Andoni Zubizarreta: Myślę, że Messi podjął już decyzję w swojej głowie

Julia Cicha

16 kwietnia 2021, 10:11

Mundo Deportivo, Sport, Catalunya Radio

1 komentarz

Fot. Getty Images

Andoni Zubizarreta opowiedział o finale Pucharu Króla oraz o przyszłości Leo Messiego na antenie Catalunya Radio.

- Messi zyskał sobie prawo do myślenia i podjęcia decyzji. Prezydent powiedział już, że zrobi wszystko, by Leo został. Jeśli zostanie, to świetnie. Jeśli nie, trzeba będzie grać dalej. Wiem, że niektórzy zaproponują zastrzeżenie jego numeru, ale ktoś będzie musiał grać z „10”, ponieważ życie toczy się dalej.

- W trakcie procesu podjęcia decyzji mają znaczenie rzeczy, które się wydarzyły. To kolejne elementy, ale uważam, że Messi mniej więcej podjął już decyzję w głowie. Finał Pucharu Króla to jeden z elementów, które pozwolą mu się w niej utwierdzić, ale nie sądzę, by był decydujący. Leo jest doświadczony, a wszyscy mieliśmy dni, w których chcielibyśmy zostawić piłkę nożną. W dniu porażki 0:4 z Milanem w Atenach sam tak czułem. Potem pomyślałem, że rzeczy się zmieniają i że zostanę… Dzień później powiedziałem jednak żonie, że powinienem szukać nowego zespołu… Messi jest piłkarzem w starym stylu, nie jest produktem marketingowym. Ma odpowiednie lata, by wiedzieć, że czasem się wygrywa, a czasem przegrywa. Chodzi o to, by czuł się dobrze w Barcelonie.

- W finałach Athleticu z Barçą zawsze wygrywam i przegrywam. Fajnie, bo wygram niezależnie od wyniku. Zawsze mówiłem, że moim klubem jest Athletic. Mój zespół to ten, w którym jest Iribar. Dla kibiców zdobycie trofeum byłoby czymś dodatkowym oprócz gry w europejskich pucharach. Wiem jednak, że 40% mojego serca nie będzie szczęśliwe, jeśli wygra Athletic, choćby z powodu Koemana.

- Håland jest świetnym piłkarzem, Mbappe jest niesamowity, a Neymar jest, jaki jest, jest jednym z wielkich zawodników.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

'Zrobi wszystko' - obniżenie pensji o 50%