Zinedine Zidane: Nie chcę, żeby to było ostatnie El Clásico Leo Messiego

Łukasz Lewtak

9 kwietnia 2021, 14:14

AS, Marca

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Zinedine Zidane wziął udział w konferencji prasowej przed sobotnim ligowym El Clásico w Madrycie. Szkoleniowiec Realu Madryt był pytany m.in. o przedłużenie umów Sergio Ramosa i... Leo Messiego.

W jakiej formie fizycznej i psychicznej jest zespół przed El Clásico?

Przygotowujemy się do tego meczu w taki sam sposób jak do starcia z Liverpoolem. Wiemy, że przed nami trudne spotkanie i wymagania są maksymalne. Odpoczęliśmy i jesteśmy przygotowani.

Czy ten, kto wygra w El Clásico, będzie faworytem do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii?

To Atlético ma teraz przewagę i wszyscy będą musieli walczyć do końca. Mówię o tym od dłuższego czasu. Liga jest bardzo zacięta i bardzo atrakcyjna. Do samego końca nie będzie wiadomo, kto zostanie mistrzem. Do zdobycia pozostało wiele punktów.

Czy jesteś zadowolony z tego, jak funkcjonują twoje rozwiązania taktyczne?

Pracujemy każdego dnia, przygotowując różne elementy. Wiemy, że wiele brakuje, ale jesteśmy w dobrym momencie. Zdajemy sobie sprawę, że gra toczy się o dużą stawkę, i chcemy walczyć na obu frontach.

Jaka jest przyszłość Viniciusa? Czy to piłkarz na następną dekadę? Czy w przyszłości będzie jednym z najlepszych zawodników na świecie?

Jesteśmy z niego zadowoleni. Cieszymy się jego grą, ale trzeba zostawić go w spokoju. Nie należy dużo mówić, jest bardzo młody. On zachowuje spokój i cieszę się z tego, ponieważ wokół niego zrobiło się dużo szumu.

A przyszłość Sergio Ramosa? Ramos jutro nie zagra.

Tak, nie będzie go jutro, szkoda. Oby to nie było dla niego ostatnie El Clásico. Oby tu został.

Czy jutro gra będzie się toczyć o coś więcej niż trzy punkty?

Nie, to są takie same trzy punkty jak z Cádizem czy Eibarem. To prawda, że oddźwięk takiego meczu jest inny, ale to nadal są trzy punkty.

Czy porażka w El Clásico oznacza pożegnanie się z marzeniami o mistrzostwie?

Nie i o tym nie myślę. Damy z siebie wszystko, jesteśmy pozytywnie nastawieni.

Kylian Mbappe chciałby grać w Realu Madryt...

Znamy się bardzo dobrze. Nie jest jednak moim zawodnikiem i nie mogę nic powiedzieć. Interesuje mnie jutrzejszy mecz. Kylian jest wspaniałym piłkarzem. Zobaczymy, co będzie chciał zrobić w przyszłości.

Czy to będzie ostatnie El Clásico Leo Messiego?

Nie chcę, żeby to było ostatnie El Clásico Messiego. Chcę, żeby został w Barcelonie. Dobrze mu tam. Jeśli zostanie, będzie to dobre dla LaLigi. 

Leo Messi nie strzelił gola ani nie zanotował asysty w sześciu ostatnich Klasykach, od 2018 roku.

Wiemy, jakim piłkarzem jest Messi. Może nie strzelać goli, ale wiemy, kim jest. My będziemy grać z Barceloną. W tej drużynie wszyscy zawodnicy są bardzo dobrzy. Postaramy się zniwelować jej mocne strony, ponieważ jest ich wiele. Chcemy dobrego meczu.

Dlaczego tak długo czekamy na obejrzenie na boisku najlepszej wersji Marco Asensio?

Ofensywni piłkarze potrzebują goli. Teraz ma się o wiele lepiej po kontuzji. Bramki dodają mu pewności siebie i dzięki nim gra swobodniej. Mamy tu wielu zawodników i zawsze trzeba walczyć o miejsce w składzie. Musimy być dobrze przygotowani.

Od czego zależy to, czy Eden Hazard będzie grał?

To nie zależy ani od Realu Madryt, ani od reprezentacji Belgii. To zależy od odczuć zawodnika, który przechodzi proces rekonwalescencji. To bardzo ważne. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Łysolowi się nóż w kieszeni otwierał, jak mówił, że ma nadzieję, że Messi zostanie :D

@batoosz akurat Zidane jest ponad wojenkami kibiców, więc jego szacunek dla Messiego jest szczery. Podobnie wielu graczy Barcy szanuje Zidane bo mało było zawodników o takich umiejętnościach i z tyloma sukcesami.

@Pelart2 ale spokojnie, bo nie mówię, że nie szanuje. Troszkę luzu

@batoosz to nie pisz głupot pod lajki

@Pelart2 Dokładnie tak...a Messi czuje że zostanie bo gdzie on miał by pójść??

@Pelart2 o czym Ty mówisz szeryfie?
« Powrót do wszystkich komentarzy