Mundo Deportivo: Laporta zjadł kolację z Messim i rozmawiał o jego przyszłości

Julia Cicha

19 kwietnia 2021, 11:00

Mundo Deportivo, Sport

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Wczoraj media zauważyły, że do Barcelony przyleciał Jorge Messi, co może oznaczać, że negocjacje ws. pozostania w klubie Leo już się rozpoczęły lub wkrótce się rozpoczną. Dzisiaj pojawiają się kolejne szczegóły na temat sytuacji kontraktowej Argentyńczyka.

Mundo Deportivo infornuje, że krótko po objęciu władzy w Barcelonie przez Joana Laportę zjadł on kolację z Leo Messim. Prezydent od początku powtarzał, że pozostanie piłkarza w klubie jest jednym z jego priorytetów, i od razu zabrał się do roboty. W momencie organizacji kolacji Laporta miał już ponoć mniej więcej pojęcie o sytuacji finansowej klubu, ale wciąż nie znał szczegółów. Prezydent odwołał się do odczuć Messiego, zapewnił go, że nigdzie nie będzie mu lepiej, oraz przekazał mu plany związane z zaoferowaniem mu wynagrodzenia w zależności od rzeczywistych możliwości finansowych Barçy. Z kolei projekt sportowy ma zapewnić Argentyńczykowi rywalizację na najwyższym poziomie w celu przygotowania się do mundialu w Katarze. Później Leo mógłby odejść do MLS i zostać ambasadorem klubu, odzyskując dzięki temu część pieniędzy, których nie zarobiłby przy zmniejszonej pensji.

Zdaniem MD Messi przyszedł na spotkanie z Laportą dość przekonany, że latem odejdzie z Barcelony, a wyszedł z niego z wieloma wątpliwościami, nie odrzucając możliwości zmiany zdania. Od tamtej pory gra zespołu poprawiła się, a Barça zdobyła Puchar Króla i zależy tylko od siebie w lidze. Tymczasem Laporta nie przestaje pracować na nad jak najkorzystniejszą propozycją dla zawodnika. W międzyczasie dyrekcja sportowa musi pracować nad dwoma scenariuszami na kolejny sezon – z Messim i bez niego. Sport dodaje, że klub nie naciska na piłkarza i spokojnie czeka na jego decyzję, nie wyznaczając żadnej konkretnej daty. W biurach Camp Nou miał pojawić się umiarkowany optymizm.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

tiaaaaa zobaczymy ile kosztuje "skuteczność" p[rezydenta oraz lojalność i przywiązanie 33latka - za sezon 40-50, czy 60 mln? ;) Messi pokminił, jak Ronaldo, ze de facto wszyscy ich chcą, ale nikt ich nie chce, nawet za darmoszkę - płacenie tak wysokiej kasy za sezon za już starszych piłkarsko panów jest nierealne nawet psg nie jest na tyle głupie żeby podpisać taki kontrakt emerytalny, więc Leo poszedł po rozum do głowy i po prostu wyciągnie z Laporty tyle ile mu się uda, a potem obaj ogłoszą sukces. Niestety Leo jest już mało znaczący w najważniejszych meczach, więc nie wiem, czy mimo wszystko nie zbliża się już czas rozstania i czy nie byłoby to najrozsądniejsze

Brawo Prezidente!

Brawo Laporta! Widać, że próbuje Messiego nakłonić by został a nie tylko o tym mówi...tak się załatwia sprawy a nie na telefonie...

pamiętam w jakimś wywiadzie słowa Messiego, który przez dłuższy czas nawet nie miał okazji rozmawiać z Bartomeu...

Podano ośmiorniczki czy krewetki?

Biedny Lapek nie mógł zjeść sam tej kolacji i przez Messiego głodny chodził ;)

Laporta jadł kolację z Messim. To kto wypuścił info? Laporta czy Messi? XDDDDDD