Gerard Piqué: Jeśli zakończymy sezon z mistrzostwem i Pucharem Króla, to będzie więcej niż dobry sezon

Julia Cicha

18 kwietnia 2021, 00:23

Marca

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Wielu piłkarzy Barcelony wypowiedziało się po wielkim zwycięstwie nad Athletikiem w finale Pucharu Króla. Poniżej zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami Gerarda Piqué i Joana Laporty.

Gerard Piqué

- Uważam, że to był trudny sezon. To trochę jak w życiu. Czasem upadasz i musisz się podnieść. Umieliśmy odwrócić sytuację. Mamy inny zespół. Gra w większości meczów jest dobra, nie we wszystkich, ale to daje wyniki. Jestem szczęśliwy ze względu na drużynę, młodych i weteranów. Młodzi pokazali się z dobrej strony w obliczu trudności i pokazali, że mogą zostać tu na wiele lat. Mamy nowy zarząd, prezydenta, który ma wielkie chęci. To jak nowy początek i reset.

- Uważam, że wciąż mamy szansę w lidze. Jeśli zakończymy sezon z mistrzostwem i Pucharem Króla, to będzie więcej niż dobry sezon. Zaczęło się bardzo ciężko, ale myślę, że odwróciliśmy sytuację.

- Prywatna rozmowa z Jordim Albą sprawia, że można podać w wątpliwość profesjonalność prasy. Nie sądzę, by dobrze było to nagrywać [mowa o rozmowie, w której Alba wątpi w zdobycie Pucharu Króla - przyp. red.].

- Gratuluję wszystkim. Jestem szczęśliwy i dumny. Być może nie są to najważniejsze rozgrywki, ale te małe wygrane wiele znaczą.

- Koeman przyszedł w trudnym momencie i razem udało nam się odwrócić sytuację. Część sukcesu należy oczywiście do niego.

Joan Laporta

- Bardzo chcieliśmy ponownie wygrać i udało nam się to. To był świetny finał przeciwko dobremu rywalowi. Piłkarze tego potrzebowali. Jesteśmy szczęśliwi z powodu zawodników, sztabu szkoleniowego i kibiców. Mam nadzieję, że to pierwszy z wielu Pucharów Króla.

- Messi jest najlepszy na świecie, jest bardzo związany z klubem. Jestem przekonany, że chce zostać. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by został, w miarę naszych możliwości. Dziś widzieliśmy, że jest otoczony przez świetną drużynę. Graliśmy dobrze w piłkę.

- Musimy świętować, od dawna tego nie robiliśmy. Chcieliśmy ponownie wygrać. Koeman i jego zespół bardzo dobrze sobie radzą. Athletic to dobry klub, zawsze rywalizował bardzo sportowo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zważając na inne okoliczności tego sezonu to Gerard masz racje! Oby skończyło się dubletem!
« Powrót do wszystkich komentarzy