Mundo Deportivo: Laporta zjadł kolację z Messim i rozmawiał o jego przyszłości

Julia Cicha

19 kwietnia 2021, 11:00

Mundo Deportivo, Sport

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Wczoraj media zauważyły, że do Barcelony przyleciał Jorge Messi, co może oznaczać, że negocjacje ws. pozostania w klubie Leo już się rozpoczęły lub wkrótce się rozpoczną. Dzisiaj pojawiają się kolejne szczegóły na temat sytuacji kontraktowej Argentyńczyka.

Mundo Deportivo infornuje, że krótko po objęciu władzy w Barcelonie przez Joana Laportę zjadł on kolację z Leo Messim. Prezydent od początku powtarzał, że pozostanie piłkarza w klubie jest jednym z jego priorytetów, i od razu zabrał się do roboty. W momencie organizacji kolacji Laporta miał już ponoć mniej więcej pojęcie o sytuacji finansowej klubu, ale wciąż nie znał szczegółów. Prezydent odwołał się do odczuć Messiego, zapewnił go, że nigdzie nie będzie mu lepiej, oraz przekazał mu plany związane z zaoferowaniem mu wynagrodzenia w zależności od rzeczywistych możliwości finansowych Barçy. Z kolei projekt sportowy ma zapewnić Argentyńczykowi rywalizację na najwyższym poziomie w celu przygotowania się do mundialu w Katarze. Później Leo mógłby odejść do MLS i zostać ambasadorem klubu, odzyskując dzięki temu część pieniędzy, których nie zarobiłby przy zmniejszonej pensji.

Zdaniem MD Messi przyszedł na spotkanie z Laportą dość przekonany, że latem odejdzie z Barcelony, a wyszedł z niego z wieloma wątpliwościami, nie odrzucając możliwości zmiany zdania. Od tamtej pory gra zespołu poprawiła się, a Barça zdobyła Puchar Króla i zależy tylko od siebie w lidze. Tymczasem Laporta nie przestaje pracować na nad jak najkorzystniejszą propozycją dla zawodnika. W międzyczasie dyrekcja sportowa musi pracować nad dwoma scenariuszami na kolejny sezon – z Messim i bez niego. Sport dodaje, że klub nie naciska na piłkarza i spokojnie czeka na jego decyzję, nie wyznaczając żadnej konkretnej daty. W biurach Camp Nou miał pojawić się umiarkowany optymizm.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Laporta jadł kolację z Messim. To kto wypuścił info? Laporta czy Messi? XDDDDDD

@lobby150 Dziennikarz, który widział jak razem wchodzą do restauracji.

@lobby150 kucharz :D

@MesQueUnClub_87 sory, skrót myślowy. Mowa o tym zdaniu: "Zdaniem MD Messi przyszedł na spotkanie z Laportą dość przekonany, że latem odejdzie z Barcelony, a wyszedł z niego z wieloma wątpliwościami, nie odrzucając możliwości zmiany zdania"

@lobby150
Kelnerzy od Sowy nagrali spotkanie i stąd MD wszystko wie.
« Powrót do wszystkich komentarzy