Aduriz: Piłkarze Athleticu mogą się oprzeć na finale Superpucharu, to będzie ich wzmacniać

Łukasz Lewtak

15 kwietnia 2021, 21:00

AS

2 komentarze

Fot. Getty Images

Aritz Aduriz, legendarny napastnik Athleticu, który niedawno zakończył karierę, wypowiedział się na temat sobotniego finału Pucharu Króla pomiędzy Los Leones a Barceloną.

Atmosfera w Bilbao przed decydującym meczem Copa del Rey jest wyjątkowo pesymistyczna. Wpływ na to ma porażka z 3 kwietnia z Realem Sociedad w przełożonym z zeszłego roku finale Pucharu Króla oraz nie najlepsza gra Los Leones w ostatnich spotkaniach. Aritz Aduriz jest jednak optymistycznie nastawiony.

- Pesymistyczna atmosfera jest relatywna, nie można generalizować. Ja jestem pewien, że wiele osób wierzy w zespół. Ja ślepo wierzę w Athletic, ponieważ ta drużyna już udowodniła, że jest zdolna do odnoszenia zwycięstw. Niedawno zwyciężyli na obcym stadionie z Realem i Barçą w Superpucharze Hiszpanii. Nic nie przychodzi łatwo, ale mocno wierzę w Athletic.

- Porażka z Realem Sociedad była trudna, ale taki jest futbol. Ktoś musi wygrać, a ktoś musi przegrać. W sobotę pojawia się kolejna szansa. Taki sezon to coś niewiarygodnego. Klub gra o trzy trofea. Bardzo trudno to osiągnąć. Teraz trzeba wspierać zespół najbardziej, jak możemy, i wierzyć w to, że ci piłkarze są w stanie wygrać, ponieważ udowodnili już, że mogą to zrobić.

- Athletic przegrał wiele finałów z Barceloną, ale w ostatnim zwyciężył. To bardzo ważne. Mimo przebiegu meczu i niesprzyjających okoliczności piłkarze Athleticu odrobili straty i wygrali. To będzie ich wzmacniać, mogą się na tym oprzeć.

Warto dodać, że wspomniane słowa Aritz Aduriz wypowiedział przy okazji inauguracji Cruyff Court Aritz Aduriz w dzielnicy Otxarkoaga w Bilbao. Boisko powstało dzięki wsparciu ze strony miasta, Fundacji Johana Cruyffa oraz Fundacji la Caixa. - Jestem dumny, że moje nazwisko jest powiązane z Bilbao i Fundacją Johana Cruyffa. To sprawia mi wyjątkową radość, że młodzi piłkarze będą mogli wychowywać się, myśląc o tym, aby dbać o swoje zdrowie, ponieważ to niezwykle ważna wartość. Na pewno będą cieszyć się grą na boisku - powiedział Aritz Aduriz.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak przegramy cdr , to w Madrycie pewnie korki od szampanów będą strzelać....masakra ważny mecz
« Powrót do wszystkich komentarzy