Juan Martínez Munuera: W finale nie ma miejsca na błędy

Dariusz Maruszczak

17 kwietnia 2021, 11:45

Mundo Deportivo, Sport

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska przed dzisiejszym finałem Pucharu Króla zorganizowała konferencję prasową z udziałem sędziego Juana Martíneza Munuery, który poprowadzi spotkanie Barcelony z Athletikiem. Arbiter przyznał, że w takim pojedynku nie ma miejsca na błędy, ale podkreślił, że presja nie będzie miała na niego wpływu.

Finał: Wrażenia są bardzo dobre, a ten mecz wzbudza w nas wszystkich ekscytację. Bycie tutaj jest bardzo emocjonujące. Jestem bardzo dumny, że mogę cieszyć się tego rodzaju meczem. Szkoda, że zabraknie atmosfery publiczności, ale musimy z tym żyć.

Zaniepokojenie Barcelony: Nie czuję się piętnowany przez nikogo. Czuję się dumny, że zostałem wybrany przez komitet, aby sędziować finał. Podchodzimy do meczu z pełnym profesjonalizmem, jak w przypadku każdego spotkania.

Presja: Finał to finał. Nie ma w nim miejsca na błędy. Spojrzenia będą skierowane na sędziego jak w każdym innym spotkaniu, w którym gra się o tytuł. Arbiter zawsze zmaga się z presją i nie jest to coś, co ma na nas wpływ. To bardzo ważny i piękny mecz. Wyjdziemy na boisko z odpowiedzialnością, która się z tym wiąże, ale będziemy pracować tak jak zawsze.

Wyznaczenie do sędziowania finału: Dowiedziałem się kilka dni temu przez telefon. To było prawdziwe zaskoczenie, ponieważ jest wielu kolegów, którzy mogliby celować w poprowadzenie finału. Wyznaczenie było czymś nieoczekiwanym, ale nie ze względu na kontrowersyjne epizody, tylko z powodu tego, że każdy z kolegów równie dobrze mógł tu być. Wyjdziemy jednak na boisko z taką samą pewnością, że możemy zrobić to my.

Rzut karny po faulu Lengleta na Ramosie: Szanuję zdanie wszystkich, ale nie będziemy komentować i oceniać opinii piłkarzy czy trenerów. Tym bardziej dotyczących konkretnych akcji. Zawsze prowadzimy taką politykę i będziemy ją utrzymywać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

No i tragicznie sędziował...

Szkoda że on nie sędziował klasyku może by Barca dostała karnego chociaż jednego z dwóch jak jest taki skrupulatny.

Gdyby każdy sędzia gwizdał takie karne jak ten Lengleta na Ramosie to co rzut rożny albo wolny wrzucany w pole karne powinien się kończyć karnym.
Tam oczywista rzecz że są przepychanki i ciągniecie za koszulki z obu stron

” Wyjdziemy na boisko z odpowiedzialnością, która się z tym wiąże, ale będziemy pracować tak jak zawsze” nadmienił Manuera.
Czyli jak zwykle narobią baboli które niejednokrotnie wypaczały wynik spotkania.
Niestety sędziowanie nie jest mocną stroną La Liga a Manuery niestety nie można zaliczyć do wybitnych fachowców z gwizdkiem.

Nie rozumiem po co w ogóle przyciąga swoją uwagę i wypowiada się przed meczem. Arbiter powinien być odcięty od mediów i otoczenia, bo przez to odczuje większą presję. Federacja robi w ten sposób błąd!

Mam nadzieję że w tym meczu chociaż raz pokazany bedzie Var :)

Głupie gadanie, dopóki nie zaczną być karani za błędy to dalej będą beznadziejni i przekręty będą nadal.