6 komentarzy

• Barcelona B zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Badaloną
  • Na stadionie w ograniczonej liczbie zasiedli dziś kibice
  • Rezerwy zakończyły sezon na drugim miejscu w swojej grupie Segunda B i zagrają w fazie playoff o awans do Segunda A

Rezerwy Barcelony już przed dzisiejszym meczem miały zapewnioną grę w fazie playoff o awans do Segunda A. Mogły jednak wciąż powalczyć o pierwsze miejsce w tabeli, gdyby Gimnàstic przegrał z Cornellą. García Pimienta zdecydował się dziś na wystawienie w pierwszym składzie 16-letniego Ángela Alarcóna. Więcej istotnych niespodzianek w jedenastce Barçy B nie było.

Na stadionie w Badalonie zgodnie z wytycznymi mogła zasiąść już grupa kibiców, co od pierwszej minuty dało się usłyszeć i w dobie pandemii docenić. Oba zespoły rozpoczęły mecz spokojnie. W 13. minucie Konrad uderzył z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką. Po przeciwnej stronie boiska gospodarze domagali się rzutu karnego po faulu Comasa, jednak sędzia pozostał niewzruszony. W 18. minucie Badalona przeprowadziła groźny kontratak i na drodze do objęcia prowadzenia stanął dopiero Tenas, który wygrał pojedynek z napastnikiem gospodarzy. Z czasem zarysowała się przewaga gości, którzy próbowali atakować lewym skrzydłem. Niewiele jednak z tego wynikało, ponieważ rywale skutecznie stosowali podwojenia. W 37. minucie po kolejnej akcji Konrada de la Fuente Moyano musiał ratować się faulem, za co obejrzał żółtą kartkę. Barcelona B próbowała jeszcze zaatakować, ale nie udało się ani razu poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Álexa Sáncheza.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie - Barça B próbowała atakować skrzydłami, a Badalona szukała okazji do kontrataku. W 55. minucie w polu karnym przedarł się Collado, jednak jego dośrodkowanie nie znalazło adresata. Z kolei po akcji dwójkowej Peque i Konrada dobrze interweniował bramkarz gospodarzy. W 66. minucie ponownie w roli głównej wystąpił Amerykanin i Álex Sánchez po rykoszecie musiał przenieść piłkę nad poprzeczką. García Pimienta zdecydował się dokonać pierwszej korekty w składzie. W miejsce 16-letniego Alarcóna wszedł jego rówieśnik - Iliàs Akhomach. Końcówka spotkania była bardzo wyrównana i przebiegała na warunkach postawionych przez obrońców, którzy po obu stronach boiska radzili sobie z atakami bardzo dobrze. W ostatnich minutach Badalona mogła jeszcze rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść, ale dośrodkowania z rzutu wolnego nie udało się zamienić na bramkę.

Rezerwy rozegrały dziś przeciętne spotkanie. Brakowało pomysłu pod bramką Badalony, a szarże Konrada bardzo rzadko przynosiły jakiekolwiek korzyści. Amerykanin nie ma problemów z dryblowaniem, ale zwykle wikła się w pojedynki trudne do wygrania. Słabszy mecz rozegrał także Collado, któremu zdarzały się głupie straty. Na pochwały zasłużyli natomiast środkowi obrońcy oraz Mika Mármol, którzy wraz z Tenasem pomogli zachować dzisiaj czyste konto.

Barça B mogła jeszcze przeskoczyć w tabeli Gimnàstic, który przegrał dziś z Cornellą, ale potrzebowała zwycięstwa. Podopieczni Garcíi Pimienty awansowali jednak z drugiego miejsca do fazy playoff, w której będą walczyć o awans do Segunda A. Ostateczna tabela znajduje się poniżej. Ostatni mecz między Espanyolem B a Olotem nie ma już znaczenia, ponieważ oba zespoły będą musiały walczyć w fazie playoff o pozostanie w trzeciej klasie rozgrywkowej, która od sezonu 2021/22 będzie nosić nazwę Primera RFEF. Z kolei ekipy z pozycji 4-7. mają zapewnioną grę w nowopowstającej Primera.

Badalona: Álex Sánchez, Robusté, Moyano (min. 58, Josep Jaume), Robert, Joel Toledo, Valentin, Roger, Galindo, Albiach, Musa (min. 70, Chema) oraz Aparicio (min. 58, Larrosa).

FC Barcelona B: Tenas, Roger Riera, Arnau Comas (min. 79, Igor Gomes), Ramos Mingo, Mika Mármol, Matheus Pereira, Nico González (min. 79, José Marsà), Ángel Alarcón (min. 70, Iliàs Akhomach), Collado, Konrad (min. 90+2, Gustavo Maia) oraz Gerard ‘Peque’ Fernández (min. 79, Zeballos).