Alba: Fani musieli cierpieć przez ostatnie lata, ale dziś mogą świętować

Maciej Łoś

18 kwietnia 2021, 00:18

Barca TV

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Jordi Alba wypowiedział się na gorąco po zwycięstwie w finale Pucharu Króla przeciwko Athleticowi.

[Marc Brau, Barça TV] Gdyby nie twój gol w meczu z Granadą, nie byłoby was w dzisiejszym finale.

Dziękuję wszystkim zawodnikom. I tym, którzy grali więcej, i tym, którzy trochę mniej. Jesteśmy jedną drużyną, świetną grupą ludzi. Jestem bardzo szczęśliwy. Wygranie tego trofeum kosztowało nas wiele, a dziś zagraliśmy najlepszy mecz tych rozgrywek. Zdominowaliśmy rywala, a w drugiej połowie wpadły gole. To zwycięstwo dla całej rodziny culés. Fani musieli cierpieć przez ostatnie lata, ale dziś mogą świętować.

W styczniu staliśmy w tym samym miejscu po przegranym finale Superpucharu. Do poprawy były pewne aspekty. Udało się to zrobić?

System z trójką stoperów i dwójką wahadłowych bardzo mi się podoba. Ale równie dobrze możemy grać czwórką obrońców. Pod tym względem poprawiliśmy się znacznie. Trener wymaga od nas więcej z każdym meczem, a my reagujemy. Wszyscy zawodnicy są głodni gry i zwycięstw.

Nie wygraliście trofeum prawie od dwóch lat, jaka presja na was ciążyła?

Może nie presja, ale to prawda, że bardzo chcieliśmy wygrać ten Puchar. To doda nam wiele sił i energii przed walką o mistrzostwo. Każdy tytuł jest bardzo ważny. W zeszłym roku nie mieliśmy szczęścia, a dziś udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie wygrywać finały. To bardzo ważne trofeum dla barcelonismo.

Uśmiechnąłeś się po golu Leo Messiego po twoim podaniu.

Tak, Leo zawsze bardzo dobrze się ustawia. W pierwszej połowie był ściśle kryty, ale znajdował sobie miejsce, dzięki czemu udało mi się zagrać mu dobrą piłkę. Leo po raz kolejny udowadnia, że jest najlepszym piłkarzem na świecie. Oprócz bramek również asystuje i bardzo ciężko pracuje dla drużyny. On ma głód trofeów, my to widzimy i chcemy mu pomóc je zdobyć.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Taaa i pewnie zapomnieli porażki z Roma,Liverpool j Bayernem. Gratulacje

@smiatuniu typowe zachowanie malkontenta - szklanka do połowy pusta. Ledwo co wygrali, a Ty piszesz o poprzednich porażkach. Po co? Jaki jest tego cel? Co Ci to daje?
Komentarz usunięty

@FCBesia zal takiego...

@smiatuniu zal to mi ciebie. W tamtym roku byla susza na puchary w tym przynajmniej jest 1, ale ty to pewnie tryplet co rokh bys chcisl

@Tomek54321 skąd wy jesteście w ogóle? Czy na codzień przypadkiem nie kibicujecie termalice ?
To jest barcelona i nie podnicajmy się jaiims pucharem króla. Tylko mistrzostwo i liga mistrzów się liczy a ostatnie 4 lata w CL to istna kpina .

@Dani13 piszesz tak bo od czasoe Pepa Barca byla potega ? Czlowieku ja pamietam czasy gdzie Barca konczyla sezon na 4 miejscu. Puchar to puchar, przypomnr ci ze nasze tryplety ktore zostaly zdobywane to wlasnie dzieki temu pucharowi tez bo gdyby go odpuszczali to mowy o trypletach by nie bylo
« Powrót do wszystkich komentarzy