Puchar Króla zdobyty!

Błażej Gwozdowski

17 kwietnia 2021, 20:25

498 komentarzy

Fot. Getty Images

Athletic Club

ATH

Herb Athletic Club

0:4

Herb Athletic Club

FC Barcelona

FCB

• 60' Antoine Griezmann 
  • 63' Frenkie de Jong 
  • 68', 72' Lionel Messi 
  • Sobota, 17 kwietnia 21:30
  • La Cartuja
  • TVP 1
  • Barcelona pokonała Athletic Club 4:0 i zdobyła Puchar Króla
  • Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a na listę strzelców wpisali się Griezmann, Messi (2) i De Jong
  • Wyśmienite spotkanie rozegrał dziś Frenkie de Jong, który do gola dołożył dwie asysty

Przed finałem Pucharu Króla sporo było wątpliwości dotyczących składu Barcelony. Po porażce z Realem w Madrycie w mediach debatowano o powrocie do ustawienia 4-3-3 oraz ewentualnym występie Gerarda Piqué od pierwszej minuty. Ostatecznie Ronald Koeman zdecydował się jednak na grę z tróją stoperów, ale z doświadczonym Hiszpanem na środku obrony właśnie. W ataku zabrakło natomiast miejsca dla Dembélé, którego zastąpił Griezmann.

Barcelona rozpoczęła spotkanie od ataków skrzydłami i z dość dużą łatwością przedzierała się w obręb pola karnego. Tam brakowało jednak dokładności. W piątej minucie dobre podanie do Leo Messiego w pole karne zagrał Busquets, a Argentyńczyk wycofał do De Jonga, który technicznym strzałem trafił w słupek. W kolejnej akcji na uderzenie z linii pola karnego zdecydował się Dest, ale chybił wyraźnie. Dwie minuty później po ładnym rozegraniu strzelał Messi, jednak został zablokowany. W odpowiedzi Athletic doszedł o okazji strzeleckiej po rzucie wolnym. Na szczęście Martínez posłał piłkę obok słupka, a powtórki pokazały, że w momencie podania znajdował się on na pozycji spalonej.

W 21. minucie Le Messi uderzał po raz drugi, ale Simón nie dał się zaskoczyć. Pięć minut później znów kapitan Barçy stanął przed szansą po wymianie piłki z Minguezą, jednak został zablokowany. Z czasem oglądaliśmy coraz mniej ciekawych akcji, a przy tym rosła liczba przewinień. W efekcie ostatni kwadrans nie przyniósł ani jednej dobrej okazji. Sędzia odesłał oba zespoły na przerwę i na gole trzeba było poczekać do drugiej połowy. 

Drugą połowę znów lepiej rozpoczęła Barcelona. W 48. minucie Dest dobrze dośrodkował do Griezmanna, ale ten zmarnował doskonałą okazję. Chwilę później najpierw strzał Pedriego z dystansu wybronił Simón, a następnie w golkipera Athleticu trafił Busquets. Wreszcie w 60. minucie De Jong doskonale dośrodkował do Griezmanna, a Francuz tym razem nie zawiódł, pakując piłkę do siatki. Nim rywale zdołali się pozbierać po utracie gola, było 2:0. Tym razem to Alba dośrodkował, a piłkę głową do bramki skierował De Jong. Tymczasem Barcelona nie zwalniała. Po kolejnej nieskładnej akcji Athletic, podopieczni Koemana szybko przemieścili się z piłką w pole karne rywali, gdzie Leo Messi wypracował sobie trochę miejsca do strzału i nie dał szans Simonowi.

Rozbici Baskowie łatwo tracili piłkę, a Barcelona wciąż szukała bramek. W 72. minucie Alba dobrze dośrodkował do Leo Messiego, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Po czwartym golu mecz się trochę uspokoił. Oglądaliśmy sporo zmian, a Athletic mozolnie starał się przedrzeć pod pole karne Barçy. Okazję na honorowe trafienie miał Raúl García, ale jego strzał głową był niecelny. Do siatki trafił natomiast Griezmann, jednak sędzia musiał tego gola anulować - Francuz znajdował się na pozycji spalonej w momencie podania. Ostatecznie więcej bramek już nie oglądaliśmy. Pewne zwycięstwo Barcelony i pierwszy puchar pod wodzą Ronalda Koemana zdobyty!

FC Barcelona: Ter Stegen; Mingueza (min. 88, Dembélé), Piqué (min. 81, Araujo), Lenglet; Dest (min. 74, Sergi Roberto), Busquets, De Jong, Pedri (min. 81, Moriba), Alba; Messi oraz Griezmann (min. 88, Braithwaite).

Athletic Club: Simón; De Marcos, Yeray (min. 67, Unai Núñez), Martínez, Balenziaga; Berenguer (min. 54, Vesga), García, López (min. 67, Yuri Berchiche), Muniain (min. 46, Lekue); Williams (min. 67, Asier Villalibre) oraz Raúl García.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gratulacje Barca!

po dwóch latach barca wygrywa jakiś puchar, campeones campeones ole ole ole !!!!!!!!!!!!!!!!

Czy tylko ja zauważyłem, że Leo jest bardziej zaangażowany i gra bez presji gdy drużynie lepiej idzie, a wynik jest na plus? Chodzi o to, że jak jest źle to zwiesza głowę, a jak jest ok i nie ma tej odpowiedzialności to gra jak najlepszy w historii. Za czasów Iniesty i Xaviego miał mniejszy ciężar na barkach, teraz nie dźwiga tego i zwiesza głowę.

Po pierwszej połowie wczorajszego spotkania z solidnie broniącym się rywalem w życiu bym nie przypuszczał, że w drugiej połowie przyjdzie nam zdobyć tyle bramek w dodatku w podobnym stylu. W Bilbao coś się posypało i było to widać gołym okiem. Na szczęście to już nie nasz problem. W obliczu tak innego sezonu od poprzednich ten tytuł smakuje podwójnie! Wzięliśmy odwet za blamaż z ostatniego finału z Bilbao a to kolejny pozytywny aspekt wczorajszego spotkania. Po raz kolejny przekonaliśmy się ile znaczy dla gry Barcelony osoba Messiego. Ten facet jest sercem tego zespołu. Na tą chwilę nie potrafię sobie wyobrazić Barcy bez Leo. Dałbym wiele żeby wiedzieć co sądzi na temat swojej przyszłości, ale jedyne co mi zostało to w spokoju czekać na ogłoszenie tak ważnej dla całej społeczności ''Barcelonismo'' decyzji. Na razie cieszmy się tym wielkim zwycięstwem! Walka o tytuł ligowy jeszcze trwa więc rywale trzymajcie się na baczności!
VEB!
konto usunięte

W końcu ! Było pięknie zobaczyć cieszącą się całą drużynę ! Puchar w górę i piękna niedziela :)

Każdy puchar cieszy, szczegolnie po okresie posuchy jaki mielismy. Gdyby udało sie zdobyć mistrzostwo Hiszpani to bedzie bardzo dobrze, jesli nie to PK zostanie tylko drobnym pocieszeniem.

Żadnych halandów, tu trzeba koniecznie jednego zawodnika z topu do środka pola, wtedy i bramki by się znalazły. Do tego ktoś na 9 ale nie ten drewniak haland który już niedługo zgaśnie jak kiep. Marzę o Lukaku.

Większość z Was patrzy na to tylko jak puchar, ale pomyślcie o czymś innym. Finał za 2020- dwa zespoły baskijskie
Finał za 2021- zespół baskijski i kataloński
Biorąc pod uwagę ich chęć do niepodległości i niezależności, to jest to olbrzymie utarcie nosa pozostałym zespołom, a szczególnie tym z Madrytu.

Najbardziej mi brakowało osoby, która by obiegała Desta, bo dużo razy był na skrzydle, czekał na wypuszczenie kogoś, ale nikogo nie było i próbował drybling i strata. A tak to człowiek prawie zapomniał jak to jest coś wygrać :)

Dziś trza się cieszyć, ale jutro trzeba myśleć o zmianach. Wielu z was jest ślepych i nie widzi biedy w pomocy.dzis na slabe fizycznie atletic mieliśmy 2 extra pomocników przemianowanych z obrońców. jedynym topowym pomocnikiem jest de jong. Busi to w sumie ława. Pedri tym lepszy im słabszy przeciwnik, i tym słabszy im lepszy przeciwnik.to nie problem ataku ze nie zawsze szxzelaja a problem słabego srodka. Ja bym bral zamiast holanda to tego j.sancho. cieszy ze kuman nauczył grać chłopaków intensywnie. Gdyby nie to drużyna by nie dotarła do finału.
Veb
Komentarz usunięty przez użytkownika

Dobry mecz który jednak mógł się potoczyć inaczej. Dla mnie Barca od dłuższego czasu gra cały czas dobrze, ale niestety braki w ataku są przerażające. Dla mnie w pierwszej połowie przykro byli patrzeć jak nie miał kto atakować. Szczególnie w 20 minucie jak Griezman dostał dobra piłkę a oczywiście zatrzymał akcje i odegrał.

Messi jak strzela to supergwiazda a jak świetnie go kryją to frajer do zmiany. Dla mnie Messi w klasyku też grał nieźle ale mecz byl inny. Gdyby Griezman nie zdobył bramki co by mnie kompletnie nie zdziwiło nie strzelilibyśmy też trzech kolejnych. Gdy rywale musieli podejsc no to wiadomo co się dzieje ale jak postawia 8-9 graczy przed polem karnym to jest problem. Dla mnie koniecznie musimy kupić topowa 9 i skrzydłowego.
Messi często schodzi do rozegrania i nie ma kto strzelać.
Griezman i Dembele niestety do sprzedania. Jestem fanem Dembele ale w tym klubie nic nie osiągnie moim zdaniem.
Marzy mi się Neymar bo nie ma nikogo lepszego na świecie do Barcy. On ściąga na siebie 2-3 graczy i automatycznie jest więcej miejsca dla innych, tak właśnie zapamiętałem MSN. Teraz wystarczy wyłączyć z gry Messiego i jest lipa a większość jeszcze powie ze to jego wina. Wiem że przyzwyczaił nas do nieziemskiego poziomu ale jest jednak tylko człowiekiem :)

Po 2 latach posuchy w końcu zdobyty puchar, Visca el Barca!!!

Skończcie przynajmniej na chwilę te eksperckie analizy. Cieszcie się po prostu, bo jest z czego.

Wrócił Laporta i wróciły puchary

Dla mnie najlepszy w tym meczu był bezapelacyjnie De Jong i nie chodzi tylko o te asysty i bramkę, a o postawę w całym meczu. Pierwsza połowa do zapomnienia, ale w drugiej połowie wyższy bieg i więcej konkretów, więc jest tego efekt. Pique w jednej ze swoich wypowiedzi powiedział, że jeśli oprócz tego trofeum zdobędziemy mistrzostwo Hiszpanii to będzie więcej niż dobry sezon i trudno się z tym nie zgodzić, więc teraz po mistrzostwo Barca !! VeB !!

Gratulacje i ogromne brawa dla Drużyny za zdobycie pierwszego trofeum w tym sezonie. Niech będzie to ziarno, z którego plony obfitymi będą

To był mecz na który tak długo wszyscy czekaliśmy, wreszcie upragniony finał, który kontrolowaliśmy, a potem wręcz zdominowaliśmy.
Ta drużyna ma ogromny potencjał, ale potrzeba czasu i paru zmian na wydobycie go, to kolejny mecz gdzie pokazaliśmy że nadal potrafimy grać szybką, dokładną piłkę, to oczywiście nie jest poziom Barcy Guardioli, ale to tam w nich jest, siedzi i czeka na wybuch. Teraz potrzeba doświadczenia i pewności siebie, młodzi muszą grać swoje niezależnie od rywali, a starzy muszą ich do tego nakręcić, dać im odwagę.
Przyszłość należy do nas, tylko musimy być spokojni i pokorni, nie szaleć z transferami i stworzyć równowagę w drużynie. Widać wyraźnie że szybkość i zmiany tempa to nasza główna broń, gdy już zgubimy krycie i zagramy dokładnie to nie ma bata, bramki muszą paść. trzeba dorzucić do tego jeszcze dokładny pressing i możliwość gry w powietrzu i jedziemy z całą Europą, ale na to potrzeba czasu, wątpię żebyśmy osiągnęli to już w przyszłym sezonie, ale byłoby miło ;)

Odkąd w 2011 roku śmialiśmy się z Realu gdy po 2 latach pucharowej posuchy świętowali zdobycie CdR po wygranej z nami w dogrywce, jakby wygrali 5 raz z rzędu LM, podczas gdy my w tym samym sezonie wygraliśmy po raz 3 z rzędu La ligę i 2 raz w ciągu 3 sezonów LM, hipokryzją byłoby skakanie z radości po wygraniu jedynie tego pucharu w danym sezonie. Puchar ten stanowi fajny dodatek gdy wygra się LM lub La Ligę, a najlepiej oba te puchary, ale sam w sobie może spowodować jedynie mały uśmiech na twarzy kibica Barcelony z dłuższym stażem.
W dzisiejszym finale, ze względu słabość rywala, zwycięstwo było wręcz naszym obowiązkiem. Został on spełniony i za to brawo, choć w pamięci trzeba mieć także, że dopiero za drugim podejściem się to udało, bo za pierwszym razem w Superpucharze obowiązku nie spełniliśmy. Nawiązując do tego co napisałem wyżej, jeśli nie poprzemy tego pucharu wygraniem innego, bardziej znaczącego to jego wartość będzie bardzo mała, zwłaszcza mając w pamięci to w jaki sposób awansowaliśmy do tego finału, tzn. brak ewidentnej czerwonej kartki dla Minguezy w rewanżu z Sevillą.

Na ten moment sezon mamy bardzo słaby, jako że ogrywa nas KAŻDY klasowy rywal, a ze względu na to, że naszym głównym celem od jakiegoś czasu stało się wygranie LM, której bez pokonywania tych klasowych rywali wygrać się nie da, nie jest to dobry prognostyk dla tej drużyny.
Mam nadzieję, że wobec tego Laporta już przekazał Koemanowi, że jedyne co może dać mu jeszcze szansę by w przyszłym sezonie ponownie jako trener Barcelony "spróbować szczęścia" w meczach z rywalami z topu jest wygranie w tym sezonie La Ligi, a nie wygranie jej będzie skutkowało automatycznym zakończeniem współpracy.

Byłem przeciwnikiem Pique w puerwszym składzie, ale zagrał dobre spotkanie, za to Mingueza po raz kolejny udowadnia to, że nieprzypadkowo jest piłkarzem 1-szego składu

Ogromne gratulacje dla drużyny za postawę w tym spotkaniu . W tego typu meczach kluczowe jest strzelenie pierwszej bramki kiedy rywal w zasadzie jest nastawiony na przeszkadzanie pierwsza bramka robi swoje po jej zdobyciu było zdecydowanie więcej miejsca z przodu przez co łatwiej było o kolejne trafienia . Przed sezonem ciężko było myśleć o jakim kolwiek trofeum tymczasem w tym teoretycznie najtrudniejszym sezonie dla Barcelony udało się wygrać puchar króla a sezon i dwa sezony temu nie mimo że w klubie było trochę spokojniej a i kadra wyglądała znacznie lepiej . Już teraz śmiało można stwierdzić że ten sezon jest lepszy niż poprzedni duża w tym zasługa Koemana miał gość od początku pod górkę kontuzje , zamieszanie w klubie wogóle nie było wiadomo ile on tak na prawdę będzie w Barcelonie wybory prezydenckie i te sprawy a on i tak sobie poradził . Niezależnie od tego co zdarzy się w lidze oczywiście jakiejś katastrofy w postaci 4 miejsca nie biorę pod uwagę gość zapewnił sobie byt na następny sezon i ten mecz tylko o tym dogłębnie przekonał . Już dawno nie cieszyłem się tak z tego pucharu króla do tej pory ten puchar był traktowany trochę po macoszemu albo robił za puchar pocieszenia albo za dodatek do zdecydowanie ważniejszych trofeów odnoszę wrażenie że teraz jest inaczej . VISCA EL BARCA !!!!

Brawo chłopaki, oby nas ta wygrana uskrzydliła i żebyśmy wygrali również mistrza :)

Widzieliscie na twiterku jak 8 zawodnikow robilo sobie zdjecie z messim i pucharem?? Jezeli nie to warto!!! Piękny widok

Życzę wszystkim aby komentarze i nastawienie było zawsze sprzyjające Barcelonie tak jak tutaj i teraz , bez względu na wynik i sytuacje. Barca !!!

Fantastycznie się to dla Nas ułożyło. Pierwszy puchar kapitana Leosia i mam nadzieję, że się odczaruje. Jazda po Mistrzostwo!!
Nie byłby to najpiękniejszy tytuł, ale niezwykle ważny. Jak sobie przypomnę jak przegrywaliśmy Mistrza z Altetico albo z Realem ostatnio to historię mogliby napisać ciekawą w tym sezonie.

Trochę miłych chwil wlanych w okaleczone serducha kibiców Barcy. Brawo!!!

Koeman out!
Prawda?

Ten mecz pokazał, jaką pracę wykonali piłkarze pod jego ręką. To zupełnie inna drużyna, niż wtedy, kiedy grała Superpuchar. Pisanie i mówienie, że Holender powinien odejść, jest niemądre. Piłkarze są coraz mocniejsi fizycznie. Grają pewnie. W przyszłym sezonie już będą dominować.

Bardzo dobry mecz Barcy. I nie piszę tutaj tylko o drugiej połowie. Od początku pełna kontrola, brak złych zagrań w obronie i brakowało tylko lepszych decyzji pod polem karnym. W drugiej części gry Atletic opadł z sił nieco, gorzej się ustawiał,zrobiły się przestrzenie i przyszły bramki. Dla mnie MVP DeJong; asysta ( jakze ważna otwierająca wynik), bramka, asysta. Teraz łapiemy punkty ligowe. Vamos!

Dziękuję i przepraszam za tyle rzucania mięs w trakcie 1-ej połowy. Visca el Barça!! Bravo, Ronaldzie.

Messi... Hmm jak dobrze że jesteś w tym klubie!

I wreszcie ten szczery uśmiech Leosia...
Teraz po dublet.
Cieszy taka gra Barcy i Leo brawooo!!!

Piłkarze Athletic zotali i bili brawo n ttym pustosatnie szacun!

Mogło być więcej.Athletic wgl nie istniał w tym meczu I dobrze że strzeliliśmy te bramki bo jak by nam walneli to był by mecz przegrany. Atlethic by zrobił obrone Częstochowy i nic by z tego nie bylo.

Gratulacje Panowie. Teraz po mistrza i mamy dublet. VeB!

Pierwsza połowa gwiazda był SĘDZIA baran
Druga połowa De Jong i PAN MESSI wyjaśnili FINAŁ
Visca el barca

Pewnie już ktoś to napisał, ale finał był najłatwiejszym meczem w tegorocznym Copa Del Rey

W końcu po dwóch latach puchar u nas Vamos!!!

Vamos Barcelona !

Przyjemnie się to oglądało. Prawie jak za starych czasów. Nostalgia

Po wielu żenadach nie tylko piłkarskich, ale i finansowych, wizerunkowych i wielu innych, na prawdę można się uśmiechnąć i myśleć, że jest nadzieja na lepsze jutro.

Més que un Club!

Mamy to panowie i panie:)

Brawo !! BARCA!!

ATHLETIC słaby.. jak Szczęsny jako ekspert w TVP Sport.

VAMOOOOOOOSSS!!!!

Piekny mecz brawo barca ❤️❤️❤️

I powiedział Messi, będzie to mistrzostwo. I De Jong słuchał i słuchał Pedri i wielu innych, i wiedzieli że skoro tak powiedział to tak będzie. Amen

Gratulacje, Barca swietna robota.pierwszy puchar Koemana w sezonie ktory pozwoli mu przezyc na nastepny sezon. Brawo.

O co chodzi z tym drugim przegranym finale 2 tyg temu Bilbao?;D

Pierwsza polowa bardzo mizerna. Druga, jak to w tym sezonie bywa, zupelnie inna. Reprymenda trenera przyniosla skutek. Brawo chlopaki! W koncu sukces! Teraz wrzucamy 2 bieg i probujemy wyrwac mistrzostwo! Piekny wieczor! De Jong i Messi rozbili bank w 2 polowie! Oby od teraz same takie polowy.

Jest gdzies na yt gdziekowliek pokazane jak świętują?? Na tvp sport gadają...

Piękny mecz, oby ten mecz był takim psychicznym przełamaniem i powrotem na szczyt.

Dziś kończę 40 lat. Lepszego prezentu nie mogło być

ZIBI TOP!!!!!!!!

Jestem bardzo szczęśliwy dziękuję

Żal mi tych co wątpili po 1 połowie. Jak uwielbiam Messiego to gracz meczu w całokształcie dla mnie to Frankie. Pięknie jest,a będzie jeszcze lepiej jak będzie mistrzostwo Ligi, w co wierzę mocno. PozdRo

No to zostały dwa kroki. Wpiernicz dla Atleti i jedno drobne potkniecie białasów. I będzie sezon bardzo mucho dobry

Puchar nasz, brawo! Jedziemy dalej bo wazniejsze rzeczy zostały do zdonycia. Zeby teraz tylko majtek nie poluzować.

Ps. Dembele wcale nie jest potrzebny.

Tak jechany Grizman kolejny raz pomógł Barcy przełamać zły wynik. Ten puchar to jest w dużej mierze właśnie jego zasługa. Fajnie, że on i Koeman będą mogli w spokoju popracować i powalczyć o ligę. Hejterzy na jakiś czas muszą zamknąć mordy.

VeB

Fati kurcze z twarzy jakis wielki albo takie wrażenie