Ile zarobi zdobywca Pucharu Króla?

Julia Cicha

17 kwietnia 2021, 16:45

AS, Mundo Deportivo

8 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona mierzy się dziś z Athletikiem w walce o Puchar Króla. Zwycięzca oprócz trofeum zabierze do domu również pokaźną sumę pieniędzy.

Dokładna kwota jest na razie nieznana, ponieważ jest ona uzależniona od wpływów z transmisji telewizyjnych. Królewski dekret stanowi, że 90% przychodów z praw telewizyjnych jest przeznaczane na futbol profesjonalny (Primera i Segunda A), a 10% na pozostałe kluby biorące udział w Pucharze Króla. Obecnie można już kalkulować mniej więcej, ile zarobi dzisiejszy zwycięzca, ale ostateczna suma zostanie podana dopiero po poznaniu wszystkich szczegółów, dotyczących m.in. transmisji zagranicznych.

Można jednak założyć, że triumfator rozgrywek otrzyma około cztery miliony euro, podczas gdy przegrany – około trzy miliony. Portal Iusport opublikował, że na poprzednim finale, rozegranym dwa tygodnie temu między Realem Sociedad a Athletikiem, RFEF zarobiła 31,4 mln euro. W związku z tym drużyna z San Sebastián zainkasowała blisko 1,4 miliona. Przewiduje się, że tym razem będzie to więcej, ponieważ jednym z kryteriów przyznawania pieniędzy są wyniki danej drużyny w ostatnich pięciu edycjach Copa del Rey. To z pewnością dobra wiadomość dla obu finalistów, którzy cierpią finansowo w trakcie pandemii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszystkie pieniądze zarobione ekstra w naszej sytuacji to dobra sprawa.

Wg mnie bardzo głupie jest gadanie czy Barcelonie opłaca się wygrać ze względu na bonusy w kontraktach. Każdy tytuł jest bezcenny! Klub podpisał z zawodnikami takie umowy i takie są realia - traktujmy to jak pensję Matheusa Fernandesa (po prostu niestety jest), a my delektujmy się finałem i mam nadzieję zwycięstwem!

Strach pytać ile wyniosą premie dla piłkarzy za wygraną:)

Ciekawe co bardziej się opłaca...wygrać 4 mln i wypłacić zawodnikom premie za puchar czy przegrać i zgarnąć 3 mln.

Swoją drogą ciekawe ile zarobił zespoł który brał udział w Superpucharze Hiszpanii w Qatarze

Na waciki bedzie