Barcelona - Athletic: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Błażej Gwozdowski

17 kwietnia 2021, 23:55

31 komentarzy

Athletic Club

ATH

Herb Athletic Club

0:4

Herb Athletic Club

FC Barcelona

FCB

  • 60' Antoine Griezmann 
  • 63' Frenkie de Jong 
  • 68', 72' Lionel Messi 
  • Sobota, 17 kwietnia 21:30
  • La Cartuja
  • TVP 1

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty zwycięskiego spotkania o Puchar Króla zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: Frenkie de Jong

Barcelona potrzebowała dzisiaj sporo czasu, by przekuć dominację na boisku w korzystny wynik. Kluczowy okazał się Frenkie de Jong, który w drugiej połowie uczestniczył w niemal każdej akcji ofensywnej. Ostatecznie Holender nie tylko wpisał się na listę strzelców, ale też zanotował dwie asysty. A to wszystko przy 96% skuteczności podań. Bezsprzecznie zasłużył na tytuł gracza meczu.

Najgorsze: efektywność w pierwszej połowie

Podopieczni Ronalda Koemana dobrze rozpoczęli mecz i bardzo szybko mogli objąć prowadzenie. Niestety kolejno okazje marnowali De Jong i Griezmann, a Leo Messi albo uderzał za lekko, albo był blokowany. W efekcie zrobiło się nerwowo i powoli rysował się scenariusz, w którym o zdobyciu tytułu zadecyduje dogrywka lub rzuty karne. Na szczęście po przerwie opór Athleticu został przełamany i Barça zdobyła Puchar Króla.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja bym dodał do najlepszych powrót Pique bo dzięki temu że genialnie wyprowadza piłki to mógł uwolnić de Jonga z linii obrony, a jego zdolności przywódcze oraz ciągłe korygowanie linii obrony pokazało jak ważny jest dla zespołu jak jest zdrowy. Araujo i Mingueza, a także miejmy nadzieję Garcia są bardzo młodzi i jeszcze wiele od niego mogą się nauczyć.

@JarekS Ja uważam, że dla Pique gra w tym meczu to była sprawa ambicjonalna,szczególnie gra na Inakiego Williamsa,dlatego mocno siedział mu na plecach,żeby się nie odwrócił z piłką.Poza tym bardzo dobra gra po stracie naszej drużyny spowodowała,że Baskowie nie mieli czasu ani miejsca żeby zagrać dokładną piłkę na wolne pole.Dodatkowym atutem Pique w meczu z Bilbao jest zawsze dobra gra w powietrzu.
« Powrót do wszystkich komentarzy