Dyrektor sportowy Athleticu: Aby wygrać z Barçą, potrzebne są plan, intensywność i skuteczność

Łukasz Lewtak

15 kwietnia 2021, 18:10

Radio Euskadi, AS

4 komentarze

Fot. Getty Images

Dyrektor sportowy Athleticu Rafa Alkorta wypowiedział się w Radio Euskadi na temat sobotniego finału Pucharu Króla, w którym Los Leones zmierzą się z FC Barceloną. Zapewnił, że zespół przygotuje się mentalnie na to spotkanie, a także chwalił trenera Basków Marcelino.

- Dla nas wszystkich jest jasne, że trzeba zapomnieć o przeszłości. Wykonaliśmy wspaniałą pracę, która doprowadziła nas do drugiego finału. Decydujące mecze trzeba po prostu zagrać i może się w nich wydarzyć wiele rzeczy. Przegraliśmy pierwszy finał z Realem Sociedad, który zwyciężył dzięki detalowi. Przegrana z naszymi sąsiadami mogła najbardziej zaboleć kibiców.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że pod względem mentalnym będziemy przygotowani do tego spotkania najlepiej, jak można. Musimy pamiętać, że jesteśmy dobrym zespołem i pokazaliśmy już, że możemy pokonać każdego. Opieramy się na naszej solidności i trzymamy się tego, że w ciągu 90 minut może zdarzyć się wszystko. Widzieliśmy to już w Superpucharze Hiszpanii.

- Widzę, że trener Marcelino jest taki jak zawsze, pełen energii. Uwielbia przygotowywać się do meczów, rozmawia z piłkarzami. Ma doświadczenie w tego typu spotkaniach i to na pewno działa na korzyść drużyny.

- Aby wygrać z taką drużyną jak Barcelona, musimy mieć jasny plan, grać intensywnie od pierwszej minuty i być skuteczni. Te warunki zostały spełnione w Superpucharze Hiszpanii.

- Oczywiście wszyscy wiemy, że mecz z Realem Sociedad nie wyszedł nam tak, jakbyśmy chcieli. Wiedzieliśmy, że oba zespoły bardzo boją się porażki, i to był jeden z głównych powodów tego, że w ostatnich minutach nie oglądaliśmy wielkiej bitwy. Trudno to wyjaśnić. Szybko jednak zapomnieliśmy o tym rozczarowaniu. To było trudne dla nas wszystkich, ale życie toczy się dalej. Drużyna od kilku dni pracuje i przygotowuje się do meczu z Barçą i już zapomniała o spotkaniu z Realem Sociedad.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dwa finały PK i dwa (oby) przegrane, trochę ich szkoda.

Aby wygrac z Barcelona potrzebny jest autobus. U nas nie ma szybkiej pilki, posiadanie nie liczy sie w zupelnosci jezeli nic z nim nie zrobisz. I jezeli Cruyff ogladal by dzisiejsza pilke, machalby glowa z niezadowolenia. Mam jedynie nadzieje ze w przyszlym sezonie Koeman zmeni bieg gry, majac bardziej zgrany zespol. Wymieni nieco sklad i doda inne aspekty jak rzuty rozne, kontry i lepsza obrona, ktore po prostu sa slabe.

Plan: piłka może przejść, ale zawodnik nie.