Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

14 kwietnia 2021, 07:43

71 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Plan Håland" - Barça zapewnia piłkarza, że byłby gwiazdą w zespole, w przeciwieństwie do Realu. Klub chce napastnika już teraz, ale poczekanie rok sprawiłoby, że transfer byłby łatwiejszy. Słodka porażka PSG - mistrz odpadł. Real chce awansować do półfinału w meczu na Anfield. Florentino ponownie został prezesem Realu, a Ramos zaraził się koronawirusem. Nadal wraca po dwóch miesiącach bez gry.

"Kun low cost" -- Barça jest zainteresowana pozyskaniem Agüero, ale tylko jeśli zaakceptuje on jej warunki finansowe. Juventus włączył się do walki, a Barcelona wierzy, że Argentyńczyk chce grać na Camp Nou. Éric García: deadline na transfer. PSG cierpi, ale awansuje do półfinału. Zidane nie uważa Realu za faworyta. Porto nie udało się osiągnąć kolejnego cudu.

"Głodni" - po sezonie bez trofeów Barça chce zdobyć tytuły i zrewanżować się Athleticowi za porażkę w Superpucharze. To dla Barcelony 10. finał Pucharu Króla w ciągu 13 lat, a Messi, Piqué i Busquets mogą wygrać go po raz siódmy. Mingueza i Sergi Roberto wiedzą, że klub jest zainteresowany przedłużeniem z nimi umów. Agoniczne PSG, przyjemna Chelsea - zespół Pochettino cierpiał, by awansować dzięki wynikowi pierwszego meczu, a Anglicy kontrolowali spotkanie i awansowali do półfinału. Liverpool musi skorzystać na nieobecnych w Realu, jeśli chce odrobić straty. W ćwierćfinale Euroligi Zenit będzie mógł liczyć na kibiców na trybunach, a Barça nie. Katalońskie zespoły w hokeju na wrotkach nigdy nie odpadły naraz z fazy finałowej EHL. Motxa Barceló zakończy karierę po 13 latach w zespole Voltrega. Barça pokonała Bidasoę i może zdobyć mistrzostwo za dwie kolejki.

"Semis Road" - pewny Real chce awansować na Anfield. Zidane: "nie będziemy spekulować, wyjdziemy na boisko, by wygrać". Klopp: "Vinicius nie zaskoczył mnie, zrobił na mnie wrażenie". PSG awansowało po niezapomnianym wieczorze. Chelsea już czeka na rywala z Anfield. Alejandro Blanco: "nasi olimpijczycy zostaną zaszczepieni w maju".

"Bez strachu na Anfield" - Real z przetrzebioną linią obrony chce zapewnić sobie awans do półfinału. Klopp: "stworzymy nastrój remontady". Zidane: "zespół jednoczy się wobec trudności". Porto późno się obudziło i Chelsea czeka na rywala pojedynku w Liverpoolu. Mistrz odpadł - gol Choupo-Motinga nie dał Bayernowi awansu z PSG, które było lepsze, ale nieskuteczne. Laporta ma już swoje zdjęcie. Prezydent uścisnął Messiego, ale jeszcze nie otrzymał od niego zgody na przedłużenie umowy. 100 dni do Tokio. Blanco i sportowcy odwiedzają ASa przekonani, że odniosą sukces. Saul i Gimenez na liście piłkarzy na sprzedaż. Atlético przygotowuje odnowienie kadry, które obejmuje też najważniejszych graczy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oby tylko Liverpool odpadł ;)
Dzisiaj w drodze wyjątku, kibicuje Białym ;p

Z drugiej strony niech biali awansują
Będą mieli 2 dodatkowe mecze co jest z korzyścią dla nas....

Pisałem wczoraj.. Dla mnie powrót Neymara i Tiago w formie

Dzisiejszy przegląd prasy mi jakoś nie wszedł dobrze - jakoś tak bez ekscytacji - dzisiaj będzie trzeba trzymać kciuki za The Reds oraz żeby Thiago pokazał klasę, a czytanie fake newsów o Haalandach, Neymarach i Aguerach już nie ekscytuje jak wczoraj.
PS: wczorajszy mecz PSG-Bayern pokazał jak wiele trzeba aby wygrać LM - to m.in. bardzo szeroka kadra bardzo dobrych zawodników gdzie wylatuje 6-7 zawodników i nadal zespół gra dobrze. Pomimo tego że mamy wielu perspektywicznych zawodników trzeba przyznać że martwi mnie brak perspektywy (chociaż medialnej) kompletowania naszego zespołu. Każdy z nas może wyliczyć 6-7 zawodników których latem może w zespole nie być, pytanie kto za nich oprócz zawodników z drużyny rezerw bo zapowiada się bardzo młoda kadra (za co plus), ale również bardzo wąska kadra, wręcz piekielknie wąska jak na walkę na 3 frontach.

Mimo braku skutecznosci Neymar pokazal klase we wczorajszym meczu. Nadal zachwyca gra. Ani drewniany Dembele a tym bardziej Griezmann nie dorastaja mu do piet. Widac w jego grze radosc i jakosc. A teraz spodziewam sie hejtu bo niechec do Neymara i tych co chcieliby jego powrotu, jest wieksza niz spojrzenie na caloksztalt.

to dzisiaj wszyscy trzymamy kciuki za The Reds! :)

Żądam zniesienia przepisów dotyczących premiowania bramek strzelonych na wyjeździe, ponieważ w czasie pandemii nie ma kibiców.

Kto z tych którzy twierdzą że Dembele jest lepszy od Neya oglądał wczoraj mecz i dalej tak twierdzi jest.........mam wielką nadzieję że latem wymieniał drewnianego bezmózgiego Dembele za Neymara.

Kupić Aguero na ten sezon z dobra pensją (w sensie niską) i klepnąć na za rok Haalanda za darmo, tak powinien zacząć pracę podczas drugiej kadencji Laporta, mocno wierzę że potrafi. VeB

Monachium dziękuje Andorze;-)

Kalendarium:

14 kwietnia 2014 r. FC Barcelona zdobyła młodzieżową Lige Mistrzów. Rozgrywki te powstały w wyniku ewolucji projektu ,,Next-Gen Series” i patronat nad nim objęła UEFA. Sezon 2013/14 był debiutancki i rywalizowały w nim 32 zespoły podzielone na identyczne grupy jak te w ,,dorosłej” Lidze Mistrzów. Młodzi piłkarze podróżowali wraz ze starszymi kolegami i grali mecze grupowe w tych samych terminach, zazwyczaj o wcześniejszych porach, na mniejszych, bocznych boiskach(w Barcelonie areną zmagań było Mini Estadi). W fazie pucharowej przeprowadzono już jednak osobne losowanie i rozgrywano tylko jeden mecz. Barça reprezentowana przez drużynę Juvenil A pokonała 4:2 FC Kopenhage oraz 4:1 Arsenal i awansowała do turnieju finałowego rozegranego w dniach 11-14 kwietnia w szwajcarskim Nyonie. W półfinale Blaugrana ograła 1:0 Schalke po golu Munira a w finale pewnie pokonała Benfice 3:0 po 2 golach Munira i jednym trafieniu Rodrigo Tarin. To właśnie pochodzący z Maroka Munir był największą gwiazdą całych rozgrywek, strzelając 11 goli i notując 5 asyst. Ja tylko przypomnę iż w tamtej ,,złotej” ekipie grał choćby znany dzisiaj napastnik-Adama Traore.

Ja wiem, że wielu kibiców nie cierpi Neymara, za to w jaki sposób pożegnał się z Barcą, ale czysto obiektywnie - to jest top of the top. Z ogromną przyjemnością oglądało się wczoraj jego luz, umiejętność pojedynków 1 vs. 2 czy też grę w pressingu. Gość jest topowy i powinien wrócić. On po prostu ma to coś. To coś czego nam brakuje.

Czyli fryzjerzy z Andory załatwili PsG awans. Z Lewym było by o wiele łatwiej.

Szkoda, że dzisiaj Anfield nie będzie wypełnione..

Aguero na rezerwowego jak najbardziej, tak. Sprowadzenie Halanda już teraz, wykończyłoby Blaugranę finansowo. Jadnak jeśli uda się go ugadać by poczekał sezon, choć wątpię by jakikolwiek klub było teraz na niego stać, więc raczej nie ma wyboru. Minqueza tak, Roberto nie. Starszy Hiszpan już swoje pograł, nigdy dużo nie wniósł (owszem miał swoje momenty), a my potrzebujemy pieniędzy i on może nam ich trochę zapewnić. Na miejsce drugiego PO można sprowadzić Emersona, na takiej wymianie Barca zyska jakieś 15-20 milionów, bo pamiętajmy, że Roberto też trochę zarabiał. Jak dla mnie Garcia to okazja, w każdy wypadku nam się zwróci, więc w tej chwili skupiłbym się na tym transferze. Kolejny ŚO zwiększy presję, co może przyspieszyć rozwój Araujo czy Minquezy. Jeśli Neymar ma przyjść to najwcześniej za rok za darmo. Choć ja tego transferu nie popieram.

U nas na stronce okno transferowe długie jak zimowe dni...
A co do Hålanda to prędzej dogadamy się z Holland ale Agnieszką niż z Norwegiem.
Przecież on aż piszczy aby wylądować w Realu.

Trzeba przyznać że Marca okładkę potrafi zrobić

taki aguero za darmo jak najbardziej, ale tylko jako "joker" zamiast brejta, z tym, że z dużo większymi umiejętnościami. Wydaje mi się, że fajna opcja, tym bardziej, że byłby to kolejny powód, dla którego Leo miałby zostać.

Ramos zaraził się koronawirusem

on cały czas coś ma, albo kontuzja albo choroba, może myśli już o nowym klubie

Kolejny złoty dzień katalońskiej prasy:

„MD”: Håland w drodze, jeśli nie teraz, to od biedy za rok

„Sport”: może uda się wyżebrać na Agüero i nawet jeszcze Garcíę, jeśli przyjdą za darmo i zejdą z pensji

A dlaczego Modric idzie w innym kierunku? Na skroty po pasach?

Co jak co, ale genialna okładka Marci

Bardzo filmowa ta okładka MARC-i:
Od prawej kolejno - reżyser, Rafał Brzozowski, Bubba z Forresta Gump-a i Stworek z HP...

1. PSG cierpiało ? Mnie sie tam podoba taki rodzaj cierpienia.
Przy odrobinie szczescia Neymar mogl w pojedynke zabic mecz.
2. Genialna okladka gazety "Marca" :D