Jordi Alba: W Barcelonie nie ma sezonów przejściowych

Dariusz Maruszczak

15 kwietnia 2021, 20:15

Sport, TV3

49 komentarzy

Fot. Getty Images

Piłkarze Barcelony Jordi Alba i Ronald Araujo wypowiedzieli się za pośrednictwem mediów na temat zbliżającego się meczu z Athletikiem w finale Pucharu Króla.

– W Barcelonie nie ma sezonów przejściowych. Taki klub jak ten zawsze aspiruje do wszystkich trofeów. Jesteśmy w finale i spróbujemy go wygrać, jak zawsze. Zawsze mamy na to nadzieję. Bardzo lubimy te rozgrywki, choć wszystkie są ważne – powiedział Alba podczas wywiadu na profilu jego agencji na Instagramie.

– To prawda, że w tym sezonie odeszło wielu znaczących piłkarzy, ale mamy wspaniałą drużynę. Zasłużyliśmy na bycie w finale. Jesteśmy skupieni tylko na tym meczu. Mamy nadzieję, że uda się wygrać, a później skoncentrujemy się na końcówce sezonu LaLigi – dodał obrońca.

Z kolei Ronald Araujo w wywiadzie dla telewizji TV3 przypomniał błędy drużyny z finału Superpucharu Hiszpanii, w którym problemy z koncentracją kosztowały Barcelonę porażkę z Athletikiem. – Finał wymaga koncentracji od pierwszej do ostatniej minuty. W Superpucharze właśnie to było naszym problemem. Nie możemy stracić takiego gola w ostatnim fragmencie meczu. Musimy rozegrać spotkanie godne finału. Dać z siebie wszystko do ostatniej chwili i myśleć tylko o zwycięstwie.

Urugwajczyk żałuje, że Barcelona nie będzie mogła liczyć na wsparcie publiczności. – Szkoda, że nie będzie ich na stadionie. Kibice Barcelony są niewiarygodni. Można mocno odczuć ich obecność na stadionie. Byłoby świetnie, gdyby mogli cieszyć się z nami tym meczem, ale niestety nie będzie to możliwe. Mimo wszystko będziemy walczyć na maksa, aby zdobyć Puchar.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobra nie ma co smęcić czy przyczepiać się do poszczególnych słówek - widać że są walecznie nastawieni i skupieni. Liczę na dobry, zacięty mecz z pięknymi golami oraz nasze zwycięstwo!
« Powrót do wszystkich komentarzy