Sport: Wiele klubów zainteresowanych Emersonem, Barça może sprzedać Brazylijczyka w lecie

Łukasz Lewtak

29 marca 2021, 19:30

Sport, France Football, Estadio Deportivo, Diario de Sevilla

56 komentarzy

Fot. Getty Images

22-letni brazylijski prawy obrońca Emerson, którego Barcelona i Betis wspólnie sprowadziły z Atlético Mineiro w 2019 roku, może w lecie trafić wreszcie na Camp Nou, a następnie może zostać sprzedany przez Blaugranę. O takiej możliwości pisze dziś kataloński Sport.

W styczniu 2019 roku Lorenzo Serra Ferrer i Pep Segura wspólnie wykupili Emersona z Atlético Mineiro za 12 milionów euro. Betis i Barcelona zapłaciły po 6 mln i miały po 50% praw do zawodnika. Umowa pomiędzy oboma klubami przewidywała, że Brazylijczyk będzie grał na Benito Villamarín do 2021 roku, a następnie trafi na Camp Nou. W lecie tego roku Barça będzie mogła wykupić pozostałą część praw do Emersona za nie 6, lecz 9 milionów euro. Łącznie więc Brazylijczyk kosztowałby ją 15 milionów.

Sport informuje dziś, że Emersonem interesują się potężne europejskie kluby i Barcelona może chcieć ściągnąć Brazylijczyka w lecie tego roku, a następnie go sprzedać. Umowa Barçy z Betisem z 2019 roku przewiduje jednak, że zysk z takiego transferu przeprowadzonego od razu po przejściu zawodnika do stolicy Katalonii zostanie podzielony równo pomiędzy Blaugranę i Betis. W takich okolicznościach Barcelona musiałaby sprzedać Emersona za co najmniej 25 milionów euro, aby na nim nie stracić. Sport podaje dziś jednak, że taka kwota jest jak najbardziej realna. Tyle pieniędzy na stół jest gotowe wyłożyć PSG. Według France Football Emersona uważnie obserwują również Bayer Leverkusen, Inter i AC Milan. 

Sport zaznacza, że Sergiño Dest i Sergi Roberto byliby wyżej w hierarchii zespołu od Emersona, stąd w Barcelonie pomysł związany ze sprzedażą zawodnika, szczególnie w kontekście dużego zainteresowania nim ze strony klubów gotowych wyłożyć spore pieniądze za 22-latka.

Zdaniem andaluzyjskiego Estadio Deportivo Betis już aktywnie obserwuje rynek w poszukiwaniu prawego obrońcy, który zastąpi Emersona na Benito Villamarín. Na liście potencjalnych zastępców Brazylijczyka w zespole Verdiblancos są Allan Nyom (Getafe), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Danilo D’Ambrosio (Inter), Bruno Peres (Roma), Kiko Femenía (Watford), Elseid Hysaj (Napoli) i Youssouf Sabaly (Bordeaux).

W niedawnym wywiadzie dla Diario de Sevilla Emerson zapewniał, że na razie w pełni skupia się na grze w Betisie. - Widzę, co pojawia się w mediach, ale teraz jestem całkowicie skupiony na Betisie. Nie myślę o Barcelonie. Kiedy skończy się sezon, zacznę myśleć o przyszłości - powiedział Brazylijczyk.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie spieszylbym sie aż tak ze sprzedażą. Jesli jest zainteresowanie potęg Emersonem to nie bez powodu. Warto przyjrzeć sie mu bliżej choćby w presezonie co jest wart zweryfikować jego umiejętności z konkurentami do składu. Nie jestem pewien czy aby na pewno Roberto jest od niego lepszy, tym bardziej ze spokojnie Hiszpana mozna zaliczyć do pomocnika i tam na niego stawiac. Wiem, ze sytuacja finansowa jest u nas słaba ale rezygnować z takiego brylanciku tak od ręki nie wypada.

Wydaje mi się, że jak najbardziej jest miejsce w Barcelonie dla Emersona w obecnej sytuacji. Biorąc pod uwagę, że Koeman zostanie, to prawdopodobnie będzie kontynuował układanie gdy pod 3-5-2 albo 3-4-3, a co za tym idzie w tej taktyce Emerson bardziej podpadałby pod PŚO do rywalizacji z Minguezą, aniżeli na wahadło z Destem. Zauważcie, że PŚO w roli Minguezy gra centralnie w defensywie, ale i wychodzi wysoko do gry ofensywnej, jak ostatnio. Dlatego taki defensywny boczny obrońca profilu Emersona zdaje się pasować jak ulał do takiej roli. Wtedy mamy dobrze obsadzoną obronę, Emerson/Mingueza, Pique/Araujo, Lenglet/Garcia?, a od biedy to i De Jong zagra. Do tego na wahadle prawym byłby Dest i pożal się boże Roberto, choć jak już wolałbym go w środku pomocy.

Pjanić out, wtedy Roberto do pomocy, a na PO rywalizacja Dest i Emerson
konto usunięte

Ale to trąca Bartomeu... Koszt piłkarza to 12 mln.... 6mln Betis i 6mln Barca. Ale zamiast 6 jest 9mln, no to ok... A czemu sumować 6+9... Bo pisze że "kosztowałby JĄ (czyli Barcę) 15 mln" ktoś to rozumie???

Jak dla mnie powinien dostać szanse w presezonie na pokazanie się Koemanowi. Rywalizacja na prawej obronie Dest i Emerson jak dla mnie bomba!!

Lepiej Roberto opchnąć Dest z Emersonem na PO to bajka.

Jaki sens jest oddać piłkarza z takimi perspektywami po cenie takiej aby nie stracić? To już lepiej go zostawić na dwa sezony w zespole.

Szkoda, wolałbym zeby został na PO na zmiane z Destem a Roberto na sprzedaż bo w pomocy nie będzie miejsca.

Za mniej niż 30 mln bym go nie sprzedał

He he, ale optymizm w narodzie, zostawić dwóch młokosów na PO i udawać, że jesteśmy zabezpieczeni. Fiu fiu niezły odlot.

Kolejny złoty interes nieudacznika Bartomeu.
Zamiast samemu kupić gościa za 12 lub 15 mln i wypożyczyć np. do tego Betisu np. na 2 lata za 2 mln/rok i później sprzedać za ile się chce lub nim grać, to teraz żeby mieć pełnię praw trzeba dopłacić 9 mln i jeszcze później dzielić się zyskiem z ewentualnej sprzedaży.

Jak nie nazwać tego inaczej niż działanie na szkodę klubu?
Lol

A może by tak zostawic emersona a sprzedac roberto!?

Dla mnie jedynym atutem Emersona jest metryka i szybkość. Jak chodzi o taktykę oraz umiejętność podłączania się do akcji ofensywnych bo to jest na dzisiaj kluczowe na pozycji bocznego obrońcy Barcelony to zapowiada się jeszcze większy przegryw niż Semedo. Szkoda tracić czas i marnować potencjał naszej młodzieży która zawsze z doskoku może się pojawić jak można opchnąć go i mieć problem z głowy. Z mojej perspektywy to problem bo nie pasuje do Barcelony i mam nadzieję że zainteresowanie innych klubów naprawdę istnieje a nie jest to tylko marketing.

Nie do konca pozbywalbym sie Roberto. Jesli Emerson mialby grac to lepiej sprzedac Pjanicia i przesunac Roberto do pomocy. Ale to Koeman jest wizjonerem, nie ja xD.

Jak dla mnie zamiast Roberto Emerson
konto usunięte

Podzielam opinię kolegi z komentarza poniżej. Opylić tego, co grając na alibi jedzie na tym wózku już zbyt długo. Emersona wziąć, żeby Dest czuł oddech na plecach, bo przy Roberto to umówmy się, ale w 3-5-2 amerykanin na skrzydle nie ma żadnej konkurencji.

Roberto ma ostatni rok kontraktu ile jeszcze będzie trzymany pod kloszem?

A gdyby tak sprowadzić go, wypożyczyć i ewentualnie sprzedać za rok gdzie byśmy nie musieli płacić już betisowi a i wartość samego zawodnika pewnie by wzrosła.
Chciałbym żeby został i walczył z Destem o pierwszy skład.
Pjanicia sprzedać a Roberto przesunąć do pomocy.