Gerard Piqué: Jeśli zakończymy sezon z mistrzostwem i Pucharem Króla, to będzie więcej niż dobry sezon

Julia Cicha

18 kwietnia 2021, 00:23

Marca

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Wielu piłkarzy Barcelony wypowiedziało się po wielkim zwycięstwie nad Athletikiem w finale Pucharu Króla. Poniżej zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami Gerarda Piqué i Joana Laporty.

Gerard Piqué

- Uważam, że to był trudny sezon. To trochę jak w życiu. Czasem upadasz i musisz się podnieść. Umieliśmy odwrócić sytuację. Mamy inny zespół. Gra w większości meczów jest dobra, nie we wszystkich, ale to daje wyniki. Jestem szczęśliwy ze względu na drużynę, młodych i weteranów. Młodzi pokazali się z dobrej strony w obliczu trudności i pokazali, że mogą zostać tu na wiele lat. Mamy nowy zarząd, prezydenta, który ma wielkie chęci. To jak nowy początek i reset.

- Uważam, że wciąż mamy szansę w lidze. Jeśli zakończymy sezon z mistrzostwem i Pucharem Króla, to będzie więcej niż dobry sezon. Zaczęło się bardzo ciężko, ale myślę, że odwróciliśmy sytuację.

- Prywatna rozmowa z Jordim Albą sprawia, że można podać w wątpliwość profesjonalność prasy. Nie sądzę, by dobrze było to nagrywać [mowa o rozmowie, w której Alba wątpi w zdobycie Pucharu Króla - przyp. red.].

- Gratuluję wszystkim. Jestem szczęśliwy i dumny. Być może nie są to najważniejsze rozgrywki, ale te małe wygrane wiele znaczą.

- Koeman przyszedł w trudnym momencie i razem udało nam się odwrócić sytuację. Część sukcesu należy oczywiście do niego.

Joan Laporta

- Bardzo chcieliśmy ponownie wygrać i udało nam się to. To był świetny finał przeciwko dobremu rywalowi. Piłkarze tego potrzebowali. Jesteśmy szczęśliwi z powodu zawodników, sztabu szkoleniowego i kibiców. Mam nadzieję, że to pierwszy z wielu Pucharów Króla.

- Messi jest najlepszy na świecie, jest bardzo związany z klubem. Jestem przekonany, że chce zostać. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by został, w miarę naszych możliwości. Dziś widzieliśmy, że jest otoczony przez świetną drużynę. Graliśmy dobrze w piłkę.

- Musimy świętować, od dawna tego nie robiliśmy. Chcieliśmy ponownie wygrać. Koeman i jego zespół bardzo dobrze sobie radzą. Athletic to dobry klub, zawsze rywalizował bardzo sportowo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No i wypowiedzi takich kozaków z pewnością coś znaczą. Dzisiaj Pique genialny i już zaraża optymizmem, pokazał klasę.
« Powrót do wszystkich komentarzy