L'Equipe: Antoine Griezmann od 2009 roku opuścił tylko 8 meczów z powodu kontuzji

Dariusz Maruszczak

31 marca 2021, 18:00

AS, L'Equipe

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś przedstawialiśmy sekrety lepszej formy fizycznej Ousmane’a Dembélé, na podstawie informacji podanych przez L’Equipe. Francuski dziennik spróbował również wyjaśnić powody, dla których w tak dobrym stanie zdrowie niemal przez całą karierę utrzymuje się Antoine Griezmann.

30-latek jest wręcz ewenementem w dzisiejszym intensywnym futbolu. Według L’Equipe od 2009 roku, gdy skończył 18 lat, opuścił zaledwie osiem meczów z powodu kontuzji, zarówno w klubie, jak i w reprezentacji. W całej karierze dotknęły go tylko trzy kontuzje mięśniowe: dwa razy miał problemy z mięśniem czworogłowym (w 2012 i 2020 roku, obu urazów doznał w konfrontacji z Realem Valladolid), a w 2017 roku kłopoty zdrowotne złapały go w pojedynku z Chelsea. Niedawno Griezmann pobił rekord reprezentacji Francji w liczbie kolejnych występów (45). Podczas całej kariery w drużynie Les Bleus od marca 2014 roku opuścił zaledwie cztery spotkania, a rozegrał ich 87, co świadczy nie tylko o odporności na kontuzje, ale i o zaufaniu selekcjonerów. W klubach ma już na koncie 547 występów, mimo że dopiero niedawno przekroczył trzydziestkę.

Griezmannowi można zarzucić różne rzeczy od przybycia do Barcelony, ale z pewnością nie częste problemy zdrowotne, które nękały kiedyś Ousmane’a Dembélé czy teraz Ansu Fatiego. W poprzednim sezonie 30-latek zanotował 48 występów i opuścił zaledwie trzy starcia (dwa z powodu kontuzji). W obecnej kampanii nie wziął udziału w takiej samej liczbie meczów, tylko z powodu decyzji Ronalda Koemana, a wrażenie mogły zrobić zwłaszcza jego występy w styczniu i w lutym, gdy wytrzymywał trudy intensywnego terminarza i czterech dogrywek.

Griezmann ma przede wszystkim zdrowe przyzwyczajenia i odpowiednią rutynę. Jak podaje L'Equipe, codziennie pracuje z fizjoterapeutą. Stale wzmacnia górne partie ciała, aby zrównoważyć je z dolnymi. Od sezonu 2019/2020 Griezmann współpracuje z Clementem Gautreau, który był fizjoterapeutą reprezentacji Francji na EURO 2016. Napastnik zatrudnił też własnego kucharza, co jest częstym zjawiskiem wśród obecnego pokolenia piłkarzy. Dla Griezmanna ważne jest również zrównoważenie godzin snu poprzez regularne urządzanie sobie drzemek w ciągu dnia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Większość zawodników na świecie chciałoby mieć takie zdrowie jak on.

Końskie zdrowie ma ten gość.

Maszyna. Ma niesamowity organizm. Swoją droge jestem ciekawy jaką on ma wydolność.
Bo granie graniem ale co mecz km przebiega prawie najwiecej z druzyny

Jak Dani Alves za najlepszych czasów. No oby tak dalej, przynajmniej jest do dyspozycji trenera zawsze.

W sumie to opuścił cały poprzedni sezon.

Kwestia genów.....

Najlepsze jest to, że większość tych pauz wynikała przeważnie z jakichś drobnych kontuzji. Griezmann ma taki dziwny styl biegania niczym sarenka, przez co wydaje się jakby jakoś specialnie mięśni nie obciążał podczas meczu.

zdrowie ma końskie ale to nie zmienia faktu że nie pasuję do Barcy

Za to jego kolega Dembuś nadrabia zaległości w braku absencji Gryzia.

@Firestone akurat konie mają słabe zdrowie tak btw, ale fakt niesamowicie dobrą wydolność ma.