AS: Real Betis chętnie zatrzyma Juana Mirandę

Julia Cicha

26 marca 2021, 13:30

AS, Sport

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Juan Miranda przebywa obecnie na wypożyczeniu w Betisie, w którym bardzo dobrze sobie radzi. Ostatnio odegrał też ważną rolę w meczu reprezentacji Hiszpanii U-21 ze Słowenią. Obrońca nie jest jednak pewny, czy wróci do Barcelony.

Hiszpan zyskał zaufanie Manuela Pellegriniego i zdaniem ASa Betis chciałby go zatrzymać na kolejny sezon. Sam Miranda jest ponoć pozytywnie nastawiony do tego pomysłu. Bieżący sezon rozpoczął w cieniu Alexa Moreno i kilka miesięcy zajęło mu wywalczenie sobie miejsca w pierwszym składzie, ale teraz przeżywa zdecydowanie lepszy okres. Dodatkowo w reprezentacji strzelił ostatnio gola, czym zwrócił na siebie uwagę innych klubów. – Aspirujemy do zwycięstwa, możemy ponownie zdobyć mistrzostwo. Straciliśmy kilku piłkarzy, którzy awansowali do dorosłej reprezentacji, ale cieszymy się z ich powodu. Na szczęście w Hiszpanii jest wielu utalentowanych młodych zawodników – powiedział defensor po spotkaniu ze Słowenią.

- To prawda, że na początku w Betisie było nam ciężko, ale potem odzyskaliśmy regularność. Teraz walczymy o europejskie puchary, by dać kibicom to, na co zasługują. Jestem skupiony na Betisie, a moja przyszłość nie zależy zbytnio ode mnie – dodał Miranda, który wychował się w andaluzyjskim klubie, ale następnie spędził kilka lat w Barcelonie. Katalończycy mają jednostronną opcję przedłużenia z nim umowy o dwa lata, więc to od nich zależy najbliższa przyszłość zawodnika.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja generalnie nie lubię czepiać się innych, ale odkąd Roberto strzelił gola w pamiętnej Remontadzie przeciw PSG, stał się " świętą krową" ja oglądać go nie chcę.

Co do tematu, to wolałbym aby Miranda dalej grał dla Betisu. Jak wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie i dobrze się sprawuje to niech tam zostanie i dalej się rozwija. Może jednak kiedyś si okaże że za kilka sezonów ktoś znów zadzwoni z Barcy i powie mu : Pakuj się stary, Barcelona cię potrzebuję " :)

Wypożyczenie na kolejny sezon do Betisu było by najlepszą opcją dla zawodnika jak i dla Barcy

Niech lepiej zostanie bo pewnie nie bedzie gral :)

Ogólnie Balde bardziej mi się podoba co nie zmienia faktu że bym przedłużył z Miranda kontrakt i dał mu szansę przed sezonem.
Firpo na sprzedaż! A sprawa rozstrzyga się między Miranda - Balde!

10 mln i bierzcie sobie go, jak dla mnie zupełnie nie pasuje z profilu jako LO do Barcy.

Koeman może by go zrobił jako zmiennik Jordiego, worto by się nad tym zastanowić. Patrząc na podejście Ronalda do zdolnej młodzieży...
Firpo zdecydowanie odejście w celu uzyskania przychodów.

Jeśli mówimy o talentach to Miranda jest nim niepodważalnie pod każdym względem. Uważam że aktywacja przedłużenia umowy o 2 lata oraz przetestowanie go w okresie przygotowawczym byłoby ostateczną weryfikacją przydatności dla Barcelony.
Przy sprzedaży Firpo Koeman by zdecydował na kogo postawić w kontekście nowego sezonu czy na Balde czy na Mirandę. Z Balde jest to ryzyko że wiecznie jest kontuzjowany. Trzymam kciuki za niego i udane mistrzostwa U21 bo w odróżnieniu do Emersona pasuje do Barcelony, ma więcej zalet niż tylko szybkość, a jedyne czego mu brakuje to trener który pozwoli mu zrobić jakościowy krok do przodu i wierzę że to będzie Koeman.
BTW: zobaczcie sobie chociaż brameczkę którą strzelił w kadrze U21 - sorry ale Emerson prędzej przewróciłby się na piłce niż dokonał takiego technicznego uderzenia. Dziwię się z powodu aż tak dużego hajpu na Brazylijczyka, który gra w La Lidze z im lepszym przeciwnikiem się mierzy tym gra słabiej.

"a moja przyszłość nie zależy zbytnio ode mnie" - błędne myślenie, jego przyszłość zależy tylko od niego

Niech zapłacą tyle co my za Firpo i git.

Swietnie, ze dobrze sobie radzi. Niezależnie od tego czy bedzie grał dla nas czy na nim zarobimy to bedzie na plus.

Sprawdzić w presezonie albo ewentualnie wynegocjować z Betisem jakiś deal, żeby przeszedł definitywnie (najlepiej z pierwokupem) do nich w zamian za brak dopłaty za Emersona - takie rozsądne rozwiązania bym widział.

To niech go wykupią a my mamy Balde, na prawą Emerson i Dest, Roberto do pomocy no i będzie git z bokami obrony