Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

3 kwietnia 2021, 07:29

13 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Licytacja Hålanda" - Mundo Deportivo w łączonym wydaniu piątkowym i sobotnim informuje, że ojciec i agent piłkarza spotkali się w czwartek z Barçą i Realem, by sprawdzić ich zainteresowanie transferem. Teraz pora na kluby z Anglii, a Dortmund ostrzega, że nie da odejść napastnikowi za mniej niż 150 mln euro. Ramos kontuzjowany. Będzie pauzował przez miesiąc i straci El Clásico oraz pojedynki z Liverpoolem. Historyczny finał - po 350 dniach poznamy zdobywcę Pucharu Króla 2020.

"Ostateczna licytacja po Hålanda" - Sport zaktualizował swoją wczorajszą okładkę i informuje, że ojciec i przedstawiciel napastnika spotkali się w czwartek z Barçą i Realem, by negocjować transfer najbliższego lata. Piłkarz chce grać w Hiszpanii i nadaje priorytet przybyciu do LaLigi, a w Barcelonie wzrasta optymizm, ponieważ City się wycofuje, a cena może być mniejsza niż 150 mln euro. Sport złapał Mino Raiolę i ojca Hålanda na lotnisku El Prat przed spotkaniem z Laportą. Athletic i Real Sociedad przeżyją historyczny finał Pucharu Króla. Éric García i Pedri pewni wyjazdu na EURO. Ramos doznał kontuzji i może stracić El Clásico. Barcelona zapewniła sobie pierwsze miejsce w fazie zasadniczej Euroligi.

„Ponowne spotkanie” – L'Esportiu donosi w dzisiejszym wydaniu, że piłkarze ręczni Barcelony są jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów po zdecydowanym zwycięstwie z norweskim Elverum (37:25) w pierwszym meczu z udziałem publiczności w Palau od ponad 400 dni. Koszykarze Blaugrany wygrali na parkiecie Fenerbahçe i zapewnili sobie pierwsze miejsce na zakończenie fazy zasadniczej Euroligi, w której została do rozegrania jeszcze jedna kolejka. „Licytacja ws. Hålanda się nie zatrzymuje” – dziennik donosi, że po Barcelonie i Realu w grę wchodzą angielskie kluby. Atlétic powalczy o kolejny europejski finał w hokeju na wrotkach. Athletic i Real Sociedad chcą zdobyć Puchar Króla za 2020 rok w niespotykanym dotąd finale.

„To jest na całe życie” – pisze dziś Marca o maksymalnej rywalizacji Realu Sociedad z Athletikiem w finale Pucharu Króla 2019/2020, na który trzeba było czekać najdłużej. Obie drużyny szukają tego trofeum od trzech dekad. W zespole Txuri-Urdin Illarramendi doznał kontuzji i w ostatniej chwili wypada z gry. Strategiczny pojedynek na ławkach między Marcelino i Imanolem przewodzi konfrontacji pozbawionej faworyta. Dziennik donosi, że Los Blancos w ciągu dwunastu dni grają o sezon, a Kroos znalazł się na liście powołanych na mecz z Eibarem. Przyszłość koszykarzy Realu zależy od nich samych po zwycięstwie z Olympiakosem. Carlos Sainz wyznał, że rozmawiał już z Audi ws. Dakaru.

"Najbardziej pożądany puchar" - AS na nieco zmodyfikowanej okładce z piątku informuje, że Athletic i Real Sociedad rozegrają dziś finał na stadionie La Cartuja. Oba kluby od trzech dekad nie zdobyły tytułu. Marcelino powiedział, że trzeba cieszyć się tym finałem, ponieważ nie zdarza się on często. Z kolei Imanol nawołuje do napisania historii. Eibar otwiera wielki tydzień, a Real bez Ramosa i z Benzemą w dobrej formie poszuka spokoju przed Liverpoolem. Dziennik donosi, że do 12 kwietnia zostaną potwierdzone kandydatury w wyborach w klubie z Madrytu. Guardiola zamraża transfer Hålanda i twierdzi, że przy tych cenach Manchester nie sprowadzi napastnika. "Atléti jest solidne i silne" - Godín opowiada z Włoch. João Felix nie trenował z drużyną, ale będzie w Sewilli. Koszykarze Realu zależą od siebie w Eurolidze, a Valencia i Baskonia od innych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może dać Borussi jakieś 80-90 mln + Coutinho i Pjanic? Kasa by się zgadzała, budżet płacowy mniej więcej by się bilansował, a sportowo super - i dla nas i dla nich też ok

Mówicie, że Haaland za rok a sądzicie, że Real na to pozwoli? Jeżeli jest tak jak wszyscy głośno mówią, że Mbappe kocha real to nie wiem czy on nie wypełni kontraktu z Psg do konca i w przyszłym roku zasili prześcieradła za darmo? Co wtedy ano Florentino w tym roku kupi Norwega bo kasę to biali robią z niczego.

Najlepsza opcja byłoby kupno Haalanda za rok według mnie gdy jego klauzula spadnie do tych 75 mln. Wydanie w tym roku tak ogromnej kasy to będzie kolejny strzał w kolano... W tym okienku najważniejszą będzie sprzedaż takich zawodników jak Cou, Umititi, Firpo, Pjanic którzy nie wnoszą za dużo do drużyny... Wzmocnić się Garcia, Depayem, ewentualnie transfer Gayi w rozsądnych pieniądzach. Ponadto sporo utalentowanej młodzieży puka już do drzwi pierwszej drużyny, jak widać Koeman dobrze ich wprowadza, więc mam nadzieję że ta tendencja potrwa dłużej i dużych transferów z zewnątrz nie trzeba byłoby robić i za ten rok udałoby się uzbierać troszkę $$ i ściągnąć Erlinga.

No i nowela z Haalandem się zaczęła. Dopóki Barca nie uzyska odpowiednich pieniędzy z transferów z klubu to nawet nie ma co liczyć na ten transfer. Trzeba pamiętać że ten transfer nie będzie kosztował tylko 150 mln tam są jeszcze bonusy dla agenta za podpis więc na około 200 może się skończyć

Haaland jak najbardziej, jestem za...ALE - nie po licytacji między klubami i za ogromne pieniądze, to zdecydowanie zbyt wielkie ryzyko i ostatnie czasy o tym dobitnie przekonały, po pierwsze wystarczy ponownie coś nieoczekiwanego żeby pogrzebać klub na skraj bankructwa a po drugie, historia transferów 100+, nie tylko naszych, dobitnie pokazuję, że tylko nieliczne się opłaciły i piłkarze spłacili swoją grą zainwestowane ogromne pieniądze...chyba już lepiej szukać tańszych opcji...
Choć oczywiście przyznaję, że chciałbym taką 9 jako uzupełnienia mnogości pomocników mogących rewelacyjnie rozgrywać akcje i stwarzać okazję dla napastnika...

Haaland stukałby brameczki dla Barcy aż miło,brakuje nam takiego lisa pola karnego, dostawałby dużo piłeczek od Leo i spółki , bardzo ciekawy jestem kogo wartościowego uda się Laporcie sprzedać żeby spróbować pozyskać Erlinga, myślę że może to być Griezmann i jestem na tak

Sorry ale mnie ten Haaland jeszcze zA 150melonów nie do końca przekonuje:/ już tu jedna gwiazda Borussii trafiła za kupę siana, reszta to już historia...
Ja skupił bym się na Aguero i Depayu i jeden i drugi to gwarancja bramek! Do tego przyjdzie Garcia może Gaya
I według mnie do Szczęścia brakuje tylko jakiegoś ,,Paulinho,,

Uważam, Że Halland powinien tylko przyjść wtedy jeśli Messi odejdzie , będziemy mieli na trzy pozycje Messiego, Dembele, Fatiego, Coutinho, Trincao, Griezmanna i Hallanda, nieźle to zatrzyma rozwój niektórych.

Do letniego okienka transferowego zanosi się na sagę z udziałem Hålanda,tatusia i agenta...
Borussia krzyczy że za mniej jak 150 baniek Norwega nie odda a prasa na odwrót,że będzie tańszy.
Po mojemu lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu więc niech klub skupi się raczej na Depayu bo z Norwegiem nic nie wypali.