Messi: Zawsze przyjemnie jest wznosić puchar do góry

Maciej Łoś

17 kwietnia 2021, 23:50

Barca TV

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Leo Messi udzielił wywiadu po zwycięstwie nad Athletikiem w finale Pucharu Króla.

[Marc Brau, Barça TV] Jakie znaczenie ma dla ciebie zwycięstwo w tym Pucharze Króla?

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się zdobyć tytuł. To był dla nas trudny turniej, w wielu meczach cierpieliśmy, musieliśmy grać w dogrywkach. Zawsze przyjemnie jest wznosić puchar do góry, ta drużyna na to zasłużyła.

To pierwszy Puchar Króla, który wygrałeś jako kapitan. Jak się z tym czujesz?

To wyjątkowe. Bycie kapitanem tego klubu to niesamowite uczucie. Spędziłem tu całe życie, teraz noszę opaskę na ramieniu. Dlatego ten Puchar Króla jest dla mnie również szczególny.

Strzeliłeś dzisiaj dwa gole, ale na początku musieliście wykazać się cierpliwością. Czy oczekiwaliście takiej gry Athleticu?

Wiedzieliśmy, że ta drużyna zawsze gra podobnie, w ustawieniu 4-4-2, broni się wąsko i jest groźna w kontratakach. Musieliśmy być cierpliwi, grać swoją piłkę, wymieniać podania i szukać okazji i miejsca. W pierwszej połowie się nie udało, ale w drugiej Athletic opadł trochę z sił. Dzięki temu stworzyło się więcej przestrzeni do ataków i przez to padły gole.

Po zdobytych bramkach spoglądałeś w stronę trybun.

Tak, dziś na stadionie nie mogli pojawić się nasi bliscy. To wielka szkoda, bo finał Pucharu Króla to wyjątkowa okazja. Ale na pewno nasi fani cieszyli się przed telewizorami. To nie był dla nas łatwy rok, dlatego zwycięstwo w tych rozgrywkach jest dla nas bardzo ważne i doda nam sił w walce o mistrzostwo.

W tym roku odpadliście z Ligi Mistrzów, ale udało wam się wygrać Puchar Króla. Jest to dla was ważne trofeum?

Tak jak mówiłem, ten rok jest dość inny, przejściowy. W drużynie zaszły zmiany, gra wielu młodych zawodników. Na początku sezonu graliśmy dobrze, ale traciliśmy punkty, często przez brak doświadczenia. Z każdym meczem jesteśmy coraz lepsi, jesteśmy dalej w walce o mistrzostwo, bo Atlético zaczęło przegrywać. Nie udało nam się wygrać w Klasyku, ale do końca zostało jeszcze kilka meczów i mamy swoje szanse.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Messiaszu prowadź nas po LL

Bardzo celne uwagi, brawo Leo, teraz walczcie o mistrzostwo bo pokazaliście że w sezonie który nie miał prawa się udać nadal wszystko jest możliwe!

O proszę kto przyszedł na wywiad

Odnoszę wrażenie, że na pytanie o Ligę Mistrzów w kontekście zwycięstwa w PK, Leo odpowiedział kompletnie nie na temat. Jedynie na początku powiedział, że jest to rok przejściowy, inny. Tylko to nijak nie odpowiada na pytanie, czy zwycięstwo w Pucharze Króla jest ważne dla zawodników...

Jak Messi odejdzje, to najprawdopodobniej oglądalność Barçy - 30 %...

Proszę nawet kapitan dał głos . Oczekiwałbym od niego takiej samej postawy po kompromitacjach w lidze mistrzów z Romą , Liverpoolem i Bayernem. Widać że kiedy jest dobrze to zupełnie inny Messi zarówno na boisku jak i po za nim .

Widząc Messiego z pucharem i z bananem na twarzy, każdy cule powinien pomyśleć: "on nie może grać w innych barwach, ponieważ Barça to Messi a Messi to Barça". Piękny obrazek i oby start nowego rozdziału w historii Barçy! Ja poczułem dzisiaj naturalne wzruszenie. VeB!

Kolejne trofeum do gabloty Leo
PS i Barcy (:

Król podniósł dziś swój puchar;-DD

Oby Leo został, ten jego dzisiejszy uśmiech, coś pięknego.

Nie wierzę, chyba pierwszy pomeczowy „wywiad” Messiego od 15 lat. :P

Moim zdaniem Messi zostanie nawet jak nie wygramy Ligi
Komentarz usunięty przez użytkownika

Z jego słów wynika, że zaczyna wierzyć w ten projekt. Zostanie z Nami, gdyby jeszcze Laporta jakimś cudem pozyskał Haalanda mielibyśmy niesamowicie mocną ekipę z potencjałem.

Dobrze że po klasyku wygrali puchar da im paliwa:)świetny mecz zagrał:)

Dziękujemy za piękną walkę w tych rozgrywkach emocje z Granda i Sevilla

Oby legenda została z nami