Aleksander Ceferin: Piłkarze grający w Superlidze nie wystąpią już w reprezentacjach

Julia Cicha

19 kwietnia 2021, 17:00

Marca, Mundo Deportivo

162 komentarze

Fot. Getty Images

Prezes UEFA Aleksander Ceferin stanowczo sprzeciwił się utworzeniu Superligi oraz powtórzył groźby przedstawione we wczorajszym komunikacie. Wsparł go także prezes RFEF Luis Rubiales.

- Kwalifikacja do europejskich rozgrywek musi bazować na zasługach, a wszyscy powinni rywalizować ze wszystkimi. Muszę odrzucić ruch Superligi. Wszyscy jesteśmy w tej chwili temu przeciwni. Jak myślicie, czy drużyny z Superligi będą rywalizowały tak samo w ligach krajowych, czy może wystawią tam rezerwy?

- Piłkarze, którzy zagrają w tych rozgrywkach, nie będą mogli występować w reprezentacji. Wszystkie federacje są w tej kwestii zgodne. Zobaczymy, co możemy zrobić, prawnicy nad tym pracują.

- 90% pieniędzy UEFA powraca do piłki nożnej, nie tylko do elity. UEFA nie kieruje się tylko pieniędzmi, rozwija futbol. Superliga taka nie jest, to tylko biznes. Interesuje ją tylko kieszeń, a nie solidarność. Wartości piłki są inne, nie pozwolimy na to.

- Przygotowaliśmy nowoczesną i atrakcyjną Ligę Mistrzów, w której wszyscy będą mogli grać i którą wszyscy będą mogli wygrać. Można organizować Ligę Mistrzów bez tamtych klubów, w Europie jest wiele dobrych zespołów. Champions League będzie się odbywać, z nimi lub bez nich.

- Kiedy będzie to możliwe i po analizie sytuacji trzeba będzie wyrzucić drużyny z rozgrywek. Nigdy nie widziałem takich ludzi, Ed Woodward mówił mi nawet, że był za zmianami. Nie będę wypowiadał się na temat Andrei Agnelliego, on zdefraudował najwięcej. Nigdy nie widziałem nikogo, kto tak by kłamał. W sobotę po południu powiedział mi, że Superliga to tylko plotki, że oddzwoni do mnie za godzinę, a potem wyłączył telefon. Chciwość jest ogromna. Wszyscy wiemy, kto jest kim. Woodward, Agnelli i Pedro López byli w piątek w pokoju, w którym zaaprobowano reformy Ligi Mistrzów.

- Pomysł Superligi pochodzi sprzed lat, nie ma nic wspólnego z pandemią. Przygotowywali to tacy ludzie jak Florentino Pérez i Agnelli. Mogli z nami porozmawiać. Otrzymaliśmy interesującą propozycję i powiedzieli, że porozmawiamy w tym tygodniu. Poznałem wiele ludzi złych, ale też wyjątkowych. Wierzę w kluby w Francji i Niemiec, które oparły się pokusie. Nie cała piłka jest skorumpowana. To tylko mała część kierująca się chciwością.

W podobnym tonie wypowiadał się również prezes RFEF Luis Rubiales.

- Będziemy pracować dla dobra wszystkich, a nie tylko niewielu. UEFA i cała europejska piłka jest zjednoczona. Musimy wspólnie zaapelować do poczucia odpowiedzialności i zasad, którymi zawsze rządził się ten sport. UEFA od lat pracuje nad reformą rozgrywek, by dostosować je do nowych czasów, zwiększając przychody, nie zostawiając nikogo z boku w zgodzie z zasadami solidarności i z szacunkiem dla zasług sportowych.

- Jesteśmy przekonani, że tylko UEFA jest w stanie poprowadzić transformację piłki nożnej, by zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Umiała się dostosować i zaoferować odpowiedzi. Będziemy słuchać wszystkich. Blisko 90% przychodów UEFA wraca do piłki nożnej, szczególnie do najskromniejszych klubów i do szkółek, sprawiając że piłka toczy się tam, gdzie najbardziej potrzebny jest zastrzyk gotówki. Z pewnością wartości sportowe będą obecne w europejskich rozgrywkach, tylko UEFA to gwarantuje.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wstawaj, zesrałeś sie

Tylko spróbujcie ich wykluczyć, to dostaniecie po tyłku w sądach europejskich. Generalnie reakcja na powstanie Superligi to jedna wielka żenada. Kwiczą i próbują się bronić metodami kamikadze

Niesamowite PSG oparło się pokusie:D
I ciekawe czy wszystkie federacje będą za dyskwalifikacją piłkarzy z Superligi jeśli Portugalia zagra Quaresmą a Argentyna Higuainem.

"90% pieniędzy UEFA powraca do piłki nożnej" a jak wydajecie te 10% ? Fioro Perez mówi, że zarobki prezydenta UEFA są niejawne !?

To, że ktoś chce sobie stworzyć ligę i grać w grę na własnych regułach nie jest złodziejem ani oszustem. Ludzi przy władzy obecnie boli że zakręci się im kurę z pieniędzmi i wszystko będzie trafiać do klubów.

Akurat Uefa i Fifa to są jedne z najbardziej skorumpowanych organizacji, więc wypowiedzi ich członków to żart i hipokryzja. Ci co najwięcej nakradli mają wyroki ale nie siedzą w więzieniach tylko popijają sakę w wygodnych fotelach w swoich willach a w ciepłe dni pływają w swoich basenach

Kogoś ewidentnie boli.. tak samo można powiedzieć, że wolę oglądać rywalizację "potęg?" Niż sunderland z City.. dla przykładu.. Nie obrażając Sunderlandu. Spoko utworzy się superiga będą mieli więcej pieniędzy żeby dac tym mniejszym :)

Taaak zwłaszcza, że tzw." Lidze mistrzów" grają zespoły, które nie są mistrzami. XD CL w ogóle nie jest komercyjna...hipokryzja

oby Uefa wszcząsła nalezycie tymi buntownikami z superpseudoligi...i zeby zaczeły sie wycyfywac zacne kluby z z grania w tych rozgrywkach wtedy sie rozsypie ta syperliga bez najepszych wystarcza ze 3 kluby jak Barca liverpool i manchester united azeby było po superlidze bo wtedy by co najwyzej powstała { przeciętnoliga_

Tacy oni są święci a Blatter, Platini i inni mają wyroki za korupcję. Ciekawe jak to wszystko się skończy

Tonący brzytwy się chwyta. Odejście topowych zespołów znacząco zmniejszy prestiż Ligi Mistrzów, a tym samym dochody z tych rozgrywek. Ktoś tu się boi, że za chwilę będzie mieć pusto w korycie. Najwięcej pieniędzy trafia do biedniejszych zespołów, proszę, większej bzdury nie słyszałem. Bogate kluby mają co raz więcej, a biedne może i coś dostają, ale co z tego jak przepaść finansowa jest co raz większa a ceny idą znacząco w górę. UEFA to nic innego jak kolejna organizacja, która jest nastawiona typowo pod zysk, dlatego zrobią wszystko by nie stracić swoich kluczowych pionków. Z kolei te pionki zdają sobie sprawę z tego jak bardzo na nich dojony jest hajs, świadome własnej wartości chcą zyskiwać więcej. Być może to tylko znak buntu, który ma przywrócić większą równowagę w piłce, ale moim zdaniem futbol potrzebuje świeżości. A superliga może nią właśnie być.

Największym poszkodowanym wcale nie będą te wielkie kluby, czy ich piłkarze, ale malutkie kluby, które w lidze nie będą mogły rywalizować z gigantami, dlatego, że federacja tego zabroniła, a co za tym idzie będą mogli zarobić marne grosze za dzień meczowy, bo przychody z praw telewizyjnych będą marginalne w stosunku do tego co jest teraz.

Co jak co, ale nie mogą zakazać gry piłkarzom w reprezentacji narodowej i samidobrze o tym wiedzą, bo każdy kraj może powołać kogo chce,byle miał obywatelstwo kraju i nie grał w innej reprezentacji. Polska może sobie nawet Hajto czy Morawieckiego powołać do kadry i nikomu nic do tego.

Ciekaw jestem ilu Arabów przyjdzie oglądać te ich mistrzostwa, jeśli braknie największych gwiazd na turnieju?

A jaki wpływ na grę w reprezentacji np. Messiego ma UEFA? Co najwyżej może ograniczyć europejskich graczy. Ale już widzę te pozwy....

Za chwilę będą inaczej śpiewać.
Jak przyjdzie do negocjacji umowy za transmisję i padnie kwota o 50% mniejsza niż zwykle to się dowiedzą ile znaczą Barcelona Real czy Liverpool.

Lepiej jest oglądać mecz między drużynami z tej superligi niż nawet mecz w lidze z Eibar czy Granadą jeśli by nie chcieli (albo im nie pozwolili) grać w lidze.

Strasznie zakazem gry w reprezentacji jest trochę dziwne. Chociaż myślę że federacje by też się kilka razy zastanowiły jak by doszło do tego że pół reprezentacji jest zawieszona bo gra w SL.

Nowa LM to moim zdaniem dno 36 klubów i 10 losowych meczy w pierwszej fazie. Czyli teoretycznie możesz grać 10 meczy z topem albo 10 z biedakami z poziomu ekstraklasy.

Co za entuzjazm wśród kibiców dotyczący powstania SL! Każdy chwali pomysł, co to będą za genialne rozgrywki. Jakie pieniądze wpłyną do klubów od stacji telewizyjnych.
Dobrze, załóżmy że owa SL rusza i faktycznie telewizje płacą owe miliardy za prawo transmisji.
Kochani kibice, macie nadzieję że owe rozgrywki dostępne będą w tych telewizjach za darmo?
Żebyście się nie zdziwili jak będziecie musieli płacić setki złotych za prawo oglądania. Te pieniądze jakoś trzeba odzyskać.
I jeszcze jedno o czym może nie każdy wie - od dłuższego czasu przygotowane są przepisy które pozwolą nadawcom transmisji sportowych zablokować KAŻDĄ NIELEGALNĄ TRANSMISJĘ internetową w ciągu 30 minut, bez żadnej decyzji sądu.
Miłego błagania o linki :)

A gdzie pozostałe 10%?

Nie strasz, nie strasz, bo się...

Bardzo dobrze . Srać na super ligę. Nic tam nie jest sprawiedliwe

Przekretasy srają w portki ????

Bardzo dobrze, piłkę reprezentacyjną mam w powiązaniu. To już dawno nie jest to co pamiętam z dzieciństwa.
Niech grają w reprezentacjach ogórki, tym bardziej nikt nie będzie interesował się tym badziewiem.

Mam jedno zasadnicze pytanie:
Dlaczego piłkarze mają być karani za decyzje klubu?
Dlaczego mają nie grać w Swoich reprezentacjach tylko dlatego, że klub przystąpił do Superligi??
Przecież to nonsens...
Wiążą ich kontrakty...
Mają umowy z klubem i muszą się z nich wywiązać...
Poza tym Fifa i Uefa też na tym straci bo większość topowych graczy gra w klubach, które przystąpiły do SL a co za tym idzie ucierpi też oglądalność i poziom sportowy.
A za oglądalnością idą też prawa transmisyjne...
A za prawami idą pieniądze...
I tak właśnie koło się zamknęło.

Dziwne to wszystko....

Kilka spostrzeżeń:
1) co do kształtu superligi ciężko się wypowiadać - póki co więcej pytań niż konkretów. Sama idea mnie osobiście się podoba umiarkowanie. Już dziś LM z ciągle prawie tym samym zestawem ćwierćfinalistów jest nudna, od wielkiego dzwonu są tam mecze naprawdę ciekawe, a jaj teraz nam zaserwują zestaw wiecznie tych samych meczów, to chyba po roku z nudów padniemy.
2) dla piłkarzy chyba średnio rozwojowe - UEFA i FIFA mają swoje za uszami (bajki o solidarności z biedniejszymi klubami to niech opowiadają sobie wzajemnie do poduszki). Rozwój umiejętności nakręca rywalizacja o cel. W formule kiedy niezależnie od prezentowanego poziomu i tak kasa się zgadza a udział mają gwarantowany, to jednak determinacji o wynik nie ma. A kibice hurtem ma przeczucie, że w ten projekt nie pójdą.
3) patriotyczny wątek - jak tak spełni się deklaracja co do reprezentacji, to Polska nie tylko ma szanse na wyjście z grupy (na ME) ale ustawiamy się w gronie faworytów do medali - my w sumie nie tracimy żadnego zawodnika czego o Hiszpanach, Włochach, Anglikach i Holendrach powiedzieć nie można. Francuzi i Chorwaci też straty notują :))))

ahahaha Gość szefujący najbardziej skorumpowanej instytucji w piłce - UEFIE - płacze o skorumpowaniu xD Cyrk na kółkach. To samo FIFA. Co mają do powiedzenia o kryminalnym przekręcie z Mundialem w Katarze ? A UEFA o tysiącach innych przekrętów w ciągu lat? Dobre. Tu chodzi tylko o kasę i o władzę, a nie żadne honorowe ratowanie piłki czy wspieranie mniejszych drużyn. Taka brutalna prawda. UEFĘ ten projekt Superligi odrywa od koryta, pozbawia lwiej części wpływów, o to się rozchodzi. A banować piłkarzy to sobie możecie - rozpęta się takie prawnicze piekło, że nikt się w tym wszystkim nie odnajdzie. Powalone to wszystko jest.

Nie strosz nie strosz bo się zesrosz. Już widzę jak reprezentację Niemiec Francji Anglia Włoch czy Hiszpanii się z tym godzą. Pomijam TV i sponsorów. Na tym polega problem - tak Superleague to dyktat bogatych. Tylko że on nie zastępuje żadnej demokracji i równości tylko dyktat kliki UEFA - FIFA. Taka zmiana jakby nie bardzo istotna z perspektywy postronnych.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi i kasę. Zasłanianie się solidarnością z biednymi itp. to hipokryzja, tak samo jak polityków uzasadniających we wszelaki sposób podwyżkę podatków. Po protu UEFA nie dostanie sporej części kasy i tyle w temacie..

Ceferin to niech się lepiej przyzna ile dostał od PSG za te przekręty finansowe z transferami a infantino ile zainkasował za mundial w katarze w środku zimy to jakoś Lig krajowych nie dezorganizuje pomsył z superligą fajny brakuje takiej pod ligi z takimi zespołami nie z topu co biją sie o awans do głównej ligi

Nie mam zdania na temat tej Superligi, bo póki co to spekulacje. Nie podoba mi się jednak pomysł, by prezesem tego przedsięwzięcia został Perez.
A ci do tematu, taki szantaż jest zupełnie bezpodstawny. Rozumiem sankcje na poziomie rozgrywek klubowych, ale mieszanie do tego kadry jest słabe. Tym bardziej, że wsio rozbija się o pieniądze, duże pieniądze. Gdyby UEFA i FIFA miały z tego działkę, nikt by gęby nie otworzył, a tak, wszyscy oburzeni. O ile te organizacje pełne są skorumpowanych dzialaczy, impreza w Katarze jest owocem machlojek między FIFA, a Arabami. Przy organizacji tej całej Superligi przynajmniej nikt życia nie straci.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Mam swoje zdanie co Suoerligi ale co do pazerności to UEFA z pewnością im nie ustępuje.

To ja się pytam jakim cudem Katar organizuje mistrzostwa świata? To to jest dopiero skandal. Ktoś pod stołem wziął kupę kasy od szejków i wszystko jest Ok, ludzie giną na masową skale przy organizacji tych mistrzostw i tez wszystko jest Ok! Co za hipokryzja!

Fakt: Superliga to pieniezny biznes a nie sportowa rywalizacja. Majac ten sam pakiet zespolow, stanie sie to nudnawe. Zespoly przestana rywalizowac o miejsca w lidze majac gwaranty w Superlidze. Zero sportowej rywalizacji. Dla kibica bedzie to mizerne.
Fakt: Obecnie LM i 32 druzyny to juz jest za duzo, a Uefa chce zwiekszyc do 36. Puchar UEFA, ktory mial znaczenje lata temu juz wlasciwie stracil na wartosci. LM powinna miec max 24 druzyny, jak to bylo kiedys. Ale Uefa kasy nie wycisnie.
Teoria: superliga idzie na niepowodzenie. Uefa i Fifa poblokuja pilkarzy, ktorzy wejda na wojne z dzialaczami. Do tego wejdzie to na droge sadowa, kluby pozwa federacje i na odwrot. To sie zakonczy mysle rozmowami pomiedzy stronami i zostanie jak bylo,z wieksza kasa dla druzyn.

Mimo iż UEFA i FIFA to hipokryci to pomysł superligi niszczy całą piłkę. Przynajmniej tą zawodową gdzie kluby marzą o wygraniu LM. Sukces Porto, Monaco czy nawet Spurs byłby przy takim formacie niemożliwy ( wiem że Spurs są w tej superlidze ale to na bazie ostatnich lat, gdyby powstała z 1o lat wstecz nie byłoby ich). Takie rozwijające się RB czy Leicester które w perspektywie lat mogą być realnym zagrożeniem dla największych już nie dobiją do ich zabetonowanej lidze. Co to za liga gdzie najgorszy w lidze może być np Milan lub Arsenal a i tak spadnie ktoś z piątki która musiała się kwalifikować. Mam nadzieję że ta superliga się albo wykrzaczy po drodze albo ludziom się znudzi po kilku latach. Chcę futbolu z niespodziankami a nie co sezon to samo. Teraz jest chociaż iluzja, mała nadzieja na niespodzianki.

Wszyscy to jedna wielka mafia, kasa, kasa i jeszcze raz kasa, to tylko się liczy i nie popieram ich działań. Widzę że ostro się robi, jak to mówią: tonący brzytwy się chwyta.

UEFA i FIFA - dwie skorumpowane i chciwe organizacje. Nie mówię, ze BIG12 będzie lepsza bo właśnie tworzą swego rodzaju kartel, ale po prostu widać jak się boja tego, ze ktoś im zabierze tzw. koryto. HIPOKRYCI.

Zrobili reformę ligi mistrzów która jest jeszcze gorsza niż wcześniej, dodają kolejne zespoły które nigdy nie powinne się znaleźć w tych elitarncyh rozgrywkach i dziwią się że kluby chcą stworzyć coś nowego. Wiem za chwilę znajdą się obrońcy ( Ja też nie jestem jakimś zwolennikiem tej super ligi) ale wolę oglądać mecze Barcy z Tottenhamem czy innymi dobrymi zespołami niż murujacych się cały mecz zespołów typu KARABACH.

Superliga powstaje poza UEFA, a więc UEFA nie ma prawa karać piłkarzy. Nie ma żadnego punku w regulaminie UEFA (jakkolwiek się to nazywa) który Ci piłkarze by naginali, a kara zakazu występowania w EURO i na mundialu jest jeszcze bardziej absurdalna. A podsumowując chodzi im tylko o kasę.

Brawo ! Oby jeszcze ich z ligi wyrzucili

Hahaha ja pirdziele ale jawna hipokryzja

Jaka nowoczesna i atrakcyjna LM? Jak tam będą kluby z lig o których ludzie nie mają pojęcia. I topowy klub będzie ryzykować zdrowiem itd. tylko po to, aby grać na klepiskach lub sztucznych murawach i po co? Aby wygrać 10:0? LM zaczyna się od 1/8 wtedy zostają Ci co mają zostać. Albo robimy format mistrzów albo nie zmieniajmy nic. Chcesz grać LM zdobądź mistrza kraju lub puchar kraju. A tak to będą super pojedynki Klepisko Częstochowa vs Tygrysy Grzybowo.

Jak dla mnie Superliga to fajny pomysł. Ale omówmy się Fifa i UEFA maja więcej do stracenia. Jak zabronią klubą grać w rozgrywkach i piłkarzom w reprezentacjach to kto tam będzie grać? 11x Brejtlejt? Kto to będzie oglądał?

"UEFA nie kieruje się tylko pieniędzmi, rozwija futbol. ", no to od ostatnich 30 lat bogaci się bogacą, średni biednieją, albo zostają kupieni przez szejków, a wtedy przepisy ich nie dotyczą, fifa i uefa zaliczają rekordy w aferach korupcyjnych i ścigają je już nawet amerykanie. Super wiarygodne te tłumaczenia.

Pięknie sama się ora UEFA xD tylko czekać jak federacje się oburza że to przecież nie ich wina że zawodnicy graja w klubach ktore będą występować w superlidze dla samych klubów też plus piłkarze nie będą narażani na "wirusa FiFA" i będą mieli więcej odpoczynku

Kasa vs kasa a wy myślicie, że to dla dobra futbolu... :)

Tak jak Fifa nie kieruje się pieniędzmi robiąc mundial w Katarze?

Co do zawodników. Wróble ćwierkają, że ...
Jeśli pomysł Superligi nie padnie, to będzie dwu stopniowy mechanizm.

1. Najpierw wywalą kluby z rozgrywek krajowych.

2. To daje większości zawodników możliwość zerwania umowy bez ponoszenia kar. Wtedy zawodnicy w klubach renegackich będą musieli podjąć decyzję. Zostają w obecnym klubie bez możliwości rozgrywek narodowych, albo odchodzą do klubu, który ma aprobatę federacji.

Mamy wojnę. FIFA postawiła się w roli rozjemcy ze wskazaniem na UEFA i Federacja Krajowe (FK). Jest jeszcze czas do namysłu dla renegatów, ale będą koszty. Mleko się wylało i zmiany będą na wielu polach.

Kluby kibica w Wielkiej Brytanii zaczęły wspólną akcję na wielu polach. Jakby nie patrzeć to ich liga najmocniej dostanie w kość. Tylko, że wbrew pozorom, to może przynieść korzyści. Football na wyspach od lat ma coraz gorszą oglądalność. Plany do reformy ligi zawsze blokowali ci wielcy. Teraz może ich nie być. Na chwilę obecną trudno to sobie wyobrazić, ale ... Anglicy myślą długofalowo. Wiedzą, że pozwalając na zbyt wiele "Wielkim", spowodowali degradację mniejszych.

Skorumpowane i chciwe federacje FIFA i UEFA traca kase i stad ta chisteria. Jestem za pod warunkiem ze bedzie ta lige mozna u nas ogladac i nie w Polsacie.

UEFA I FIFA to mafia polityczna

W tym temacie polecam ostatni film Maćka z kanału Footroll.

Szczerze jakiś zły o to nie jestem, UEFĘ i FIFĘ się powinno j***ć prądem, po tym jak Katar sobie kupił MŚ to straciłem do nich resztki szacunku

"UEFA nie kieruje się tylko pieniędzmi, rozwija futbol"
XDDDDDDDDDDDDDDDDD
superliga to odpowiedź na te twoją załosną reforme Ligi Mistrzów, tylko kilka razy opłacalna

"Można organizować Ligę Mistrzów bez tamtych klubów, w Europie jest wiele dobrych zespołów. Champions League będzie się odbywać, z nimi lub bez nich." no tak, ale kto normalny zamiast obejrzeć mecz City vs Barcelona by wolał oglądać klasyk typu Porto vs Lyon? UEFA mocno na tym straci, bo większość ludzi nie będzie miała powodów do oglądania LM, więc na ich miejscu bym nie zgrywał takich niewzruszonych ;)

Monopol na dane usługi nie jest nigdzie dobry. A to że ma go UEFA w sumie, to dlatego im to przeszkadza. Sam pomysł superligi fajny ale nie w takim formacie że kluby mają pierwszeństwo za zasługi.

wszystkie zmiany mają na celu jedno - bogatsi mają się bogacić, biedni mają się cieszyć z ochłapów. LM w nowym i starym wydaniu robi to trochę subtelniej, Superliga nawet nie udaje.

Ha tfu na jego mordę i na ta uefe mafie

Precz z superliga!! Uefa i Fifa maja racje.

Szczerze to popieram kluby i chętnie bym się pozbył tej ujowej UEFA ale Superliga w takim formacie jest dla mnie nie do zaakceptowania. Zreformowana LM zresztą też.

To już by nie był strzał w kolano, tylko prosto w głowę..