La Gazetta dello Sport: Romagnoli ponownie w orbicie zainteresowań Barcelony

Maciej Łoś

31 marca 2021, 14:00

La Gazetta dello Sport, Mundo Deportivo, Sport

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Alessio Romagnoli znów jest obserwowany przez Barcelonę, która śledzi jego sytuację w Milanie. Kontrakt zawodnika kończy się w przyszłym roku i choć obie strony mają zacząć negocjacje w sprawie jego przedłużenia, nie jest pewne, czy uda się dojść do porozumienia.

Jak donosi La Gazetta dello Sport, Alessio Romagnoli i jego agent Mino Raiola chcą zażądać od Milanu wyraźnej podwyżki dla zawodnika, który obecnie zarabia około 3,5 miliona euro rocznie. Włoski klub jest skłonny zaproponować mu cztery miliony euro, ale taka oferta możne nie zadowolić obrońcy.

Niewykluczone zatem, że Romagnoli zacznie latem szukać nowego klubu. Ten sam dziennik podaje, że Włoch mógłby być następcą Samuela Umtitiego w Barcelonie. Trzeba pamiętać, że Mino Raiola zna się dobrze z Joanem Laportą, co mogłoby ułatwić negocjacje. 26-letni obrońca miałby być do kupienia za około 20 milionów euro.

Barça jest już praktycznie dogadana z Erikiem Garcíą, który ma dołączyć do zespołu w lecie. W kadrze są jeszcze Piqué, Araujo, Lenglet i Mingueza, dlatego pozycja środkowego obrońcy nie będzie takim priorytetem jak napastnik. Niemniej jednak Barcelona dalej będzie śledzić sytuację włoskiego stopera.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co jak co, ale 20 mln za Romagnoliego to super cena. Mamy inne priorytety na razie, teraz jeszcze przychodzi Garcia ale za free w kolejnym roku to byłby super Deal. Żeby nie było tak kolorowo, agentem jest Pan Raiola
konto usunięte

@JohnnyBarca to daj 80 milionów.

Wole De Ligta..

Jeszcze jest Umtiti...

@xBoMBoWiECx za 80 go nie puszczą

@JohnnyBarca Raiola dobry kumpel Laporty, a Alessio jako wolny zawodnik za darmo za podpis zarobi sam jak i jego agent. Za rok ten transfer jest bardziej możliwy niż w tym roku

Gość jest wyceniany na 30 mln, jest w dobrej formie oraz jest kapitanem Milanu. Będzie również wymagał pensji wyższej niż 4 mln euro, co przy problemach finansowych jest mało rozsądne. No i podobnie jak Eric, Alessio jest prawonożny - w przypadku odejścia Umtitiego i/lub Lengleta bardziej przyda się 2 lewonożny stoper, aniżeli już 4/5 prawonożny (Pique, Garcia, Araujo, Mingueza/Romagnoli). Transfer nierozsądny ani z finansowego, ani sportowego punktu widzenia. Lepiej moim zdaniem skupić się na Ericu N'Dicke z Eintrachtu - 21 letni lewonożny stoper ze świetnymi warunkami fizycznymi (192 cm wzrostu), który dodatkowo potrafi zaskoczyć (2 bramki i asysta w tym sezonie, 2 bramki i 2 asysty w poprzednim).

Romagnoli fajna opcja, młody, ograny i nie zatabia karocie, chętnie bym go zobaczył w miejsce Umtitiego

To jest nawet mało śmieszne chyba że do Barcelony B

@normasubiektywna Romagnoli przecież jest lewonożny.

Jeżeli ma to zaszkodzić najmłodszym to lepiej jednak nie korzystać z opcji kupna moim zdaniem.

@normasubiektywna chyba miałeś ma myśli Evana N'Dicke?

@KORTIS Dlatego nie przyjdzie