Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

10 kwietnia 2021, 07:42

25 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Forca Barca" - decydujący Klasyk, którego wygrana da Barcelonie pięć punktów przewagi nad Realem i prowizoryczną pozycję lidera. Piqué i Sergi Roberto powołani, a Hazard, Ramos, Varane i Carvajal poza kadrą. Gil Manzano poprowadzi mecz po kontuzji Mateu Lahoza. Koeman: "ten, kto wygra, będzie miał wysokie morale". Zidane: "niezależnie od tego, co się stanie, zostanie jeszcze wiele meczów". MD zapowiada analizę El Clásico przygotowaną przez wielu ekspertów. Pau zadebiutował w wyjściowej piątce. Rozegrał 13 minut, zdobył 9 punktów i miał 4 zbiórki w nieistotnej porażce Barcelony.

"Mistrzostwo w grze!" - Barça chce pokonać Real, co może być decydujące dla losów tytułu. Messi, który nie oznajmił jeszcze niczego o swojej przyszłości, może dziś wystąpić w swoim ostatnim El Clásico. Koeman: "musimy być sobą". Zidane: "damy z siebie wszystko, jesteśmy optymistami". Piqué otrzymał zielone światło i znalazł się na liście powołanych. Gil Manzano zastępuje kontuzjowanego Mateu Lahoza. Pau Gasol zadebiutował z 9 punktami. Barça poniosła nieistotną porażkę w Eurolidze.

"Wielka zmiana" - Barça zaatakuje pozycję lidera ligi i zwiększy przewagę nad Realem do pięciu punktów, jeśli wygra w El Clásico. Odwieczni rywale stoją przed drugim i decydującym pojedynkiem po odrobieniu strat w lidze mimo słabego początku. Zidane: "Atlético ma przewagę, jest pierwsze. Niezależnie od tego, co się stanie, wszyscy powalczymy o mistrzostwo. Liga jest wyrównana". Koeman: "jesteśmy silni i mamy duże szanse, ale Real ma świetnych piłkarzy". Powitanie bez nagrody - powrót Paua Gasola (9 pkt) zakończył się porażką, a Barça oszczędzała siły na Real. W poniedziałek dowie się, czy w ćwierćfinale zagra z Valencią, czy z Zenitem. Hokej na wrotkach: remis Barçy i porażki Reus oraz Noi. Mataró vs Mediterrani i Sabadell vs Sant Andréu w półfinałach Pucharu Króla w piłce wodnej.

"Nie mogę się doczekać, aż znów się zobaczymy" - pasjonujący pojedynek na Di Stéfano z mistrzostwem w grze. Real i Barça atakują pozycję lidera Atlético. Hazard nie znalazł się na liście, a Piqué może zagrać. Benzema vs Messi - pojedynek na gole. Gil Manzano zastępuje Mateu Lahoza. Wrócił Pau! - poprawny powrót z 9 punktami i 4 zbiórkami w 13 minut. Franco: "bardzo byśmy chcieli EURO w Bilbao".

"Nie mogą się doczekać, aż znów się zobaczą" - Real i Barça w najlepszej formie w sezonie decydują, kto będzie jako pierwszy gonił Atlético. Piqué zdążył, a Hazard nie. Mateu doznał kontuzji, sędzią będzie Gil Manzano. Gasol wraca z dobrymi odczuciami. Rozegrał 13 minut, zdobył 9 punktów, a Barça przegrała z Bayernem. Poirier zastępuje Decka. Real przyspieszył przyjście Francuza. Z duchem 2014 roku - szatnia wierzy Atlético, że może powtórzyć końcówkę sezonu z 2014 roku. Bez dowodów na obelgi Cali, wg LaLigi powiedział on: "ku*wa, zostaw mnie w spokoju".

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam złe przeczucie co do tego meczu. Czuję że tego nie wygramy. Wg. bukmacherów to Barca jest nieznacznym faworytem, a mnie to dziwi, bo to raczej Real będzie w gazie po zwycięstwie nad Liverpoolem. No i niepokoi ta kiepska gra Messiego w ostatnim meczu...

Dobrze że nie będzie sędziował Lahos. Remis możemy wziąć w ciemno. Lekko nie będzie. Biali są uskrzydleni po zwycięstwie nad liverpoolem.....zakładam że nie będzie autobusów parkowanych....

Moim zdaniem mamy za mało argumentów,żeby wygrać ten mecz. Jest Messi ,a poza tym nie mamy skrzydeł ani napastnika.Jest nieokrzesany Dembele,który traci zbyt dużo piłek,bezużyteczny Griezmann.Kuman i tak wyciska z tego skladu maximum.Ten hurra optymizm,który pojawił się w ostatnim czasie jest moim zdaniem przesadzony.Bardzo chciałbym się mylić i zostać mile zaskoczonym.Oby nasi sprawili nam dzisiaj wiele radości.Remis będzie dla mnie dobrym wynikiem.Visca el Barca
Komentarz usunięty przez użytkownika

Gdyby mecz był przed przerwą reprezentacyjną to większość z nas miała by lepszy humor:)

Gil manzano walczy dziś o torbę realu

1-3, wygrana dla Barcelony ;)

Tylko zwycięstwo !!!

Świetna okładka "AS-a"

W ostatnim "Klasyku" nie grał TER STEGEN!
to był największy problem Dumy Katalonii.

Podejście trenerów i to co mówili na temat Tego Arcyważnego pojedynku jak najbardziej trafione.
REMIS dla Barcy będzie pozytywny, Zwycięstwo BARDZO DOBRE, porażka skomplikuje, jednak niczego nie przekreśla..

Mówienie, pisanie, że FC BARCELONA lekko, wysoko pokona rEaL nie ma sensu..
Zidane doskonale potrafi ustawic zespół, i jest świetnym taktykiem.
RM uskrzydlony meczem w LM z Liverpoolem, gra u Siebie i NAPEWNO bedzie Groźnym i Niewygodnym rywalem.

Typuje Remis bramkowy.
I będę sie z niego cieszyć.

Ale...
Jeśli zaufamy Hiszpańskim mediom, prasie, Koemanowi to..
Zespół, sztab, ekipa Blaugrany są BARDZO zmobilizowani i chcą Sobie i innym cos udowodnić.

Do Boju Barco!!
Po marzenia!!

3-5-2 z FDJ w środku pola a Araujo w obronie. Musimy asekurować środek pola i pamiętajcie dla Nas nawet remis to dobry wynik.
Po trzy punkty kochana Drużyno!

Ten mecz z góry jest ustawiony, sędzia nie wziął w łapę, dlatego doznał kontuzji ;)

Jeśli od początku sezonu nie mogę doczekać się kolejnego meczu Barcelony, to co powiedzieć o meczu z Realem. Dawno nie było tak ważnego klasyku, dawno Barcelona nie była tak silna, a Real tak nieprzewidywalny.
Poza tym kluczowy okaże się środek pola, lecz w odróżnieniu do częstych opinii w komentarzach mam odmienne zdanie - sam Pedri, Busi i de Jong nie mają szans z Modrićem, Casemiro i Krosem. My możemy wygrać środek pola jako zespół, tylko grając spójnie jak z Sociedad, czyli blisko siebie, z pełną asekuracją i skupieniem. Vamos Barcą!!!

Jeśli dziś chcemy wygrać musimy zdominować środek pola, inaczej będzie bardzo ciężko.
De Jong, Busi i Pedri muszą to wziąć na swoje barki. Liczę na to, że Messi zagra dziś trochę niżej jako łącznik pomocy i ataku.

Gil Manzano zastępuje kontuzjowanego Mateu Lahoza,czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek...
Jak ten zadeklarowany madritista nie odstawi dzisiaj jakiejś maniany na korzyść Realu to po meczu na dłoni wyrośnie mi kaktus.

Drużyny w zasadzie na równo w lidze, podobna forma, każda ma swoje mankamenty ale i każda może zagrać coś fajnego. Jednocześnie wygrana daje przewagę mentalną na ostatniej prostej do mistrzostwa. I do tego nałoży presję na Atletico, które myślę, że obsra zbroję i się wykolei. Gran Derbi z odpowiednim dla tego meczu ciężarem gatunkowym

Nerwy i niepewność jest, ale wierzymy w naszych! Damy rade Visca El Barca Visca Catalunya!

Jestem spokojny o tem mecz myślę że damy rade..za dużo możemy stracić jak przegramy ...liczą się tylko 3pkt lecimy z nimi wynik 3:1 dla nas..VEB