Alba: Fani musieli cierpieć przez ostatnie lata, ale dziś mogą świętować

Maciej Łoś

18 kwietnia 2021, 00:18

Barca TV

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Jordi Alba wypowiedział się na gorąco po zwycięstwie w finale Pucharu Króla przeciwko Athleticowi.

[Marc Brau, Barça TV] Gdyby nie twój gol w meczu z Granadą, nie byłoby was w dzisiejszym finale.

Dziękuję wszystkim zawodnikom. I tym, którzy grali więcej, i tym, którzy trochę mniej. Jesteśmy jedną drużyną, świetną grupą ludzi. Jestem bardzo szczęśliwy. Wygranie tego trofeum kosztowało nas wiele, a dziś zagraliśmy najlepszy mecz tych rozgrywek. Zdominowaliśmy rywala, a w drugiej połowie wpadły gole. To zwycięstwo dla całej rodziny culés. Fani musieli cierpieć przez ostatnie lata, ale dziś mogą świętować.

W styczniu staliśmy w tym samym miejscu po przegranym finale Superpucharu. Do poprawy były pewne aspekty. Udało się to zrobić?

System z trójką stoperów i dwójką wahadłowych bardzo mi się podoba. Ale równie dobrze możemy grać czwórką obrońców. Pod tym względem poprawiliśmy się znacznie. Trener wymaga od nas więcej z każdym meczem, a my reagujemy. Wszyscy zawodnicy są głodni gry i zwycięstw.

Nie wygraliście trofeum prawie od dwóch lat, jaka presja na was ciążyła?

Może nie presja, ale to prawda, że bardzo chcieliśmy wygrać ten Puchar. To doda nam wiele sił i energii przed walką o mistrzostwo. Każdy tytuł jest bardzo ważny. W zeszłym roku nie mieliśmy szczęścia, a dziś udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie wygrywać finały. To bardzo ważne trofeum dla barcelonismo.

Uśmiechnąłeś się po golu Leo Messiego po twoim podaniu.

Tak, Leo zawsze bardzo dobrze się ustawia. W pierwszej połowie był ściśle kryty, ale znajdował sobie miejsce, dzięki czemu udało mi się zagrać mu dobrą piłkę. Leo po raz kolejny udowadnia, że jest najlepszym piłkarzem na świecie. Oprócz bramek również asystuje i bardzo ciężko pracuje dla drużyny. On ma głód trofeów, my to widzimy i chcemy mu pomóc je zdobyć.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tu nie ma czego świętować w lidze mistrzów takie same baty dostajecie po 4:0 albo i więcej szkoda gadać jak gracie ostatnie lata dobrze że jest pandemia bo na stadionie to kibice by na was gwiazdali przy każdym meczu

Król jest jeden

Oby tak dalej panowie.. Ja też wierzę w tą drużynę

Alba gdy mentalnie jest przygotowany to facet jest spokojnie jednym z najlepszych LO w historii. Świetne ma te wrzutki i współpracę z LEO. Oj będziemy płakać po nim jak po Alvesie pewne rzeczy dopiero się docenia jak zawodnik odchodzi niestety... Piłkarz jednak jest z niego świetny a jak ma mental do tego to genialny.

Alba w tym sezonie mnie zadziwia jest znakomity:)

W komentarzach co niektórzy mogliby chociaż dzisiaj odpuścić sobie smęcenie i cieszyć się z Pucharu. Miejmy nadzieję że zapoczątkuje to nowy kurs z trofeami, a Alba dzisiaj zagrał bardzo dobrze.
konto usunięte

Wystarczy nam tego świętowania spokojnie na kilka kolejnych lat:)

Taaa i pewnie zapomnieli porażki z Roma,Liverpool j Bayernem. Gratulacje