Gol Griezmanna na wagę zwycięstwa Francji z Bośnią; Pedri z pierwszą asystą w reprezentacji Hiszpanii

31 marca 2021, 23:00

19 komentarzy

W dzisiejszych meczach reprezentacyjnych wystąpiło wielu piłkarzy Barcelony, którzy wyróżnili się golami lub asystami. Nieszczęśliwy powrót do bramki Niemiec zanotował natomiast Marc-André ter Stegen.

Hiszpania - Kosowo 3:1

Hiszpanie wybiegli na boisko z trójką piłkarzy Barcelony (Jordi Alba, Sergio Busquets, Pedri), którzy od początku spotkania mieli duży wpływ na rozgrywane akcje. Jak zwykle aktywny na lewym skrzydle był Jordi Alba, który na początku konfrontacji stanął nawet oko w oko z bramkarzem Samirem Ujkanim, ale przegrał ten pojedynek. Golkiper Kosowa spisywał się bez zarzutu, ale nie mógł uratować swojego zespołu po dwóch ciosach, jakie spadły na gości po pół godzinie gry. Najpierw w 34. minucie Dani Olmo idealnym technicznym uderzeniem wyprowadził Hiszpanów na prowadzenie, a dwie minuty później wynik podwyższył Ferran Torres, równie precyzyjnym, choć mocniejszym strzałem. Do obu tych bramek przyczynili się w jakimś stopniu piłkarze Barcelony. Przy pierwszej z nich asystę zanotował Jordi Alba, a przy drugiej - Pedri. Dla 18-latka było to pierwsze takie zagranie w reprezentacji.

Ferran Torres mógł zdobyć więcej bramek, ale w 52. minucie jego strzał z najbliższej odległości zatrzymał bramkarz. Skrzydłowy Manchesteru City nie wykorzystał też szansy w 62. minucie, gdy idealnie piłkę wyłożył mu Pedri. Pomocnik Barcelony opuścił murawę w 69. minucie. Chwilę potem przydarzyło się Hiszpanom nieszczęście. Unai Simon wyszedł z bramki, aby przerwać akcję rywali, ale wypuścił sobie piłkę zbyt daleko i w konsekwencji ją stracił. Z okazji skorzystał Halimi, strzelając efektownego gola z około 35-40 metrów. Kosowo nabrało apetytu na remis, ale gospodarze szybko odpowiedzieli. W 75. minucie wprowadzony na murawę chwilę wcześniej Gerard Moreno otoczony przez rywali zdołał skierować piłkę do siatki po dośrodkowaniu Koke. Hiszpanie mogli wygrać wyżej, kilka strzałów z dystansu oddał Dani Olmo, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1. Do 82. minuty na murawie przebywał Sergio Busquets, a do 86. minuty - łączony z Barceloną Éric García. Jordi Alba rozegrał pełne spotkanie. Co ciekawe, wszyscy trzej piłkarze Blaugrany mieli na koncie 92% skuteczność podań. Busquets i Alba zanotowali po cztery kluczowe podania, a Pedri - trzy. Ponadto defensywny pomocnik wygrał sześć z siedmiu pojedynków.

Bośnia - Francja 0:1

Dla Miralema Pjanicia spotkanie z Francją było szczególne, ponieważ własnie w tym kraju zaczynał piłkarską karierę. W barwach Les Bleus rekord kolejnych występów śrubuje Antoine Griezmann, który w narodowych barwach zagrał po raz 46 z rzędu. Napastnik Barcelony mógł być bardziej zadowolony od Pjanicia, ponieważ jego reprezentacja wygrała, do czego Grizou sam się przyczynił, strzelając jedynego gola w meczu. Po godzinie gry Griezmann umiejętnie przyłożył głowę do precyzyjnego dośrodkowania Rabiota. Napastnik przebywał na boisku do końca spotkania, podobnie jak Pjanić. Pomocnik wygrał pięć z dziesięciu pojedynków z rywalami, ale zanotował 17 strat, a skuteczność jego podań nie była najwyższa (84%), choć okoliczności mogły być dla niego trudne. Griezmann miał taką samą celność zagrań i jedną stratę mniej, a do tego dwa kluczowe podania (Pjanić miał jedno).

Austria - Dania 0:4

W podstawowym składzie reprezentacji Danii wystąpił Martín Braithwaite. Napastnik już w pierwszej połowie próbował pokonać bramkarza Austriaków, ale uderzył niecelnie. W drugiej części gry dokładności nie zabrakło kolegom Braithwaite’a, którzy strzelili cztery gole. Dwa z nich były autorstwa Skova Olsena i po jednym - Maehle’a oraz Hojbjerga. Przy bramce ostatniego z wymienionych asystował właśnie Braithwaite, który opuścił boisko w 77. minucie. Napastnik Barcelony miał dwa kluczowe podania, stworzył partnerom dwie szanse na gola, a skuteczność jego zagrań wynosiła 92%.

Niemcy - Macedonia Północna 1:2

Nieoczekiwanie w podstawowym składzie reprezentacji Niemiec wybiegł Marc-André ter Stegen. Dla golkipera Barcelony nie był to jednak szczęśliwy powrót do drużyny narodowej. Niemcy sensacyjnie przegrały u siebie z Macedonią 1:2. Na trafienie Pandeva odpowiedział Gündoğan z rzutu karnego, ale w końcówce meczu gola na wagę sensacyjnych trzech punktów strzelił Elmas. Ter Stegen nie miał nic do powiedzenia w obu tych sytuacjach, a w całym meczu obronił jeden strzał.

San Marino - Albania 0:2

Napastnik Barcelony B Rey Manaj strzelił pierwszego gola dla Albanii w meczu z San Marino. Dla 24-latka było to piąte trafienie w narodowych barwach. W końcówce meczu wynik podwyższył Uzuni.

Dzięki tej gownianej Francji straciłem 500 zł. Żart, ze taka drużyna nie potrafi strzelić 2 bramek takiej słabej Bośni

No i starczy tego, czas na ligę ;-)

Za chwile Moribe powolaja do repry a Puig dalej bedzie z boku obserwował wszystko ze swoimi "fanami" perełki z la masii.
Dosłownie nikt na niego nie stawia, to że raz wejdzie i zrobi pozytywny wiatr to robi nawet Braveheart, czasem nawet Trincao...

Zaraz wyjdzie Domenech i znowu zacznie o coś płakać i umniejszać Antkowi

Pedri pokazuje ze pieniadze nie oznaczaja sukcesow w pilce. Porownujac Cou i Pedriego jest to dwoch grajkow z ktorzy stoja po obu biegunach jakby nie patrzec na kazdy element ich kariery. Doswiadczenie, kariera, cena, pensja, przydatnosc... i zadajac sobie pytanie ktorego lepiej miec w skadzie, wszyscy dobrze wiemy.