Marcelino: Myślenie, że odbierzemy piłkę Barcelonie, jest oderwane od rzeczywistości

Julia Cicha

16 kwietnia 2021, 21:57

AS

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Na konferencji prasowej przed meczem z Barceloną Marcelino pokazał, że wierzy w reakcję Athleticu i w zdobycie Pucharu Króla.

Uważasz, że pokażecie zmiany w porównaniu z finałem sprzed dwóch tygodni?

Poprzedni finał jest historią, zajmujemy się tym, co wydarzy się w ciągu 90 minut. Mamy radość i jesteśmy pewni, że znaleźliśmy przyczyny naszej gry, która była gorsza od możliwości.

Dlaczego przegraliście?

Niektóre sytuacje przeanalizowaliśmy wewnętrznie, zachowamy je dla siebie, by nie powtórzyć błędów. Byliśmy w dobrej sytuacji, ale okoliczności sprawiają, że pojawiają się wątpliwości. Postaramy się, by się to nie zdarzyło. Będziemy patrzeć na siebie.

Barça zmieniła się taktycznie w ostatnich meczach?

Barça to więcej niż taktyka jednego dnia.

Jak czują się Yuri, Yeray i Muniain?

Wierzymy, że będziemy mogli liczyć na nich wszystkich. To finał, ważne jest, by nie mieć wątpliwości. Musimy być przygotowani mentalnie, ale także fizycznie.

Planujesz jakieś zmiany w porównaniu do Superpucharu?

Nie, choć zmęczenie będzie większe. Nie graliśmy w tygodniu, więc powinniśmy być w optymalnej formie fizycznej i psychicznej.

Nie uważasz, że mecz będzie inny niż w Superpucharze?

Będzie inny. Jestem w Athleticu od niedawna, tamten mecz był dla klubu czymś wyjątkowym, dla mnie też. Trzeba mieć trochę szczęścia, ale można wygrać także dając z siebie wszystko.

Sewilla jest dla ciebie magiczna, odebrałeś tam już Barcelonie tytuł.

Ostatni mecz nie był tak łatwy! A ja niczego nie odbieram, daję odpowiednie narzędzia, a piłkarze sprawiają, że wygrywamy. Gra w czterech finałach w tak krótkim czasie sprawia, że czuję się uprzywilejowany.

Osobiście jak się czujesz?

Świetnie, zespół również.

Lubicie odbierać rywalom piłkę?

Myślenie, że odbierzemy piłkę Barcelonie, jest oderwane od rzeczywistości. Ani PSG, ani Real tego nie umie. Będziemy zdeterminowani jak w Superpucharze. Musimy czuć, że będziemy sobą. Rywale są faworytami, ale nie zawsze faworyci wygrywają.

Powiedziałeś kiedyś, że byłeś przybity…

Gdyby tak nie było, nie miałbym serca. Jeśli jednak z powodu problemu przestajemy żyć, kim się stajemy? Musimy cieszyć się i cierpieć, ponieważ nie da się nie robić tego przeciwko Barcelonie.

Co zyska Barca, jeśli zagra Piqué?

Doświadczenie, on grał w wielu meczach na tym poziomie. To dobry stoper w polu karnym, ma intuicję i podejmuje dobre decyzje, wyprowadzając piłkę. Nie wiem, czy jest w najwyższej dyspozycji. Niektórzy ofensywni gracze nie są w najlepszej formie, a i tak mogą być decydujący dla wyniku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Barca może mieć i 70% posiadania piłki, a i tak niejednokrotnie przegrywa takie mecze także ten...

Setiénowi, gdy jeszcze prowadził Betis się to udało. Nie ma Pepa, nie ma Xaviego, zabranie piłki Barcelonie jest prostsze niż takiemu City.

Lubiłem tego trenera, ba nawet się zastanawiałem czy nie warto byłoby dać mu szansę w Barcelonie zanim trenerem został Koeman, ale to jak gra jego zespół zmienił moje podejście co do niego. Chyba nie ma drużyny w Hiszpanii która tak często fauluje. Może Getafe