Problemy Barcelony z Philippe Coutinho

Julia Cicha

30 marca 2021, 11:00

Sport

65 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała wczoraj, że Philippe Coutinho uda się do Brazylii w celu dalszego leczenia kontuzji łąkotki w lewym kolanie. Taki obrót zdarzeń bardzo komplikuje potencjalne odejście piłkarza latem.

Rekonwalescencja Brazylijczyka nie przebiega dobrze, przez co w styczniu przeszedł on drugą operację kolana. Przewidywano, że wróci on do gry po trzech miesiącach, ale teraz Sport sugeruje, że nie zobaczymy go już na boisku w tym sezonie. Coutinho był niedawno w Katarze, gdzie również starał się poprawić stan kolana, ale najwyraźniej nie przyniosło to pożądanych skutków.

Taki obrót wydarzeń sprawia, że Barça niemal na pewno nie będzie chciała już stawiać na Coutinho w przyszłym sezonie. Trudno jednak myśleć o jego sprzedaży, ponieważ wciąż pozostała spora kwota do zamortyzowania z jego transferu z Liverpoolu, co wiązałoby się ze stratami księgowymi. Media przypominają, że rozegranie przez zawodnika jeszcze 10 meczów wiązałoby się z koniecznością zapłacenia Anglikom kolejnych 20 mln euro, czego Barcelona na pewno będzie chciała uniknąć. Obecna wartość Philippe to około 40 mln euro, a na taki wydatek stać teraz tylko najbogatszych.

Po powrocie z wypożyczenia z Bayernu Coutinho ponownie spróbował szczęścia w Barcelonie, pod wodzą Koemana. Znów nie odniósł jednak sukcesu i teraz prawdopodobne wydaje się kolejne wypożyczenie w celu zmniejszenia wydatków na pensje. Sport nie podaje jednak na razie konkretnych klubów, do których mógłby trafić gracz.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wtopa za grubo ponad 100 mln ,efekty pracy Bartomeu będą ciągnęły się za nami jeszcze długo...

@Qba2113 jprdl co Bartomeu zawinił przy Coutinho?? Na tamten moment nie było nikogo kto mógłby zastąpić Neymara oprócz Coutinho. Kto wiedział że to sie tak skończy...

@drozdi Zawalił o tyle, że zdecydowanie przepłacił, jakieś 2x. Cou był wtedy atrakcyjną opcją, ale nie za taką cenę. Widząc, ze Liverpool nie kwapi się do sprzedaży, należało poszukać kogo innego, albo odpuścić. Użyć głowy przede wszystkim.

@drozdi Co zawinił? Po pierwsze to za Neymara był kupiony Dembele jakbyś nie wiedział a cena ok 160 mln Za Coutinho,który zresztą też grał w Liverpoolu w kratkę to skandal. Jakbyś jeszcze nie wiedział w czym zawinił Bartomeu to pisz śmiało-odpowiem, a lista jest długa...

@drozdi kupił zawodnika na pozycję Messiego a nie Moneya
« Powrót do wszystkich komentarzy