Mikel Balenziaga: Żeby pokonać Barçę, trzeba zrobić wiele rzeczy dobrze i rzadko się mylić

Julia Cicha

14 kwietnia 2021, 16:35

AS

1 komentarz

Fot. Getty Images

Mikel Balenziaga opowiedział o sobotnim finale Pucharu Króla z Barceloną, o nastrojach w zespole po porażce w poprzednim finale oraz o Superpucharze Hiszpanii.

- Drużyna ma się dobrze, wiemy, co musimy zrobić, żeby wygrać finał. Najlepszym przykładem jest nasza wygrana w Superpucharze Hiszpanii. Wszyscy chcemy, by się to powtórzyło. Damy z siebie wszystko od pierwszej minuty.

- Nie wiem, czy to lepiej, że na Barcelonie ciąży większa presja. Skupiam się na możliwości zdobycia trofeum. Musimy być odważni, wiedzieć, co robimy. Żeby pokonać Barçę, trzeba zrobić wiele rzeczy dobrze i rzadko się mylić.

- Jesteśmy skupieni na spotkaniu, mamy dostatecznie dużo zalet, by trofeum trafiło do Bilbao. Chcielibyśmy, by kibice mogli zasiąść na trybunach, tak najlepiej wygrałoby się finał. W poprzednim finale nie mogliśmy nawet liczyć na nikogo z rodziny.

- Starałem się, by po porażce z Realem Sociedad wróciła radość do zespołu, ponieważ wiedzieliśmy, że przed nami dwa ligowe mecze i kolejny finał. Trzeba było iść naprzód, mieliśmy za sobą ciężkie dni, ale trzeba było się podnieść. Dobrze się przygotowaliśmy. Jesteśmy zjednoczeni.

- Jestem zadowolony, że mogę pomagać drużynie na boisku. Pojawiła się możliwość gry na środku obrony, czuję się tam dobrze i zrobię to, czego będzie potrzebował trener. Najlepiej, żeby wszyscy byli dostępni. Wiemy, że Yeray i Yuri są dla nas ważni.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jedno jest pewne - będzie potrzebna walka i skuteczność - mecze z Bilbao w tym sezonie pokazały że będzie się działo zatem już zacieram ręce :)