Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

26 marca 2021, 07:33

17 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Potknięcie La Rojy" - Hiszpania czuła się niewygodnie, nie miała uderzenia i rozpoczęła drogę na mundial od groźnego remisu z Grecją. Gol z rzutu karnego po nieostrożności Inigo Martíneza wyrównał początkowe trafienie Moraty. Pedri i Bryan Gil zadebiutowali w reprezentacji w drugiej połowie. "Wracam z tą samą radością co 20 lat temu" - Pau Gasol jest szczęśliwy z powrotu do Barcelony, która jest "spektakularnym zespołem". Od przyszłego sezonu liga kobieca będzie uznawana za profesjonalną. Kluczowy test Ansu - próba wysiłkowa łąkotki przez dwa tygodnie, by zobaczyć, czy wytrzyma. Jeśli nie, możliwa kolejna operacja. Fernando Alonso: "Mam nadzieję walczyć w tym sezonie o wiele miejsc na podium".

"Historyczny Pedri" - gracz Barçy został wczoraj szóstym najmłodszym debiutantem w reprezentacji Hiszpanii. Drużyna Luisa Enrique zremisowała w pierwszym meczu eliminacji do mundialu. Gasol wraca, by wygrać Euroligę. Laporta poprowadził prezentację Paua, który zapewnił, że "wraca z tą samą radością i ambicją co 20 lat temu". Trzy "tanie" transfery i gwiazda. Éric García, Wijnaldum, Depay i Håland wzmocnieniami, których chce Koeman.

"Chcę Euroligi, której mi brakuje" - Pau Gasol nie podał daty swojego pierwszego meczu i powiedział, że chce pomóc zespołowi we wszystkim, w czym może. Esteban Chavez wygrał królewski etap Volty, ale zespół Ineos wyszedł z tego wzmocniony, ponieważ jego kolarze zajmują trzy pierwsze miejsca na podium. Ansu daje sobie margines 15 dni. Wystawi kolano na próbę, by zdecydować, czy przejdzie kolejną operację. Formuła 1 pełna niepewności i zachęt. Joventut musi pokonać dziś Virtus, by wymusić kolejny mecz.

"Źle zaczynamy..." - Hiszpania rozpoczęła drogę na mundial od rozczarowującego potknięcia. Miała posiadanie piłki, ale nie zbliżała się pod pole karne. Morata strzelił gola w pierwszej połowie, a Grecy otrzymali kontrowersyjny karny. Bryan Gil i Pedri zadebiutowali w reprezentacji. Olimpijski ogień już podróżuje. Raúl wciąż jest synonimem sukcesu. Jego szczególny sposób życia piłką bardzo pomógł Castilli. Irene Lozano zaprezentowała projekt profesjonalnej ligi kobiecej składającej się z 16 drużyn. W ostatniej sekundzie... i w rzutach karnych - Puchar Hiszpanii w futsalu. Barça zaprezentowała Gasola.

"Niepowodzenie w Grenadzie" - Hiszpania nie była w stanie pokonać Grecji w pierwszym meczu eliminacji Mundialu 2022. Morata strzelił gola, ale Grecy wyrównali z rzutu karnego. Moussa Diaby jest w planach Realu. 21-letni Francuz błyszczy w Leverkusen. "Wciąż jestem wyjątkowym zawodnikiem" - Barça zaprezentowała Paua Gasola, który nie wie jeszcze, kiedy zadebiutuje. Sainz i Alonso po miejsca na podium. Rozpoczyna się kolejny sezon F1 z Hamiltonem jako faworytem. Mir rozpoczyna obronę tytułu w MotoGP. W Katarze nie pojedzie Márquez. Real odetchnął w Eurolidze dzięki kluczowej wygranej z Villeurbanne.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

dzieki tym patałachom nie wszedl mi kupon

Wg mnie Pedri nie ma absolutnie nic wspólnego z młodym Iniestą, wiadomo że kibice szukają punktów odniesienia, a Iniesta jest przykładem do naśladowania zarówno pod względem kultury gry, charakteru jak i jakości piłkarskiej.
Jedyna rzecz która ich łączy to kultura gry, ale ja pewnie jako jeden z nielicznych na tym forum pamiętam pierwsze sezony Iniesty i wcale tak różowo nie było. Pedri ma i będzie miał styl Pedriego, to totalnie inny piłkarz jak chodzi o mentalność, zastawianie się czy wyprowadzanie piłki.
BTW: Polecam biografię Van Gaala z 2015 roku - wiadomo trenerzy są rozliczani z wynków sportowych, ale być może gdyby nie wiele decyzji tego holendra nie można by było mówić o wielkiej Barcelonie Guardioli. Warto cenić tego trenera bo zrobił wiele dobrego dla Barcelony dając szasnę (niejednokrotnie wystawiając się na lincz) takim zawodnikom jak Victor Valdes, Carles Puyol, Andres Iniesta, Patrick Kluivert, Xavi, Gabri. Widzę tutaj także dosyć sporo analogii do dzisiejszych czasów - Koeman także stawia na młodzież a klub wzmacniany był zawodnikami na jakich klub było stać - Dugarry, Reiziger, Zenden, Cocu, bracia de Boer czy nawet Litmanen. Piszę o tym bo z perspektywy kilku lat ta młodzież za którą Van Gaal zbierał baty napisała piękną historię, mam nadzieję że historia lubi się powtarzać i Dest, Fati, Araujo, Moriba, Pedri i reszta młodzieży także zapiszą się w historii.

Bardzo cieszy ten rozwój :) Szczególnie że jest strasznie podobny w grze do naszej legendy Iniesty, który dał nam wiele radości :)

Kariera Pedriego nabiera tempa...
Pewnie jeszcze niedawno nie marzył nawet ,że to się tak szybko potoczy a tu i podstawa w Barcelonie,teraz kadra no nic tylko pogratulować i trzymać za chłopaka kciuki.

"Niepowodzenie w Grenadzie"