Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

18 kwietnia 2021, 07:39

52 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Mistrzowie!" - świetna Barça zdominowała Athletic od początku do końca i zdobyła 31. Puchar Króla po goleadzie. Griezmann, De Jong i Messi (2) dali Koemanowi pierwszy tytuł i poprawili morale w kontekście ligi.

"Mistrzowie!" - Barça zdobyła Puchar Króla po spektakularnym meczu. Zespół ponownie zdobył trofeum, pokazując świetną piłkę. Messi zdobył dublet. Barcelona i Koeman są bardzo wzmocnieni wygraną, a celem jest zakończenie sezonu mistrzostwem. Messi: "bycie kapitanem tego zespołu jest bardzo wyjątkowe".

"Wraca radość" - Barça od początku świetnie się spisywała i wysoko pokonała Athletic, zdobywając 31. Puchar Króla, pierwsze trofeum ery Koemana, osładzając etap przejściowy. Marc Márquez ruszy z drugiej linii. Zajął szóste miejsce, a pierwsze pozycje zajęli Quartararo, Rins i Zarco. Barça pokonała Manresę i myśli już o ćwierćfinale Euroligi. Mataró powalczy o tytuł z Kirixi, które pokonało Sabadell, nie dopuszczając do katalońskiego finału.

"Bez rywala (31 Pucharów Króla)" - Barça zdobyła trofeum po goleadzie w 12 minut. W Athleticu na wysokości zadania stanął tylko Unai Simon. Messi MVP z dwiema bramkami, został najlepszym strzelcem w historii finałów Pucharu Króla, wyprzedzając Zarrę. Czy to ostatni tytuł Leo? Simeone atakuje z Llorente i Correą. Atlético i Real przetrzebione kontuzjami odpowiednio w ataku i w obronie, ale walczą o mistrzostwo. Zidane wymyśli nowe ustawienie defensywy. Perfumerias vs imperium w walce o Euroligę. Gutierrez, homoseksualny aktywista, zgłosił przypadek homofobii w piłce wodnej. Márquez ruszy szósty w swoim powrocie. Sainz 11., a Alonso 15., obaj muszą odrabiać straty.

"Wciąż jest królem" - Barça zdobyła 31. tytuł po świetnym występie Messiego. Argentyńczyk poprowadził zespół z dwiema bramkami, pierwsza była dziełem sztuki. Griezmann i De Jong dopełnili goleadę. Athletic przegrał drugi finał w dwa tygodnie. Zidane powołał Chusta. Kapitan Castilli zagra razem z Militao. Correa będzie "dziewiątką" i stworzy parę w ataku z Llorente. Hamilton z pole position, Sainz 11., a Alonso 15. Márquez zajął szóste miejsce w kwalifikacjach mimo 9 miesięcy poza rozgrywkami. Perfumerias Avenida rzuca wyzwanie Goliatowi. Hiszpanki grają w finale z silnym Jekaterynburgiem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No to sobie nie pograł na trabce (Villaibre) tym razem :) szacunek dla Athletic za oklaskiwanie mistrzów po meczu.

A mi szkoda, że w końcówce nie wszedł Puig. Należało mu się kilka minut w finale, gdy trzeba było strzelać karne, stare kocury nie paliły się do wykonania 5 karnego, a on pokazał, że ma jaja i sam się zgłosił. Za to kilka nie potrzebnych minut zagrał Brajtłajt..

Leo mógł się ogolić przed rewanżem z Liverpoolem, może byśmy nie dostali takiego łomotu...

O nie wkleili Coutinho ;p

Kolejny mecz o 22:00 to pomyłka?

Wszyscy piszą: Teraz liga! Moim zdaniem bardzo ciężko będzie. Tutaj może wyjść, to że gramy praktycznie cały sezon jedenastoma zawodnikami. De Jong, Alba i Pedri (17 lat) grają od dechy do dechy. Jeżeli o coś można się do Koemana przyczepić wczoraj, to o to, że za późno zrobił zmiany. Widać było ogromne zmęczenie u tych zawodników, a gdzie tam jeszcze do końca sezonu, biorąc pod uwagę to, że marginesu błędu nie ma.

Ważne żeby dzisiaj Real i Atletico straciły punkty.

Przede wszystkim brawo. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania.Wygraliśmy zasłużenie,co do tego nie ma wątpliwości,przeważaliśmy, byliśmy lepsi i bardzo się z tego powodu cieszę. Nie chcę tutaj psioczyć i narzekać zwłaszcza w takim momencie,ale będę musiał to zrobić, bo myślę sobie,że niektórzy powinni ochłonąć.Jak czytam niektóre komentarze to nie wierzę,że to czytam.Nie potrzebujemy Haalanda?Fati wystarczy?Z całym szacunkiem-to na pewno wielki talent,ale na chwilę obecną taki Neymar czy Mbappe ,,zjadają go na śniadanie". Wiadomo,że długo wyczekiwany sukces przysłania pole widzenia. A moim zdaniem trzeba spojrzeć na chłodno oraz w sposób przyszłościowy.Warto nawet z dobrego meczu wyciągać minusy po to,żeby stawać się lepszym. Z całym szacunkiem dla Kumana,ale powinniśmy rozważyć opcję innego, lepszego trenera dlatego,że ten PK to,mam wrażenie,szczyt jego możliwości.Owszem poprawił u zawodników aspekt fizyczny,ale taktycznie nadal to jest przeciętność.Co z tego,że wygrywamy ze średniakami?Kuman nie wygrał z żadnym topowym zespołem,no może poza jednym meczem z Juventusem.Wciąż nie mamy skrzydeł,klasycznej dziewiątki plus brak kasy na ich pozyskanie oraz cała masa niepotrzebnych zawodników,a Messi często wali głową w mur przeciskając się przez gąszcz w środku pola,notując przy tym coraz więcej strat.W wielu momentach bezsensowne wycofywanie piłki,bezsilność,klepanie kilkudziesięciu podań.Brakuje wrzutek,bo kto miały grać głową?Stałe fragmenty nie stanowią praktycznie żadnego zagrożenia dla przeciwnika. Brakuje kilku szybkich, prostopadłych podań otwierających drogę do bramki.Kontratak strasznie kuleje.Znamienne było to,że na trybunach siedział Lucho,bo to właśnie za jego kadencji kontratak znacznie się poprawił.Dodatkowo Alba grający jak zahipnotyzowany na pamięć do Messiego,kiedy w tym samym czasie ma wolnych,niepilnowanych zawodników.Pewnie wiele osób rzuci się zaraz na mnie,ale nie mam zamiaru nikogo urazić tylko,że to co widzę jest moim zdaniem zbyt przewidywalne i za słabe na topowe zespoły, a wynik i wygrana 0:4 zniekształcają perspektywę. W pierwszej połowie to były męczarnie. Ktoś powie dajmy szanse Kumanowi,to dopiero pierwszy sezon.Tylko,że już teraz widać,że nie ma w jego pomyślę na grę progresu,ani nawet zalążka,który mógłby dać nadzieję na przyszłość,no może poza śmiałym wprowadzaniem młodych zawodników. Chciałbym jakiegoś niemieckiego trenera,który wprowadzi szereg innowacji taktycznych,zmieni myślenie zawodników nt.ustawienia i rozgrywania poszczególnych fragmentów gry z zachowaniem kilku starych, wartościowych elementów itd.Jednak tak jak często podkreślam chciałbym się mylić i jeśli Kuman zostanie z nami i odniesie wielki sukces,to będę bił się w pierś i posypię głowę popiołem. Podkreślam raz jeszcze cieszę się bardzo z wygranej,gratuluję wszystkim,ale musimy pamiętać, że aspiracje mamy większe,a ta wygrana ,mimo wszystko przesłania, mam wrażenie,niektórym rzeczywistość.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Tyle co do formy zespołu

No i pięknie, może to być miły weekend gdy biali stracą pkt.

Okładka As'a mowi wszystko. Mam nadzieję, że Leo zostanie u nas jeszcze pare dobrych lat. Ale to był mecz!:)

Wreszcie uśmiechnięty, wreszcie z pucharem i wreszcie bez tej brody!

Juz czlowiek zapomnial jak to jest sie cieszyć z trofeum :)

Świetne okładki, dawno nie było jakiegokolwiek suksesu więc ten cieszy podwójnie.

Mamy to! Jest w koncu trofeum i to po pięknej grze. Jak chlopaki będą caly czas w takim gazie to komplet zwyciestw do konca sezonu i mistrza bedziemy miec w kieszeni. Dumny z Naszych :) dzisiaj niech jeszcze poglubia punkty klubiki ze stolicy i bedzie weekendo na wypasie :D

Miło po dłuższym czasie oglądać piłkarzy Barcy ze zdobytym pucharem. Pewnie każdy z nas wolałby 2 inne puchary ale nie wybrzydzaniu tym bardziej, ze szanse na mistrzostwo Hiszpani tez sa.

Ludzie błagam, niech mi ktoś przypomni linki do strony gdzie są retransmisje meczu, gdzie obejrzę cały mecz?

Zastanawiałem się czemu nam ostatnio nie szło a tu proszę...
Messi zgolił brodę i od razu pykło.

Miło taki przegląd się czyta :)

Dzięki okładce Mundo Deportivo przypomniałem sobie ze w Barcelonie jest Pijanic .

Jak by ktoś we wrześniu powiedział że w ogóle coś wygramy brałbym sezon w ciemno,jest szansa na ligę więc trzeba spinać dupy.Gratulacje dla Koemana i całej drużyny.

Coś pięknego, nawet Madrycka prasa bije brawa. Świetny mecz, brawo Koeman i zespół który poskładał, brawo Barcelona!
Czuję że ten finał doładuje nas dodatkowymi energiami, a ekipy z Madrytu może i dzisiaj potracą punkty.

Brawo Barca!!!
Czy może ktoś podesłać linka w którym pokazana jest cała feta z wręczeniem pucharu i świętowanie, zamiast debilnych wypowiedzi "eksperta" TVP Pana Szczęsnego?

Mamy to! Bardzo ważne trofeum w tym sezonie dla Koemana i zawodników.
Widzać było u nich szczerą radość a to dobrze rokuje na końcówkę sezonu ligowego,liczę na komplet zwycięstw do końca i zgarnięciu dubletu.

Ależ człowiek jest szczęśliwy ❤️

Po tym zwycięstwie większość fanów myśli że mogą zdobyć tytuł na pewno po zdobyciu pucharu chcą udowodnić ze o ligę będą walczyć trzeba wierzyć do końca VeB!!!

Slowa uznania dla Grieznamana za wczorajsze zaangazowanie i gola. Mimo wszystko dobrze gdyby odszedl do klubu gdzie bedzie gral pierwsze skrzypce. Zycze mu tego. Poza tym cala druzyna zasluzyla na sukces. Teraz po La Lige.

Marca - bez rywala hahahahaha z Liverpoolem pisali to samo?

Cieszmy się z tego co mamy, teraz po mistrzostwo ligi. VeB!