La Voz de Galicia: Ronald Koeman uważnie obserwuje Nico Gonzáleza

Julia Cicha

30 marca 2021, 17:00

La Voz de Galicia

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Jednym z piłkarzy, którzy notują w tym sezonie bardzo dobre występy w Barcelonie B, jest Nico González. Dziennik La Voz de Galicia pisze dziś, że Hiszpan zrobił duże wrażenie na Ronaldzie Koemanie, który uważnie obserwuje jego rozwój.

Barça B rozpoczynała poprzedni presezon od gry treningowej z kilkoma graczami juvenilu. Mecz oglądał na żywo Ronald Koeman, który szybko miał zwrócić uwagę na jednego z zawodników. „Kim jest ten blondyn?” – zapytał. „To Nico González z juvenilu, syn Frana” – odpowiedział jeden z przedstawicieli klubu. „Syn Frana z Deportivo?” – dopytał od razu Koeman. Od tamtej pory trener nie zapomniał ponoć o Nico i o jego grze.

Minęło pół roku, a pomocnik gra już regularnie w Barcelonie B. Trener pierwszej drużyny często o niego pyta, choć jeszcze nie powołał go na żaden mecz. Przyczyną ma być jednak fakt, że jego umowa z klubem wygasa 30 czerwca tego roku, a niepisaną zasadą w Barcelonie jest brak awansu w hierarchii zespołów w ostatnim roku kontraktu. González musi więc przedłużyć umowę, jeśli liczy na powołanie do pierwszej drużyny. La Voz de Galicia uważa, że niedługo powinno się to stać, ponieważ Barça ma w końcu prezydenta.

Świetny sezon Nico nie pozostał niezauważony wśród innych klubów z Anglii, Niemiec i Holandii. Ofert nie brakuje, ale gracz zachowuje spokój. Pomocnik ma 186 cm wzrostu, świetną technikę i odwagę w grze. W Barcelonie B rozegrał już 17 meczów, w tym 13 od pierwszej minuty, gromadząc w sumie 1167 minut. Hiszpan jest obecnie typową „szóstką”, a w klubie mówi się o nim jako o naturalnym następcy Busquetsa. Nico umie odpowiednio się ustawić, płynnie prowadzić piłkę, a czasem nawet dryblować we własnym polu karnym. Oprócz tego potrafi także nieźle uderzyć i ma świetną wizję gry. González skończył właśnie 19 lat i grywał już w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieję że zostanie w Barcy i dostanie szansę od Koemana ,może nie będzie trzeba kupować pivota za grubą kasę
« Powrót do wszystkich komentarzy