Un Toc de La Rambla #45: Superliga czy superfiasko?

Redakcja

22 kwietnia 2021, 09:00

5 komentarzy

Zapraszamy na 45. odcinek Un Toc de La Rambla – podcastu FCBarca.com, w którym poruszamy najświeższe i najgorętsze tematy. Tym razem rozmawialiśmy o Superlidze, która mimo że jeszcze nie powstała, już podzieliła futbolowe środowisko.

W nocy z niedzieli na poniedziałek piłkarski świat zatrząsł się w posadach. Barcelona, Atlético, Real Madryt, Tottenham, Chelsea, Manchester United, Manchester City, Arsenal, Liverpool, AC Milan, Inter Mediolan i Juventus ogłosiły utworzenie nowych rozgrywek, niszcząc dotychczasowy porządek w europejskim futbolu.

Medialna wojna rozgorzała na dobre. Z jednej strony UEFA, z drugiej "rebelianckie" kluby prześcigały się na argumenty finansowe, prawne, społeczne i na końcu piłkarskie. Prezes nowego tworu, Florentino Pérez, zapewniał, że rozgrywki wystartują już za kilka miesięcy i zrewolucjonizują świat futbolu. Jednak wobec wielkiej krytyki całego środowiska - od mediów, przez kibiców aż po wielu piłkarzy - z pomysłu wycofały się kluby z Wielkiej Brytanii, a ich tropem podążyły drużyny z Włoch.

  • Zasady funkcjonowania Superligi
  • Stanowisko Barcelony
  • Sport czy czysta ekonomia?
  • Kto wygra w sporze prawnym?
  • Superliga czy superfiasko?

Odpowiedzi na te i jeszcze więcej kwestii znajdziecie w dzisiejszym podcaście. Zachęcamy do podzielenia się Waszymi opiniami w komentarzach pod podcastem. Pamiętajcie o używaniu hashtagu #utdlarambla w komentarzach pod tym artykułem, w La Rambla, na Twitterze i YouTube.

Un Toc de La Rambla możecie znaleźć na platformie YouTube, a także Spotify, Anchor i wielu innych.

Zapraszamy do odsłuchu! Koniecznie zostawcie komentarz, łapkę w górę pod filmem, podzielcie się odcinkiem ze znajomymi i motywujcie nas, subskrybując kanał.

Prowadzący: Rafał Kowalczyk (@rkowalczyk7)

Goście: Julia Cicha (julia_cicha), Błażej Gwozdowski (@Blazeq)

Wszystkie odcinki podcastu znajdziecie także na platformach:

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Super Mafia raczej.
Nie mam zdania odnośnie super ligi, będzie to będzie.
Jednak to co się dzieje przypomina raczej mafijne rządy UEFA, nogi im się ugieły z myślą, że stracą na prestiżu ich rozgrywki.
A to co w Anglii rząd zrobił to już totalna komedia. Zagroził angielskim drużyną a nawet ostrzegł, iż wprowadzą w życie ustawę zakazującą tym zespołą w uczestnictwie w takich rozgrywkach.
« Powrót do wszystkich komentarzy