Piłkarze Barcelony utrzymują skuteczność podczas przerwy reprezentacyjnej [WIDEO]

25 marca 2021, 20:20

12 komentarzy

Piłkarze Barcelony utrzymują skuteczność w meczach reprezentacyjnych. Wczoraj do siatki trafiali Antoine Griezmann i Miralem Pjanić, a dziś bramki dla swoich drużyn zdobyli Martín Braithwaite i Sergiño Dest.

Dania zainaugurowała dziś eliminacje mistrzostw świata w pojedynku z Izraelem, a rywalizacja potoczyła się bardzo korzystnie dla zespołu piłkarza Barcelony, który wybiegł na boisko w wyjściowej jedenastce. Braithwaite już w 13. minucie gry wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, strzelając ósmego gola w narodowych barwach. Jonas Older Wind zagrał piłkę głową na wolne pole, a napastnik Barcelony wyprzedził obrońcę, wszedł przed niego, nie dał sobie odebrać futbolówki i lekką podcinką przerzucił ją nad bramkarzem.

W drugiej połowie sam Wind podwyższył prowadzenie Duńczyków, które utrzymali już do końca spotkania. Braithwaite przebywał na boisku pełne 90 minut, a na początku konfrontacji otrzymał też żółtą kartkę. Napastnik Blaugrany wykonał 32 podania (91% było celnych) i wygrał pięć z jedenastu pojedynków. Co ciekawe, trzy razy był faulowany, a sam przekroczył przepisy czterokrotnie. Łącznie oddał trzy strzały na bramkę.

Popisy Desta

Bardzo udany wieczór miał też Sergiño Dest. Zawodnik Barcelony wystąpił na lewej obronie w meczu towarzyskim USA - Jamajka, ale to nie przeszkodziło mu przełożyć dobrej formy strzeleckiej z klubu na reprezentację. 20-latek również otworzył wynik spotkania w 34. minucie po tym, jak przeprowadził piłkę z połowy boiska pod pole karne rywali, a tam bez namysłu uderzył mocno w róg bramki, zaliczając premierowe trafienie w narodowych barwach. Nie była to zresztą jedyna piękna akcja Desta w tym starciu.

W 53. minucie Amerykanie podwyższyli na 2:1 golem Aaronsona, a kwadrans później piłkarz Barcelony opuścił boisko. Niedługo potem Jamajczycy zdobyli kontaktową bramkę autorstwa Lowe’a, ale nie udało im się wyrównać. Za to jeszcze przed końcem dublet zdążył ustrzelić Lletget (w 83. i 90. minucie), zwiększając rozmiary zwycięstwa USA.

Przypomnijmy, że kilku innych piłkarzy Barcelony też ma szansę zagrać w dzisiejszych meczach drużyn narodowych. Jordi Alba, Sergio Busquets i Pedri nie znaleźli się w wyjściowym składzie Hiszpanii na pojedynek z Grecją, ale mogą wejść na boisko z ławki. Mniejsze szanse na występ ma Marc-André ter Stegen, który nie został wybrany do wyjściowego składu w konfrontacji Niemiec z Islandią. Z kolei Francisco Trincão o 21:00 zainauguruje wraz z kolegami z reprezentacji Portugalii U-21 mistrzostwa Europy, a ich przeciwnikami będą Chorwaci.

Będzie z niego kozak :) czuje to :)

Widać, że zawodnicy są w formie. Wielu z nich zagrało dobre mecze. Nawet Pjanić dobił swojego niestrzelonego karnego. :))

Ciekawi to, że on akcje przeprowadził po lewej stronie boiska, a nie jak gra w Barcelonie po prawej

Ależ szaleje ostatnio Dest ,bardzo mnie to cieszy :)

chyba sie troszeczke nie zgrywa chronologia w opisie meczu usa - jamajka: "...amerykanie podwyzszyli na 2:1 (...) niedlugo potem jamajczycy zdobyli kontaktowa bramke..."

Z takimi umiejętnościami to na lewe skrzydło niedługo pójdzie

Widać, że chłopak ma naprawdę mega potencjał. Jest zwrotny, ma świetny balans, motorykę i technikę, a do tego nie ma też biedy ze strzałem. To może być zawodnik na lata.

Oby ją zachowali na klasyk i na Final z Bilbao.