LaLiga: Superliga to egoistyczny plan, mający jeszcze bardziej wzbogacić bogatych

Julia Cicha

19 kwietnia 2021, 12:15

LaLiga

50 komentarzy

Fot. Getty Images

LaLiga ponownie ostro sprzeciwiła się utworzeniu Superligi, wydając w tej sprawie komunikat. Organizacja jest zdania, że są to egoistyczne działania najbogatszych.

LaLiga energicznie potępia ogłoszoną propozycję utworzenie secesyjnych i elitarnych rozgrywek europejskich, które uderzają w otwartość rozgrywek i zasługi sportowe, mocno zakorzenione w ekosystemie piłki krajowej i europejskiej.

Obecnie kibice piłkarscy z całej Europy mogą marzyć, że ich klub, niezależnie od jego rozmiarów, będzie mógł wyróżnić się w rozgrywkach, zajść w nich daleko i rywalizować na szczycie europejskiej piłki.

LaLiga broni tej tradycji piłkarskiej, w której futbol jest dla wszystkich. Koncepcja zaproponowana przez 12 klubów niszczy marzenie, zamykając drogę na szczyt europejskiej piłki i pozwalając, by tylko nieliczni mogli dojść do elity.

LaLiga ma dumną, 90-letnią tradycję otwartych rozgrywek opartych na zasługach sportowych. Miliony kibiców z całego świata wspierają 42 kluby LaLigi i LaLigi2. Sukces naszych rozgrywek sprawił, że piłka nożna stała się kluczowym czynnikiem w europejskiej ekonomii, reprezentując niemal 1,4% PKB i dając pracę prawie 200 tysiącom osób.

Nowa propozycja nie jest niczym innym jak egoistycznym planem, utworzonym, by jeszcze bardziej wzbogacić bogatych. Podkopie atrakcyjność gry i będzie miała negatywny wpływ na najbliższą przyszłość LaLigi, jej klubów i cały piłkarski ekosystem.

Oprócz tego będzie to miało wpływ na inne sporty, którym LaLiga w tym sezonie przekazuje ponad 126 milionów euro, ponieważ Superliga zagraża systemowi wynagrodzeń zaakceptowanego w ramach paktu z Viany.

Użyjemy wszelkich dostępnych nam środków i będziemy pracować ze wszystkimi zaangażowanymi stronami, by bronić integralności i przyszłości hiszpańskiej piłki w najlepszym interesie gry.

Ankieta

Czy popierasz koncepcję utworzenia Superligi?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

lm a super liga to jeden chuj tu mafia tam mafia

La liga to tylko może sobie postraszyć a prawda jest taka że akurat oni nic nie zrobią. Prędzej wypiszą sie z Uefy niż wywalą Barce, Real i Athletico. Przecież bez tych 3 klubów ta liga traci z jakieś 80~90% dochodów

Bogaci to oni są na papierze a np giganci z Hiszpanii to kredyt kredytem spłacają... gdzie będzie grała Barcelona tam będą ja oglądał nawet jak messiemu narty założą i każą skakać w Zakopanem : )

Jakoś mnie nie dziwi ze Perez jest prezesem tego szajsu. Mam nadzieje, ze to wszystko skończy się wielkim fiaskiem! Chociaż przeczuwam, że socios nie przegłosują superligi i Barca będzie solidarna z Bayernem czy PSG, co zaoszczędzi mi wstydu. A tak na marginesie,
Pfff! Kto by pomyślał, PSG przeciwne!!!!
Jeżeli to przejdzie, Slavia Praga już nigdy nie dojdzie do ćwierćfinału ligi europejskiej czy As Monaco do półfinału ligi mistrzów. Nie wyskoczy nagle z kapelusza jakieś tam wtedy Porto, czy przewspaniały z wieloma młodymi zawodnikami Ajax!!! Ciagle będzie Real, Barca, City i żałosny Arsenal. Oby to się nie stało!!!
Created by the poor, stolen by the rich!!!

Ja nie wiem czy mecze z Manchesterem united czy Tottenhamem będą emocjonujące i kolejny Arsenal co nic nie wygrywa...co to za elita...jak to mówi klasyk nie idźcie tą drogą

Etam mi nie przeszkadza tą superliga mi akurat by się te same hity nie znudziły bo ja akurat potrzebuje porządnej dawki futbolu i po prostu kocham ten sport.

Czy prezydent Barcelony powinie martwić się o przychody innych klubów, czy też o przychody Barcy. Odpowiedź chyba oczywista. Cóż niektórzy z piłkarskich organizacji nie będą już tak żyli jak do te pory na koszt klubów, to ich boli.

W poniedziałek miał być ogłoszony plan rozszerzenia LM do 32 zespołów.
Bardzo bogaci poczuli się zagrożeni, musieliby podzielić się kasą z "piłkarskim plebsem"
To znaleźli sposób jak zarobić jeszcze więcej!
Oby obudzili się zanurzeni po uszy w szambie - czego życzę wszystkim "klubom założycielom" na czele z Realem i Barceloną!

A oni działają charytatywnie ?

Ani słowa o wykluczeniu... no niemożliwe....

Patrząc na okres od sezonu 89-90 do sezonu 19/20 rozegrano 31 finałów Pucharu Europy/Ligi Mistrzów, w których udział brały 62 drużyny. Kluby, które należałyby do Superligi wygrały 23 z 31 meczów, zaś w meczach finałowych, na 62 drużyny, które ma przestrzeni 30 lat grały w finałach PE i LM, łącznie 41 razy grały w finałach kluby które miałyby grać w Superlidze. Gdyby na Superligę zdecydowały się dodatkowo kluby niemieckie, to zestawienie byłoby jeszcze bardziej miażdżące.

W tym okresie z tych mniejszych klubów w finałach grały Benfica, Crvena zvezda, Olympique Marsylia, Sampdoria (wszystkie drużyny z przełomu lat 80-tych i 90-tych), Ajax, BVB, Valencia, Porto, Monaco. Rozgrywki te wygrały jedynie Crvena (89/90), Marsylia (92/93), Ajax (94/95), BVB (96/97) i Porto (03/04).

Skoro ostatni, mniejszy i biedniejszy klub od tych wszystkich gigantów europejskiego futbolu wygrał LM 17 lat temu, to UEFA czy teraz La Liga mogłaby naprawdę darować sobie stwierdzenia, że Superliga "niszczy marzenie, zamykając drogę na szczyt europejskiej piłki i pozwalając, by tylko nieliczni mogli dojść do elity". To nie Superliga je niszczy tylko pieniądze, na których tak naprawdę zależy samej organizacji UEFA i których sama UEFA nie chce stracić. Dlatego gadanie o jakichkolwiek wartościach przy tak gigantycznych pieniądzach jest naprawdę urocze i naiwne.

Coś strasznego XD

Czyli napiszemy coś żeby nie było że jesteśmy obojętni, ale g*wno możemy...

Mam nadzieje, ze Socios nie dopuszcza do tego, by Nasza Barca brała udział w zabijaniu piłki nożnej w Europie.

Szkoda że nie dodali że najbardziej pokrzywdzone podczas pandemii są właśnie te bogatsze kluby xd i to one muszą szukać pieniążków w skarpetach xd ale co tam to egoistyczne że chcą zarobić na tym co wypracowali przez kilkadziesiąt lat. Śmiech na sali

Popieram La Ligę!

Wszystko to groźne, jak sankcje na Rosję...

Nie będzie żadnej superligi. Zostanie tylko masterliga na Pro Evolution Soccer

i tak socios klubu bedzie musiało głosować ,mam nadzieje że to nie przejdzie i Barca się wycofa z tej Superligi bogatych ludzi.

No tak, za to organizowanie Superpucharu w Arabii Saudyjskiej, próby grania meczów La Ligi w USA czy Klasyk o 13, żeby godzina pasowała w Japonii czy Chinach jest całkowicie w porządku.

"Miliony kibiców z całego świata wspierają 42 kluby LaLigi i LaLigi2."
taaaa, tylko zapomnieli dodać że gdzieś 70/80% jak nie więcej (liczone wg mojego wzoru ;) ) z tych "milionów" to są kibice Barcy, Realu a nawet AM.

W 100% zgadzam się z z komunikatem wystosowanym przez La ligę.

Obecnie mali i średni mogą marzyć i próbować sięgnąć tych marzeń. Tą lichwę którą chce zrobić 12 tchórzy, to obdarcie z marzeń wszystkich nie bogatych...