Komunikat FIFA po ogłoszeniu decyzji o utworzeniu Superligi

Dariusz Maruszczak

19 kwietnia 2021, 09:52

FIFA

36 komentarzy

Fot. Getty Images

FIFA postanowiła odnieść się do zamieszania powstałego w europejskiej piłce po oficjalnym ogłoszeniu komunikatu o powstaniu Superligi. Światowa organizacja sprzeciwia się utworzeniu „zamkniętej ligi” i liczy na podjęcie dialogu między stronami. Poniżej przedstawiamy komunikat FIFA.

W związku z prośbami różnych mediów, jak już stwierdzano przy wielu okazjach, FIFA pragnie wyjaśnić, że nadal zdecydowanie stoi po stronie solidarności w piłce nożnej i sprawiedliwego modelu redystrybucji, które mogą przyczynić się do rozwoju futbolu jako sportu, zwłaszcza na poziomie światowym, ponieważ rozwój światowego futbolu jest główną misją FIFA.

W naszej opinii i zgodnie z naszym statutem, wszystkie rozgrywki piłkarskie, krajowe, regionalne czy światowe zawsze powinny odzwierciedlać podstawowe zasady solidarności, integracji, nienaruszalności i sprawiedliwej redystrybucji finansowej. Ponadto organy zarządzające piłką nożną powinny stosować wszystkie środki prawne, sportowe i dyplomatyczne, aby zagwarantować, że tak będzie. W tym kontekście FIFA może jedynie wyrazić swoją dezaprobatę wobec „zamkniętej separatystycznej ligi europejskiej”, będącej poza międzynarodowymi strukturami piłkarskimi i bez poszanowania wyżej wspomnianych zasad.

FIFA zawsze opowiada się za jednością w piłkarskim świecie i prosi wszystkie strony zaangażowane w burzliwe dyskusje o rozpoczęcie spokojnego, konstruktywnego i zrównoważonego dialogu dla dobra gry oraz w duchu solidarności i fair play. FIFA oczywiście zrobi wszystko, co będzie konieczne, aby przyczynić się do zharmonizowanej przyszłości na rzecz ogólnych interesów piłki nożnej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Akurat fife to powinny te kluby opluć, bo jest to okropna korporacja. To że mundial będzie w Katarze i to co się dzieje w związku z tym powinno być tępione

Czyżby uefa obawiała się odcięcia od koryta z dużymi pieniędzmi. Skończyłoby się im pierdzenie w stołki i zarabianie milionów za "nic"

No dobra. Powiedzmy ze kluby są pracownikami UEFA czy FIFA. Czy pracownik = niewolnik? Moim zdaniem nie. Skoro w innych terminach niż liga czy puchary chcą grać sobie jakąś nowa swoją ligę to chuj to Tego tym instytucją?

słowem:
kluby - "chcemy kasy, skoro generujemy przychody a fifa nie potrafi sobie dać rady z PSG czy CITY, tak żeby grały według tych samych zasad"
Fifa : "mamy monopol, i nie pozwolimy sobie go łatwo zabrać".

"FIFA zawsze opowiada się za jednością w piłkarskim świecie" a to akurat śmieszne XD
Komentarz usunięty przez użytkownika

Jak czytam że FIFA jest WCIĄŻ za sprawiedliwym modelem redystrybucji zysków w futbolu to aż się boję o swoje organy wewnętrzne - wezmą i pękną od tego śmiechu. Okradają złodzieja. Złodziej myk myk i ubiera się za polityka. Stare jak świat.

Ojoj, teraz proszą a wcześniej straszyli że wszystkich z ligi wykluczą.. Tępym mieczem walki nie podejmą.

Takie misz masz, chyba gów... mogą.

Fifa g*no zrobi z tymi sankcjami. Bez tych klubów inne rozgrywki przestaną przynosić pieniądze i stracą jakikolwiek sens

Szczerze to ja liczę że Superliga to desperacki ruch topowych klubów aby zreformować:
1) organizację piłkarską
2) rozgrywki LM
3) więcej zarabiać
Nie jestem zwolennikiem Superligi ale nie możemy się dziwić topowym klubom którym nie podoba się w jaki sposób są traktowane - wypracowują 90% dochodu, a otrzymują za to może 10%, a w dodatku ich kadry są najbardziej obciążone sportowo szczególnie w dzisiejszych czasach. Przykładowo: mordercze klubowe kalendarze, zawodnicy obciążani są bezsensownymi meczami reprezentacyjnymi (mecze towarzyskie, liga narodów i inne bzdety). Można wymieniać wiele płaszczyzn na których topowe kluby dostały po tyłku, a organizacje piłkarskie nie dają nic więcej w zamian.

Mam wielką nadzieję, że superliga to taka zasłona dymna, żeby leśne dziadki w końcu się wzięły za reformę LM.

Już im faje miękną :D już nie sankcje tylko dialog

Lanie wody bez konkretow. Widac ze nie spodziewali sie tego