Juan Miranda: Nawet ja nie wiem, co wydarzy się latem

Julia Cicha

28 marca 2021, 21:34

Sport

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Juan Miranda ma umowę z Barceloną do 2023 roku, ale w poprzednim sezonie przebywał na wypożyczeniu w Schalke 04, a teraz gra w Betisie. Hiszpan jest w dobrej formie, co pokazuje także w reprezentacji do lat 21. Zawodnik w rozmowie ze Sportem opowiedział m.in. o potencjalnym powrocie do Barçy.

Mówi się, że poza Barceloną jest ciężko, ale ty wyglądasz na szczęśliwego.

W Niemczech nie grałem tyle, ile bym chciał, ale dojrzałem. Grałem w innej lidze, byłem daleko od rodziny. W Betisie było mi na początku trudno, to normalne, bo trafiłem tam pod koniec okienka, zespół był już ukształtowany, ale na szczęście 2021 rok jest bardzo dobry dla drużyny i dla mnie.

Masz pewne miejsce w składzie u Pellegriniego, strzeliłeś swojego pierwszego gola w lidze…

W Niemczech dojrzałem, ale nie czułem się tam dobrze. Strzelenie pierwszego gola w lidze to coś, o czym marzy się od dziecka. I to w Betisie, który jest dla mnie wyjątkowy.

Teraz pora zrobić to w Barcelonie.

Przed nami jeszcze spora część sezonu, nie wiemy, co się wydarzy do lata. Trzeba pracować, później zobaczymy.

Masz umowę do 2023 roku i jesteś coraz bardziej kompletnym piłkarzem.

Teraz myślę o reprezentacji. W piłce nożnej nigdy nie wiadomo, gdzie będzie się jutro.

Powrót jest możliwy?

Jestem na wypożyczeniu w Betisie, przyszedłem tu by grać, rozwijać się i właśnie to robię. Nawet ja nie wiem, co się wydarzy latem.

Rozmawiasz z kimś z Barçy?

Z Bakero, który śledzi grę wypożyczonych. Mówi, że jest zadowolony z mojej formy. Dla mnie ważne było występowanie w Primera, o tym się marzy, a gdy już się tam jest, cieszy się każdym meczem jak finałem.

W czym się rozwinąłeś?

Tempo gry jest zupełnie inne, nie tyle w nogach, co w głowie. Trzeba dużo myśleć i zachowywać chłodną głowę, by wydobyć wszystko, czego się nauczyło od dziecka.

Nie myślisz o przyszłości?

Nie wiem, przede wszystkim chcę grać w Primera. Nie jest trudno tu trafić, tylko utrzymać się w elicie przez 10, 12 czy 15 lat.

A odnieść sukces w Barcelonie?

W Barcelonie lub gdziekolwiek będę. Kiedy byłem w szkółce Betisu, nie widziałem się w pierwszym zespole Barçy, a później kto by powiedział, że po trzech latach trafię do Schalke.

Koeman mocno stawia na szkółkę.

Barça ma się dobrze, ona zawsze będzie Barçą. Życzę jej wszystkiego najlepszego, oby zdobyła jakiś tytuł.

Lub dublet.

Liga jest bardzo wyrównana. Mam nadzieję, że Barcelona zdobędzie mistrzostwo. Będzie ciężko, ale teraz jest w bardzo dobrej formie.

Alba wydaje się nie do zdarcia.

Mam bardzo dobre relacje z Jordim. Kiedy awansowałem do pierwszej drużyny, bardzo mi pomógł. Gra na spektakularnym poziomie, bardzo się cieszę, bo na to zasługuje.

Doradziłbyś Barcelonie pozyskanie Emersona?

Gra na świetnym poziomie, jest bardzo młody i ma wielki potencjał, ale nie wiem, co zrobi. Jest zadowolony w Betisie.

Latem spotkałeś Pedriego. Spodziewałeś się takiej eksplozji jego formy?

Widziałem jego umiejętności, Barça potrzebowała takich graczy, którzy umieli poruszać się między liniami i rozumieli grę. To zaszczyt mieć takiego piłkarza w swojej drużynie.

Takiego jak Éric García, którego znasz z reprezentacji i La Masii.

To bardzo silny i bystry obrońca. Nie wiem, co się wydarzy, ale jeśli przyjdzie do Barcelony, dobrze mu pójdzie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech Nie przychodzi do Barcy słabe nazwisko.

„Doradziłbyś Barcelonie pozyskanie Emersona?” – a to on może nie trafić do Barcelony, skoro odchodzi z Betisu po tym sezonie?

Edit: Chociaż nie, to jest na tyle porąbane, że on może zostać w Betisie. O ile Barça chce spalić w piecu wydane już na niego pieniądze.

Gdyby się udało sprzedać część graczy z wysokimi kontaktami jak Umtiti, to myślę, że spokojnie można by przyjąć skrzydła Betisu do nas. Nie drodzy. Perspektywiczni. Ograni. Czego chcieć więcej. Jednak słabo wierzę w czystkę.

Jak zawsze bardzo stonowane chłopak ma swoje wypowidzi, nawet na pół kroku nie wyjdzie poza jakąś poprawność i nie sprzeda żadnej informacji która może bardziej zaciekawić:)

Ja wiem, kolejna fala.