Sport: Sprawa przedłużenia kontraktu z Dembélé komplikuje się

Julia Cicha

18 kwietnia 2021, 15:00

Sport

96 komentarzy

Fot. Getty Images

Nie od dziś wiadomo, że Barcelona musi przedłużyć umowę z Ousmane’em Dembélé lub sprzedać go tego lata, by nie odszedł za rok za darmo. Jak podaje dziennik Sport, obecnie bardziej prawdopodobna wydaje się ta druga opcja.

Ronald Koeman posadził wczoraj Francuza na ławce, dając szansę Griezmannowi, co okazało się dobrą decyzją. Było to dość zaskakujące, ponieważ skrzydłowy był ostatnio w niezłej formie, przez co zaczęto mówić o przedłużeniu umowy wygasającej w 2022 roku. Teraz jednak sprawa miała się skomplikować, negocjacje nie posuwają się do przodu i nie doszło nawet do konkretnych rozmów.

Sport podaje, że Barcelona miała dzwonić do osób związanych z Dembélé, by rozmawiać o przedłużeniu kontraktu o trzy sezony. Piłkarz gra jednak na czas i wygląda na to, że chce opóźnić negocjacje do lata, co postawiłoby klub w trudnej sytuacji. Ousmane w końcu zintegrował się z kolegami i wydaje się, że dobrze czuje się w Barcelonie, ale wie też, że w innym zespole mógłby liczyć na wyższą pensję, szczególnie jeśli odejdzie za darmo. Argumenty za pozostaniem na Camp Nou miały być sportowe, ale podważyła je wczorajsza rola zmiennika.

Mateu Alemany będzie naciskał, by Dembélé określił się przed zakończeniem sezonu. Jeśli nie zgodzi się na przedłużenie umowy, Barça wystawi go na sprzedaż, a chętnych raczej nie będzie brakowało. Na razie jednak piłkarz musi skupić się na dokończeniu sezonu ligowego i walce o mistrzostwo Hiszpanii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dembélé nie robi kariery jak Mbappé ale to jednak bardzo młody i utalentowany zawodnik. Na kontuzji Ansu Fatiego i złej formie Griezmanna, wskoczył na wyższy poziom. Liczę na to, że zostanie. Dlaczego rozważają jego przyszłość tylko wtedy gdy mu nie wyjdzie mecz. Są inni zawodnicy, których sprzedażą powinien się zainteresować Laporta, np. Braithwaite, Neto, Umtiti, Pjanić, Coutinho.

Dembele na podwyżkę nie ma szans, bo ogólnie zawodzi, a sprzedać go też szkoda bo była by to sprzedaż młodego zawodnika ze spora strata. Wygląda na to że sytuacja skończy się tak czy inaczej źle.

W każdej topowej drużynie grającej szybki, bezpośredni futbol (czyli taki jaki obecnie wygrywa duże puchary) Dembele byłby gwiazdą. Ale nie w Barcelonie, bo tu nadal trwa masowy sentyment jak to fajnie było grać tiki taką i wygrywać wszystko jak leci klepiąc po 50 podań na akcję.

Nasz peszko przestał się przewracać i rozpadać co 2 mecze i odrazu że w formie,oby tylko szybko nie zmniejszył wymagań bo jeszcze kontrakt podpisze

Jeśli wymiana za Neymara nadal aktualna to ja tam bym brał.

Że co? Że zawodnik będzie klub szantażował zwlekając? No to ława, rezerwy, skoro po tylu kontuzjach nie ma ochoty do gry..., to spróbujmy ile wytrzyma... ;)

''Argumenty za pozostaniem na Camp Nou miały być sportowe, ale podważyła je wczorajsza rola zmiennika.''
Głupota rozumiem każdy chce zagrać w finale, ale jeśli nie widzi swojej poprawy częstych występów i zaufania od koemana to chyba ma olej w głowie chodź wiadomo to tylko pompowanie balonika by pismaki miały co pisać

Odejdzie za darmo jak Messi.burofax już naszykowany.

Dembele jest nieregularny, podejmuje często złe decyzje, kiepsko wykańcza akcje i wciąż wydaje mi się w Barcelonie ciałem obcym. Oczywiście, dysponuje świetną szybkością i jest nieprzewidywalny, ale z takimi atutami lepiej radziłby sobie w drużynie grającej z kontry. W jego miejsce bardzo chętnie widziałbym Depaya. Jak dla mnie Holender jest bardziej solidny i jest w stanie zaoferować więcej drużynie. Mam też wrażenie, mimo okresu w United, że Depay posiada znacznie lepszy mental. Jest to w pełni ukształtowany piłkarz, który presję typu setka z Liverpoolem może udźwignąć znacznie lepiej od Dembele.

Mbappe odchodzi, Ney jest znakiem zapytania, ale chyba zostanie. DiMaria ma juz 33lata. Wiec beda sie przygladac sytuacji, aby wciagnac dobrego grajka na ich strategie za pol ceny. W PSG bedzie sie wykazywal lepiej niz u nas jako ze graja szybsza, bezposrednia gre z wieloma kontrami.

Chętnych raczej nie bedzie brakowało ale dużej kasy to juz raczej tak. Nikt nie rozbije banku dla chimerycznego zawodnika którego za rok mozna mieć za darmo.

Chętnych nie bedzie brakowalo :D Kto? Jakis zaklad traumatologii? Czy Bytom S.A zaklady pogrzebowe ?

Jesli znajdzie sie chetny to watpie zeby zaproponowal choc 40-50mln wieszac ze mlody chce kasy to trzeva dac mu wiecej niz ma tu a to juz dla kogos z plakietką pacjenta bedzie ciezko.

Najprawdopodobniej bedzie telenowela i Dembele podpisze lukreatywny kontrakt z Barceloną ok wrzesnia-listopada.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Sprzedać jak najszybciej , może włączyć w transakcje Neymara

Błagam, Ci którzy piszą o sprzedaży- jaką mamy alternatywę? Sprzedać aby sprzedać a potem będzie granie Grizmanem, Braithwaitem czy Trincao cały sezon na skrzydle. Dwa sprzedać ok, ale zdajecie sobie sprawę, że 30-40 mln to max za grajka na konczącym kontrakcie? Do tego wiele klubów będzie wolalo poczekać do końca kontraktu. Moim zdaniem najlepiej byłoby przedłużyć lub wymienić, choć też nie bardzo mam pomysł na kogo (nie piszcie o Neymarze, bo to wiązałoby sie z kolejnym wielkim zadluzeniem). Gdyby Fati byl zdrowy itd. Ok bylbym za sprzedaza, ale wiele osob pisze ze Barca nie moze czekac i testowac zawodnikow czym sami sobie zaprzeczaja, bo Francuz zaczal grac coraz lepiej, a inny zawodnik, nawet za 50+ mln to nadal bedzie kot w worku.

A kto mu da teraz wyższą pensję? PSG ma problem, bo jeśli miałby Mbappe pozostać, to muszą mu dać więcej, a też nie bardzo mogą. City też chyba na granicy wydatków. Chelsea, United?

Niech idzie. Niech nie wraca. Żegnam ozięble.

Jasne sprzedajmy Dembele ,zapłacimy staremu Aguero, za pieniądze które dostaniemy kupimy G.....,a zostanie Griezmann który jest widoczny z przeciętniakami i nie ma jaj do grania na wysokim poziomie w Barce a bierze 3x więcej od Dembele ,który wyrazznie się poporawił chyba ,że go Koeman wsadzi na środek ataku. Może ktoś się wypowiena jakiej faktycznie NA BOISKU" gra Griezmann ,.bo dla mnie jest "fałszywym pomocnikiem".Jedyną szansą ,przy obecnej biedzie To szukać młodziaków typu Moriba czy Pedro,(Collado ,De la Fluente)Sprzedać wszystkich po 30rż poza Messim .Griezman przypomina ostatnie 2 lata Suareza ,co 3-4 mecz 1-2 bramki i znowu nie odgrywa roli za którą mu zapłacono. Potrzebujemy zawodników nie bojących się gry jeden na jeden ,wchodzących w 16-tke,a Griezmann do nich nie należy .Zostaje na Messi,Dembele,De Jong (choć wolny)i Dest (choć mistrzem techniki nie jest).Reszta nie ma odwagi strzelać a już nie daj Boże jeden na jeden. Dostaniemy 50 mln i kupimy...co ? może kolejnego starego (np.Aguero) który zamknie miejsce młodym lub zawodnika z jajami bez techniki (nasz Duńczyk albo Wegner) lub technicznego bez jaj.(typu Pijanic, Griezmann).Będzie "zamienił stryjek siekierkę na kijek".Na razie żaden JUŻ WIELKI nie dołączy ,są za drodzy.

Liverpool interesuje się Dembele to zrobić wymianę za Sadio Mane :D

Dembele + 50 baniek i wymiana za Mbappe, może by skusiło to szejków

Jeden mecz na ławce i już komplikacje z kontraktem zaraz zagra dwa mecze z rzędu i powiedzą już blisko czekamy tylko na podpis po czym nie zagra ponieważ będzie odpoczywał Dembele się oddala haha

On + Griez + Umtiti i możemy negocjować z PSG transfer Mbappe :)

Powiniec odpracować L4...

Albo zostaje na naszych warunkach, albo sorry ale dowidzenia. Sprzedać i choć 25-40 mln zarobić, jak ma odchodzić za free.

Szczerze, jeśli miałbym wybrać między odejściem Dembele i Trincão wolałbym aby to franuc odszedł. Wydaje mi się że portugalczyk może się bardzo rozwinąć a Dembele? Uważam że fakt iż zagra w 1 na 5 pięć meczów dobrze to już jego max. Po drugie Dembele jest droższy w utrzymaniu i trochę starszy więc na przyszłoś to Trincão wydaje się być lepszym wyborem

On i tak już za długo jest tutaj.Nie chce czas odejsć!!!!

Sprzedać, póki są jeszcze chętni!

Niestety, ale Barcelona nie jest klubem, który może sobie pozwolić czekać kilka długich lat na to czy dany piłkarz osiągnie odpowiedni poziom do gry dla takiego klubu jakim jest Barcelona czy nie...

Jeśli chcemy coś osiągnąć w Europie, to pora skończyć z klepaniem po obwodzie na 20-30 metrze i racja, Dembele nie nadaje się do takiej gry, a już całkowicie to nie jest 9-ką, na której wystawiał go Koeman (na wysoko broniące drużyny tak).
Za kilka lat (oby) odejdzie Messi i z kim zostaniemy, kto weźmie grę na siebie, kto zrobi przewagę dryblingiem?
Przy wertykalnej grze to jest wspaniały zawodnik, szybki z dobrym dryblingiem i niezłym strzałem. Ja bym przedłużył, chyba że będzie miał chore podejście co do wysokości kontraktu, wtedy bye.

Jakby była dobra oferta tak powiedzmy 60 mln to myślę, że można by rozważyć jego sprzedaż. Jednak Barca nie ma skrzydłowych i co robimy dalej? Nie ma też 9. Trzeba mieć jakiś plan. Fati nie wiadomo jaki i kiedy wróci po kontuzji. Trincao zagrał parę dobrych meczów, ale tylko tyle. De La Fuente nie dostaje szans. Jest jeszcze Collado.

Już w wielu komentarzach pisałem czemu powrót Neymara jest technicznie i finansowo niemożliwy i jak negatywny wpływ miałoby to na zespół jako monolit. Poza tym wiek, kontuzje, a także złe zachowanie tego gracza byłoby tragiczne w skutkach dla Barcy.

Sprawdzonych skrzydłowych za małe pieniądze nie ma wiele. Jest na pewno Depay, którego warto ściągnąć. Dodałbym do tego nawet Aguero na 9. Plus sprzedaż Martina. Będziemy grali w dziwnym ustawieniu, ale póki co Barcelona ma ogromne długi, drogich zawodników, których musi się pozbyć, a także kilka wakatów, m.in. 9 i obrońca typu De Ligt. Na miejscu Laporty skupiłbym się na ściąganiu jakościowych zawodników, a luk wypełniania wychowankami. Piłkarzom ciężko odnaleźć się w Barcy, więc kupowanie szrotu za nie mały hajs i może jakoś to będzie to tylko kasa w błoto. Ściąganie graczy za darmo to też opcja.

Spróbować wymienić za Neymara jak się będzie dało. A jak nie to sprzedać bo jak Fati wróci to i tak czeka go ławka.

Wymienić za Neymara i tyle! VISCA Barcelona

Jego pensje powinien opłacać Bartomeu.
A co do samego zawodnika to do mnie nie przemawia. Fajnie jest mieć zawodnika który wejdzie i bierze grę na siebie. Tylko że jest za drogi w utrzymaniu a za mało liczb daje.
Ciężko mi ocenić jego wartość, ale z pocalowaniem ręki wziąłbym 60mln

Moim skromnym zdaniem trzeba go sprzedać zanim jest jeszcze zdrowy i w miarę dobrze się pokazał ostatnio. Z pensji raczej nie zejdzie a i sportowo nie daje tyle ile by się od niego wymagało. Sprzedać za fajną sume lub wymienić

"Było to dość zaskakujące, ponieważ skrzydłowy był ostatnio w niezłej formie" nie wiem gdzie ta forma.

Dembele jest bardzo chimeryczny w swoim graniu. Nie ma u niego odpowiedniej stabilizacji do gry na najwyższym poziomie. Do tego, mówiąc delikatnie jego liczby nie powalają na kolana. Myślę, że nie będziemy po nim płakać jeśli odejdzie

Sprzedać go jak najszybciej ;)

Szykuje się ciekawe lato bo juz sie telenowele zaczynaja.Psg chce jego lub Vinicjusa moze jakims cudem uda się dogadać zeby Ney wrócił bo jemu i klubowi to wyjdzie na dobre .

sprzedac nie pasuje do systemu 352

Coś nie chce mi się wierzyć w domysły Sportu ;p

Jestem przerażony, że ktoś wgl bierze pod uwagę opcje przedłużenia z nim kontraktu

Sprzedać Dembele, Pjanica, Umtitiego Lengleta, Firpo, Braitwaita, Neto. Niestety Griezmann tak czy inaczej zostanie. No ale z tych panów wyżej troche pieniędzy będzie, kto wie czy nie na jakiś ,,ciekawy" trensfer.

sprzedać za dobrą kwotę i mądrze zainwestować :)

Jak zwykle Sport i domysły. Nie zagrał znaczy klamka zapadła, chce odejść. A to że chce poczekać do lata to coś dziwnego?

Gra na czas xD Wyleczyl sie w Barcelonie wiec niech szuka nowego klubu. Juz wydoil Barce z kasy patrzac na wklad jaki wniosl do druzyny.

Kiedyś zaryzykowałem tezę, że On już wielkim piłkarzem nie będzie i za wiele nie osiągnie (indywidualnie) i nadal to podtrzymuje. Raz, że zdrowie kruche, a dwa, że w głowie siano. Oby udało się go sprzedać i zapomnieć.

Jak coś mu nie pasuje to pożegnać i tyle ;)