Sport: Manchester City zrezygnował ze sprowadzenia Leo Messiego

Dariusz Maruszczak

31 marca 2021, 09:40

Sport, Onze

53 komentarze

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik Sport, Manchester City podjął decyzję, żeby nie przedstawiać propozycji kontraktowej Leo Messiemu. The Citizens mają inne priorytety i uważają, że kapitan Barcelony zdecyduje się pozostać na Camp Nou.

Anglicy byli zainteresowani sprowadzeniem Messiego ostatniego lata, ale ostatecznie Barça nie zgodziła się na sprzedaż piłkarza, a perspektywa procesu sądowego spowodowała, że zrezygnowano z operacji. Teraz jednak, gdy pozyskanie Argentyńczyka jest łatwiejsze, a 33-latek może podpisać kontrakt z dowolnym klubem, Manchester nie zamierza składać mu propozycji. Zdaniem Sportu The Citizens są przekonani, że Messi zostanie w Barcelonie, a przy niewielkich szansach powodzenia nie chcą skupiać się na tej transakcji. Ponadto priorytetem Manchesteru ma być kupno środkowego napastnika i klub zamierza poświęcić tej kwestii największą uwagę, zwłaszcza przy konkurencji, jaką będzie miał w walce o sprowadzenie Erlinga Hålanda. Norweg wydaje się celem numer 1 drużyny z Etihad, choć innymi opcjami mogą być Harry Kane czy Romelu Lukaku. To właśnie chęć pozyskania nowej „dziewiątki” miała doprowadzić do decyzji Sergio Agüero o odejściu z klubu.

Wygląda więc na to, że Manchester City nie weźmie udziału w rywalizacji o Messiego, choć Sport podkreśla, że wszystko mógłby zmienić jakiś gest samego piłkarza. Wydaje się jednak, że obecnie kapitan Barcelony skupia się na walce o dublet z Dumą Katalonii, a decyzję o swojej przyszłości podejmie dopiero po zakończeniu sezonu. Prezydent Blaugrany Joan Laporta wciąż emanuje pewnością siebie w temacie pozostania lidera drużyny na Camp Nou, a Laia Tudel z Catalunya Radio uważa, że odczucia w tej sprawie są pozytywne. Barça nie może jednak zapominać, że jej konkurentem w walce o Messiego wciąż pozostaje PSG, które może mieć argumenty na skuszenie cracka z Rosario.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli City woli kupić Lukaku niż Messiego?? Pep wie że piłka nożna to sport drużynowy nie indywidualny i nie można wszystko ustawiać pod jednego piłkarza i liczyć na to że będzie mu się chciało. Chętnie wymieniłbym Messiego na Guardiole.

Messi nie odejdzie z Barcelony . Nigdy. Reszta jest waszym zdaniem.
I wymysłem mediów.
A Pep już raz złamał zasadę , sięgając po Tiago.
Mam nadzieję , że nigdy więcej tego nie zrobi.
Messi jest "kochankiem 'Barcelony "i wzajemnie.

Messi już młodszy nie będzie. W komponowanie w zespół a raczej ułożenie zespołu pod Messiego też by trwalo. W dodatku ogromne żądania finansowe. Transfer raczej nie opłacalny

Może Aguero do Barcy a oni kupią Brajtłajta?

Znając bliskie relacje Messiego z Di Marią to raczej "piękny" Manchester nigdy nie był jego priorytetem

Oczywiście zobaczymy jeszcze czy to się faktycznie sprawdzi, bo do lata jeszcze trochę czasu i wiele się może pozmieniać, a media hiszpańskie, nawet Sport, nie są jakieś mega wiarygodne, ale generalnie to nie jest niemożliwe i to nie jest zaskoczenie. Przynajmniej dla mnie. Pisałem o tym dawno temu, że dla City, w obecnej ich sytuacji, Messi nie ma sensu. Leo zwyczajnie nie rozwiązuje żadnego realnego problemu u nich, bo im jest właśnie potrzebna nowa, klasyczna 9, a nie rozgrywający a la Messi. Tym bardziej, że Argentyńczyk już ze względu na wiek naprawdę coraz mniej biega i nie pomaga w defensywie, a to się nie sprawdzi tak dobrze w EPL, nawet jeśli City ma Pepa, który zna Messiego od podszewki i może wycisnąć z niego to, co najlepsze. Po prostu nawet kontrakt tylko na 2 lata, nawet przy marce Messiego, nie kalkuluje się City i to z różnych perspektyw, nie tylko z finansowej.

Z perspektywy sportowej - już wyjaśniłem - Messi dziś nie pasuje do stylu City i nie uzupełnia ich braków, z perspektywy prestiżu i oceny osiągnieć trenera - przyjście Messiego wcale nie jest takie cudowne dla Guardioli, bo krytycy od zawsze zarzucają Pepowi, że najważniejszych trofeów, czyli LM, na arenie europejskiej, nie jest w stanie wygrać bez Messiego, więc gdyby Leo do nich dołączył i wtedy wygraliby LM, to znowu dużo osób by mówiło, że Pep to wygrał ''tylko dzięki Messiemu''. Wreszcie z perspektywy finansowej - fakt, Messi to wielkie pieniądze od sponsorów i ze sprzedaży różnych gadżetów, a ciężkie obciążenia jak pensja Leo to nic dla takiego szejka, ale z drugiej strony, za te niebotyczne pieniądze, które The Citizens musieliby wypłacić Messiemu, mogą zwyczajnie lepiej rozwiązać swoje konkretne potrzeby w składzie, wykładając grubą kwotę właśnie na młodszą, perspektywiczną, klasową 9, której aktualnie potrzebują. A zakontraktowanie Argentyńczyka i nowej 9 za jednym razem, to jednak byłby bardzo duży wydatek i nawet szejk z City nie chce się narażać znowu na jakieś nieprzyjemności związane z FFP, bo chociaż kara to zazwyczaj tylko lekkie uderzenie po ''łapkach'', to wciąż wizerunek publiczny klubu na tym cierpi, takie zamieszanie może mieć też wpływ na grę w drużynie. Nikomu to nie jest potrzebne. Natomiast jak podkreśliłem na początku - to się jeszcze może zmienić, bo przy transferach nigdy nie wiadomo, więc poczekajmy.

Drugą opcją jest PSG, a tu trzeba czekać co wydarzy się z Mbappe i na jaki ruch będzie mógł sobie pozwolić Real. Także to nie jest jeszcze koniec tej rozgrywki, dopiero początki.
A moja intuicja mówi mi, że Messi u nas jednak zostanie. Ale na razie żadnej opcji nie można skreślać na 100%. Pożyjemy, zobaczymy.

Przecież mówiłem że on jest im niepotrzebny i jest to dla nich i samego Guardioli zbyt wielkie ryzyko. Ale się nie znam przecież. Bo to jest aż tak trudne do wydedukowania...
Ad1 Można sprawdzić co pisałem na ten temat.
Ad2 Oczywiście to tylko artykuł a nie jakaś oficjalna informacja.

Wiadomo jak to jest z tymi dziennikami..., poczekajmy na rozwój spraw i zobaczymy, miejmy nadzieję, że różne okoliczności, a przede wszystkim projekt Koemana przekona Leo do pozostania w Barcelonie, gdzie jego Dom.

Oby został, oby. Aż się trzęsę na myśl o zobaczenia Go z trybun Camp Nou, jeszcze nie miałem okazji :(

34 lata i kontrakt na ponad 140 mln euro... Myślę że nikt przy zdrowych zmysłach, nawet dla Leo, najlepszego piłkarza w Historii, nie wyciągnie takiej kasy, szczególnie że Messi całe dorosłe życie piłkarskie spędził w Hiszpanii. Może to jeszcze nie ma aż tak dużego względu, ale wiek i wysokość kontraktu już na pewno tak.

Ta... Jak miał kontrakt to go chcieli. Jak jest wolny to rezygnują. Wydaje się logiczne.

Donosy Sportu, a nie oficjalne oswiadczenia. Nawet jezeli prawda, to kwestia finansow. Pensja bedzie wielka, a spadek dochodu na ten i czesc przyszlego roku spowduja ze MC nie bedzie stac.

Sam jestem ciekaw jak ekipa Laporty chce jednocześnie zostawić Messiego i znacząco obniżyć wydatki na pensje zawodników.

No coś słabo Leo. Nie martw się, może Chojniczanka nadal zainteresowana.

Leo zostaje w domu ;) nie dla psa kiełbasa

Legendarny Lionel, zostaje.

Messiego interesuje projekt sportowy - wg mnie coś co stworzył Koeman, uzdolniona młodzież oraz ewentualne wzmocnienia doświadczonymi zawodnikami to wszystko czego nam potrzeba. Może nie stać nas na craców ale mamy talenty które pretendują do bycia królami futbolu.

Jak pisałem wcześniej, Leo nigdzie nie odejdzie, Barca to jego dom i zostaje tutaj.

I bardzo dobrze (:

Odchodzi Aguero, to Messiego nie będzie.

Już jeden klub z głowy. Już tylko to natrętne PSG, które sprzedaje wszystkich swoich piłkarzy aby sprowadzić Messiego i będzie dobrze.

Nie będą składac oferty bo Messi już powiedział Guardioli że nigdzie się nie wybiera a była to perfekcyjna zagrywka żeby pozbyć się Bartka

No i dobrze. Jedni z głowy :) jeśli oczywiście wierzyć pismakom