Mundo Deportivo: Laporta zjadł kolację z Messim i rozmawiał o jego przyszłości

Julia Cicha

19 kwietnia 2021, 11:00

Mundo Deportivo, Sport

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Wczoraj media zauważyły, że do Barcelony przyleciał Jorge Messi, co może oznaczać, że negocjacje ws. pozostania w klubie Leo już się rozpoczęły lub wkrótce się rozpoczną. Dzisiaj pojawiają się kolejne szczegóły na temat sytuacji kontraktowej Argentyńczyka.

Mundo Deportivo infornuje, że krótko po objęciu władzy w Barcelonie przez Joana Laportę zjadł on kolację z Leo Messim. Prezydent od początku powtarzał, że pozostanie piłkarza w klubie jest jednym z jego priorytetów, i od razu zabrał się do roboty. W momencie organizacji kolacji Laporta miał już ponoć mniej więcej pojęcie o sytuacji finansowej klubu, ale wciąż nie znał szczegółów. Prezydent odwołał się do odczuć Messiego, zapewnił go, że nigdzie nie będzie mu lepiej, oraz przekazał mu plany związane z zaoferowaniem mu wynagrodzenia w zależności od rzeczywistych możliwości finansowych Barçy. Z kolei projekt sportowy ma zapewnić Argentyńczykowi rywalizację na najwyższym poziomie w celu przygotowania się do mundialu w Katarze. Później Leo mógłby odejść do MLS i zostać ambasadorem klubu, odzyskując dzięki temu część pieniędzy, których nie zarobiłby przy zmniejszonej pensji.

Zdaniem MD Messi przyszedł na spotkanie z Laportą dość przekonany, że latem odejdzie z Barcelony, a wyszedł z niego z wieloma wątpliwościami, nie odrzucając możliwości zmiany zdania. Od tamtej pory gra zespołu poprawiła się, a Barça zdobyła Puchar Króla i zależy tylko od siebie w lidze. Tymczasem Laporta nie przestaje pracować na nad jak najkorzystniejszą propozycją dla zawodnika. W międzyczasie dyrekcja sportowa musi pracować nad dwoma scenariuszami na kolejny sezon – z Messim i bez niego. Sport dodaje, że klub nie naciska na piłkarza i spokojnie czeka na jego decyzję, nie wyznaczając żadnej konkretnej daty. W biurach Camp Nou miał pojawić się umiarkowany optymizm.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@lobby150 Dziennikarz, który widział jak razem wchodzą do restauracji.

@Herbert Zdania są podzielone, Mundo twierdzi, że Messi zamówił krewetki natomiast Sport donosi, że ośmiorniczki. AS jednak sądzi, że Leo myślał cały czas o krewetkach ale zjadł ośmiorniczki.

@lobby150 kucharz :D

@MesQueUnClub_87 sory, skrót myślowy. Mowa o tym zdaniu: "Zdaniem MD Messi przyszedł na spotkanie z Laportą dość przekonany, że latem odejdzie z Barcelony, a wyszedł z niego z wieloma wątpliwościami, nie odrzucając możliwości zmiany zdania"

@Lucassito To odpowiedź mi który zawodnik jest najbardziej znaczacy w najważniejszych meczach? Kto ciągnie ten wózek?

@Lucassito nawet jak nie strzela bramki w ważnych meczach, to każda bramka wpada dzięki niemu. Messi powinien mieć mniejsze zarobki, ale szanujmy się nie może zarabiać mniej niż Griezmann.

Brawo Laporta! Widać, że próbuje Messiego nakłonić by został a nie tylko o tym mówi...tak się załatwia sprawy a nie na telefonie...

pamiętam w jakimś wywiadzie słowa Messiego, który przez dłuższy czas nawet nie miał okazji rozmawiać z Bartomeu...

@Lucassito Messi nie musi w każdym meczu strzelać kilku bramek by być "znaczacy"samo to że skupia uwagę często całej obrony,robi przewagę dla reszty naszych zawodników a wiadomo ze w każdym praktycznie meczu jest rowniez rozgrywającym wiec z tym "rozstaniem" spokojnie .

@-Tomasso- Według „Marki” Messi i Laporta nie znają się.

tiaaaaa zobaczymy ile kosztuje "skuteczność" p[rezydenta oraz lojalność i przywiązanie 33latka - za sezon 40-50, czy 60 mln? ;) Messi pokminił, jak Ronaldo, ze de facto wszyscy ich chcą, ale nikt ich nie chce, nawet za darmoszkę - płacenie tak wysokiej kasy za sezon za już starszych piłkarsko panów jest nierealne nawet psg nie jest na tyle głupie żeby podpisać taki kontrakt emerytalny, więc Leo poszedł po rozum do głowy i po prostu wyciągnie z Laporty tyle ile mu się uda, a potem obaj ogłoszą sukces. Niestety Leo jest już mało znaczący w najważniejszych meczach, więc nie wiem, czy mimo wszystko nie zbliża się już czas rozstania i czy nie byłoby to najrozsądniejsze

@Herbert
Ośmiorniczki są bardzo tanie - na pewno ich nie serwowano...

Brawo Prezidente!

@m81 I właśnie tej kluczowej informacji z samego anonimowego źródła wciąż brak...

Podano ośmiorniczki czy krewetki?

@lobby150
Kelnerzy od Sowy nagrali spotkanie i stąd MD wszystko wie.

Biedny Lapek nie mógł zjeść sam tej kolacji i przez Messiego głodny chodził ;)

Laporta jadł kolację z Messim. To kto wypuścił info? Laporta czy Messi? XDDDDDD