Messi: Zawsze przyjemnie jest wznosić puchar do góry

Maciej Łoś

17 kwietnia 2021, 23:50

Barca TV

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Leo Messi udzielił wywiadu po zwycięstwie nad Athletikiem w finale Pucharu Króla.

[Marc Brau, Barça TV] Jakie znaczenie ma dla ciebie zwycięstwo w tym Pucharze Króla?

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się zdobyć tytuł. To był dla nas trudny turniej, w wielu meczach cierpieliśmy, musieliśmy grać w dogrywkach. Zawsze przyjemnie jest wznosić puchar do góry, ta drużyna na to zasłużyła.

To pierwszy Puchar Króla, który wygrałeś jako kapitan. Jak się z tym czujesz?

To wyjątkowe. Bycie kapitanem tego klubu to niesamowite uczucie. Spędziłem tu całe życie, teraz noszę opaskę na ramieniu. Dlatego ten Puchar Króla jest dla mnie również szczególny.

Strzeliłeś dzisiaj dwa gole, ale na początku musieliście wykazać się cierpliwością. Czy oczekiwaliście takiej gry Athleticu?

Wiedzieliśmy, że ta drużyna zawsze gra podobnie, w ustawieniu 4-4-2, broni się wąsko i jest groźna w kontratakach. Musieliśmy być cierpliwi, grać swoją piłkę, wymieniać podania i szukać okazji i miejsca. W pierwszej połowie się nie udało, ale w drugiej Athletic opadł trochę z sił. Dzięki temu stworzyło się więcej przestrzeni do ataków i przez to padły gole.

Po zdobytych bramkach spoglądałeś w stronę trybun.

Tak, dziś na stadionie nie mogli pojawić się nasi bliscy. To wielka szkoda, bo finał Pucharu Króla to wyjątkowa okazja. Ale na pewno nasi fani cieszyli się przed telewizorami. To nie był dla nas łatwy rok, dlatego zwycięstwo w tych rozgrywkach jest dla nas bardzo ważne i doda nam sił w walce o mistrzostwo.

W tym roku odpadliście z Ligi Mistrzów, ale udało wam się wygrać Puchar Króla. Jest to dla was ważne trofeum?

Tak jak mówiłem, ten rok jest dość inny, przejściowy. W drużynie zaszły zmiany, gra wielu młodych zawodników. Na początku sezonu graliśmy dobrze, ale traciliśmy punkty, często przez brak doświadczenia. Z każdym meczem jesteśmy coraz lepsi, jesteśmy dalej w walce o mistrzostwo, bo Atlético zaczęło przegrywać. Nie udało nam się wygrać w Klasyku, ale do końca zostało jeszcze kilka meczów i mamy swoje szanse.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bardzo celne uwagi, brawo Leo, teraz walczcie o mistrzostwo bo pokazaliście że w sezonie który nie miał prawa się udać nadal wszystko jest możliwe!
« Powrót do wszystkich komentarzy