Media: Dylematy Koemana w składzie Barcelony

Julia Cicha

16 kwietnia 2021, 17:00

MD, Sport, AS

33 komentarze

Fot. Getty Images

W finale Pucharu Króla Ronald Koeman będzie musiał nie tylko zdecydować się na odpowiednie ustawienie, ale też postawić na konkretnych piłkarzy. Przed trenerem dylemat – czy zaufać młodym i mniej doświadczonym zawodnikom, czy może wracającym po kontuzjach weteranom.

Sergi Roberto doszedł już do zdrowia, a doniesienia w sprawie Gerarda Piqué nie są jednoznaczna, ale wiele wskazuje na to, że on też mógłby jutro wybiec na murawę w podstawowym składzie, być może po zastrzykach przeciwbólowych. Koeman mógłby więc zastąpić Sergiño Desta i jednego ze stoperów, prawdopodobnie Araujo, bardziej doświadczonymi graczami. W takim wypadku w wariancie z czwórką obrońców również Oscar Mingueza zasiadłby na ławce rezerwowych, a w podstawowej jedenastce zobaczylibyśmy Lengleta.

Tydzień temu w El Clásico od pierwszej minuty zagrali Dest, Mingueza czy Araujo, a później na murawę wszedł także Ilaix Moriba. W kontekście jutrzejszego finału nie można nawet wykluczyć, że trener ponownie cofnie do defensywy Frenkiego de Jonga, który również należy do grona młodych zawodników, ale jest dużo bardziej doświadczony i pewny od niektórych kolegów. Od tego zależeć może obecność w jedenastce Griezmanna, ponieważ w przypadku gry Holendra w linii pomocy z trójką stoperów za plecami, dla Francuza brakuje już miejsca.

Raczej pewny wydaje się występ Leo Messiego i Ousmane’a Dembélé. Mundo Deportivo zwraca też uwagę, że Sergi Roberto ma doświadczenie gry w finałach i dobrze radził sobie w starciu z Realem, ale wciąż może brakować mu rytmu. Sport sugeruje jednak, że na prawej obronie możemy zobaczyć Minguezę, który jest w ostatnim czasie w bardzo dobrej formie. Na tej pozycji widzieliśmy wychowanka w drugiej połowie El Clásico i spisał się on znacznie lepiej od Sergiño Desta. Jeśli spojrzymy na liczbę minut, zobaczymy, że w obecnej kampanii Roberto zgromadził ich 915, Dest – 2426, a Mingueza – 2456. Przed Ronaldem Koemanem stoi więc wiele ważnych decyzji, od których może zależeć los pierwszego trofeum w tym sezonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czemu zmieniać skład? Druga połowa meczu z Realem była bardzo dobra, problem był z nastawieniem w pierwszej. Od tego trzeba zacząć, a nie wymieniać cały skład.
« Powrót do wszystkich komentarzy