Mundo Deportivo: Bardzo napięty kalendarz spotkań Pedriego

Julia Cicha

28 marca 2021, 13:30

Mundo Deportivo

4 komentarze

Fot. Getty Images

Pedri jest jedną z rewelacji tego sezonu w Barcelonie. 18-latek na stałe zagościł w wyjściowej jedenastce Ronalda Koemana, a teraz otrzymał także powołanie do reprezentacji Hiszpanii. Jego świetna forma wiąże się jednak z rozgrywaniem bardzo dużej liczby spotkań.

Oprócz gry w klubie i w eliminacjach mistrzostw świata Hiszpan ma szansę pojechać także na mistrzostwa Europy oraz na igrzyska olimpijskie. Sprawiłoby to, że jego kalendarz byłby bardzo napięty, niemal bez czasu na odpoczynek. Do tej pory Pedri zagrał w 42 z 43 meczach Barcelony, gromadząc w sumie 2816 minut, co daje średnio 67 minut na jedno spotkanie. Barça ma przed sobą jeszcze 10 ligowych starć oraz finał Pucharu Króla, więc pomocnik może dobić do 53 meczów.

Sezon ligowy kończy się 23 maja, a już 11 czerwca rozpoczną się mistrzostwa Europy. Nie można więc wykluczyć, że w przypadku otrzymania powołania na turniej Pedri będzie miał tylko kilka dni wolnego, a następnie uda się na zgrupowanie. EURO potrwa miesiąc, choć oczywiście nie wiadomo, jak daleko zajdzie Hiszpania. Niecałe dwa tygodnie po zakończeniu mistrzostw startują z kolei igrzyska olimpijskie, które potrwają od 23 lipca o 8 sierpnia. Tam 18-latek miałby szansę rozegrać maksymalnie osiem spotkań. Nie można też zapominać o długich podróżach.

Jeśli Pedri zagra w obu turniejach i zajdzie w nich daleko, może mieć to bezpośredni wpływ na jego przygotowania do kolejnego sezonu. LaLiga 2021/22 powinna ruszyć 13 sierpnia, a przed Barceloną także starcia fazy grupowej Ligi Mistrzów jesienią. Sam pomocnik zapytany o swoje preferencje w kwestii udziału w letnich turniejach, nie wybrał żadnego, ponieważ stwierdził, że decyzja nie należy do niego. Z pewnością jednak wizja gry na EURO i na igrzyskach jest kusząca.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wydaje mi się żeby Pedri odegrał ważną rolę na euro... oczywiste życzę mu żeby było zupełnie odwrotnie...jednak Hiszpanie mają mocnych zawodników w środku i na chwilę obecną Pedri raczej może być zmiennikiem

@Mariusz85OL Nie jest bez szans. Wystarczy że będzie się prezentował tak jak teraz. Tym bardziej że taki Thiago jest bez formy. Konkurencję ma w osobie Llorente, Koke, Ruiz, Canales, Olmo, Thiago i Pedri. 7 zawodników i tylko 2 miejsca.
« Powrót do wszystkich komentarzy