Čeferin: Są jeszcze tacy, którzy wierzą, że Ziemia jest płaska, i myślą, że Superliga cały czas istnieje

Łukasz Lewtak

25 kwietnia 2021, 08:03

Daily Mail, Marca

62 komentarze

Fot. Getty Images

W wywiadzie dla Daily Mail prezes UEFA Aleksander Čeferin ostro wypowiedział się na temat Barcelony, Realu Madryt i Juventusu, które oficjalnie nie zrezygnowały jeszcze z Superligi.

Sankcje: "Każdy musi ponieść konsekwencje tego, co zrobił, i nie możemy udawać, że nic się nie stało. Nie możesz zrobić czegoś takiego i po prostu powiedzieć: "zostałem ukarany, bo wszyscy mnie nienawidzą". Oni mają problemy tylko z własnej winy. To, co zrobili, nie jest w porządku i zobaczymy w ciągu najbliższych dni, jakie kroki musimy podjąć."

Różnice między 12 klubami: "Istnieje wyraźna różnica między angielskimi klubami a pozostałą szóstką. Wycofali się pierwsi, przyznali się do błędu. Trzeba mieć w sobie coś wielkiego, żeby powiedzieć: "popełniłem błąd". Dla mnie są trzy grupy wśród tej dwunastki: Anglicy, którzy odeszli pierwsi, potem pozostała trójka (Atlético Madryt, Milan i Inter), a na końcu ci, którzy wierzą, że Ziemia jest płaska, i myślą, że Superliga cały czas istnieje. A między nimi jest duża różnica. Ale wszyscy oni poniosą odpowiedzialność. W jaki sposób, to się okaże".

Jak to przeżył: "W sobotę pojechałem do Szwajcarii z mojej ojczyzny (Słowenii), osiem godzin jazdy samochodem. Miałem wszystko przygotowane, aby w swoim wystąpieniu mówić o reformach i nawet podziękowałem Agnelliemu. Od tego czasu zmieniłem mowę cztery razy. Przygotowywali rzeczy, o których mi nie mówili, Agnelli mnie okłamywał, mówiąc: "to nieprawda, to nieprawda...". W końcu to się stało i muszę publicznie powiedzieć, co się stało".

Mistrzostwa Świata 2030, czy będzie faworyzował Wielką Brytanię i Irlandię kosztem Hiszpanii: "Jestem bardzo wdzięczny rządowi Wielkiej Brytanii, wszystkim władzom, za to, jak w czasie kryzysu pokazały, że chronią piłkę nożną. Oczywiście nie mogę teraz nic powiedzieć. Mogę tylko potwierdzić, że ich infrastruktura i wszystko inne jest gotowe do przeprowadzenia turnieju w każdej chwili. Stawanie po jednej ze stron nie jest właściwe, ponieważ to wszystko są moje federacje. Zobaczymy, poczekamy. Będę nalegał, abyśmy mieli tylko jedną kandydaturę. Gdyby były dwie, podzieliłoby to głosy europejskie, co oznacza, że obie mogłyby przegrać. Porozmawiamy z nimi wszystkimi, kiedy przyjdzie na to czas".

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ziemia jest okrągła jak pizza.
Tyle w temacie.

Ukarajcie, bez Barcy i Realu niestety ale LM straci 50% swojej wartosci

No grubo ma pod kopułą, na tym poziomie wyciągać argumenty ad personam i porównywać istnienei superligi do płaskoziemstwa. Już pomijam fakt że technicznie jest to błąd logiczny. Typo jest zakłamanym naciągaczem a teraz w ogniu oddolnej inicjatywy najbogatszych klubów wychodzi do mediów i pieprzy o miłości do futbolu, stawiając jako przykład szejków z PSG. Myślę że dalszy komentarz jest zbędny.

Kogucik. O niczym innym nie marzę jak o tym żeby wszystkie te kluby wykluczyć z LM i żeby UEFA je ukarała. Nie dość że przyspieszy to działanie Superligi, to jeszcze UEFA tak dostanie po tyłku w sądach europejskich, że pożałuje że istnieje.

Dla mnie UEFA to mafijne stowarzyszenie tłustych miśków, nawet nie potrafią/nie chcą zrobić porządku z sędziowaniem czy transparentnością przepływu kasy. Czemu organizacje tenisowe czy siatkarskie potrafiły wprowadzić weryfikację decyzji sedziowskich a tłuste miśki wciąż są w lesie?

Szkoda ze się nie wypowiada o tym jak Katar zdobył MS2022. Jak się głosy podzieliły, bo chyba nie miało znaczenia kto skąd jest, tylko kto ile przyjął od Katarczyków.

ESL powinna przyjąć trochę inny kształt. Mniej zamknięty, klasyfikacja do ESL powinny być na podobnych zasadach jak teraz. Ewentualnie żeby zadowolić słabsze i mniejsze kluby założycielskie powinny się zastanowić nad ESL1(podzielona geograficznie). Wydaje mi się ze taki projekt by się utrzymał. Wtedy uefa i fifa mogłyby „dostać w trąbkę”.

UEFA = MAFIA, po prostu

Pycha kroczy przed upadkiem ...a swoją drogą ta sytuacja pokazuje stan umysłu włodarzy UEFA ...ukarzemy prowodyrów i po sprawie .
Gdzie refleksja i konstruktywne podejście do problemu ..nic nie dzieje się bez przyczyny .

Dni UEFY są policzone, grozić to sobie cep może, nie ma żadnego punktu odniesienia do gróźb.

Strasznie podjarany typ powinni mu utrzeć nosa

@Ciuus kolega chyba nie do końca rozumie znaczenie słowa "korupcja". W superlidze wyglądało, że będzie "wielkie kluby nie mogą odpaść", a to nie to samo. Rozprzestrzeniasz swoją nienawiść do superligi pod każdym komentarzem, a jest tak jak mówi Perez - ludzie nie rozumieją.
UEFA pokazała w pięknym stylu kto nimi rządzi. FFP luzują, więc niebawem sztucznotwory staną się jeszcze silniejsze, małe kluby zostaną z tyłu. Trzy z czterech klubów w półfinale LM miało dochodzenie w ciągu ostatnich paru lat za właśnie złamanie FFP i UEFA nie zrobilo nic. Za parę lat tylko takie kluby będą się liczyły. Anglia + PSG. A jak ktoś się nie sprzeda milionerom lub korporacją, to albo zbankrutuje , albo przestanie się liczyć, bo żaden młody talent nie zostanie w Barcy za 5 mln rocznie, jak może pójść do sztucznotworu i dostać na start 20mln. Hiszpania stanie się targiem talentów. To wszystko. Trzeba zmian. UEFA nie potrafi ich wprowadzić.
Kluby umierają Bordeaux to początek. Lockdowny zbierają żniwa.

Są jeszcze ci którzy wierzą, że Ziemia jest płaska i myślą, że Superliga już nie istnieje.

Jeszcze ci pajacu myślenie się zmieni kiedyś

"Wygrał football"

Co wszyscy od roku o tej płaskiej ziemi? Sam wygląda na takiego co w to wierzy a zarzuca innym

Są jeszcze tacy którzy myślą że UEFA działa na korzyść kibiców.

Są też tacy którzy wierzą że Ukraińcy nie są skurumpowani

Tradycja. Wiele miast organizatorów na euro.
Tradycja. Zmiana formatu Ligi Mistrzów.
Tradycja. Mistrzostwa w Katarze, gdzie nie było praktycznie drużyny.

Ale jedna prawdziwa i wartościowa tradycja jest zachowana. Korupcja i hipokryzja.

Facet jest niegodny tego stanowiska. Od początku byłem przeciwnikiem Superligi, ale to powinien być znak do przeprowadzenia reform przez FIFA i UEFA. Chłop skupiając się tylko na karaniu klubów, pokazuje jak malutkim jest człowiekiem i marnym przywódcą. Do tego dzielenie na tych mniej i bardziej winnych to już świadczy o głupocie

Na was też przyjdzie czas złodzieje z UEFA
Komentarz usunięty przez użytkownika

Ewidentnie typ jest z PISu

Idiota, no ale wygral przez to w jaki sposób została zaprezentowana ta super Liga, ,żeby to zrobili jak należy to dzisiaj by szlochał

Superliga to zupełnie nie moja bajka, ale po cześci rozumiem Péreza, gdy mówi o reakcji UEFY, bo Čeferin odlatuje mocno ze skalą histerii i żenady. Obrona własnych interesów to jedno, ale po prostu pewien ton nie przystoi, zwłaszcza na takim stanowisku...

Facet kopie sobie grób takimi mafijnymi wypowiedziami. Tylko przybliża zmiany. Za dzieciaka w jakiejś słoweńskiej dupowiosce obejrzał ojca chrzestengo w TV na dubbingu i mu się wkręciło w łeb.

Jak to Ziemia nie jest płaska? Może jeszcze powiesz, że św. Mikołaj nie istnieje?!

Kasa,Kasa,Kasa i utrata monopolu na rozgrywki. Czy on sprawuje tą funkcję społecznie ?

Niech Barcelona jak najszybciej oficjalnie wyjdzie z tej Superligi, bo jeszcze będą kłopoty

Chłop co wywiad to bardziej się pogrąża... kibice Legii już dawno jednym z transparentów na meczu pokazali całą prawdę o uefa i fifa ...

Ten gość jest tak samo wkurwia... jak Tebas.

Jakie kary? Czemu unia europejska nie zajmie się tymi wypowiedziami? Jak będę próbował otworzyć sklep to nie może sobie przyjść Biedronka i powiedzieć że mnie ukarze za to.

Nooooo nie pier..., ze Ziemia jest okragla.
To dlaczego jak buduje dom to fundamenty ida poziomo a nie po luku?
Heeeeelol?

Čeferin i Perez powinni mieć zakaz udzielania wypowiedzi w najbliższej przyszłości.