Media: Finały Pucharu Króla odbędą się z udziałem publiczności

Dariusz Maruszczak

17 marca 2021, 13:24

Cadena SER, Deportes Cuatro

36 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformował dziennikarz Cadena SER i Deportes Cuatro Manu Carreno, podczas zbliżających się finałów Pucharu Króla kibice będą mogli przybyć na stadion.

Przypomnijmy, że zaległy mecz o trofeum z poprzedniego sezonu jest zaplanowany na 4 kwietnia, a wezmą w nim udział Real Sociedad i Athletic. Już 17 kwietnia Los Leones będą mieli w starciu z Barceloną okazję do obrony tytułu lub rehabilitacji za ewentualną porażkę. Carreno podaje, że w obu tych pojedynkach kibice będą mogli pojawić się na stadionie. Szacuje się, że obiekt La Cartuja, który będzie gospodarzem finałów, może zostać wypełniony w 20-25%. Pojemność tego stadionu wynosi 57 619 miejsc, więc przy optymistycznym założeniu na trybunach zasiadłoby nieco poniżej 15 tysięcy kibiców.

Według Antona Meany z Cadena SER decyzja w sprawie pierwszego finału już zapadła. Wiadomości nie są jednak wyłącznie dobre dla sympatyków drużyn uczestniczących w tych spotkaniach. Otóż wejściówki będą mogli nabyć wyłącznie lokalni kibice pochodzący z Andaluzji. Zatem fani mieszkający w Kraju Basków czy Katalonii nie będą w stanie wspierać swoich ulubieńców z wysokości trybun.

Ponadto RFEF w oficjalnym komunikacie poinformowała, że finaliści Pucharu Króla 2019/2020 mają spotkać się dziś w siedzibie federacji w Las Rozas. Wygląda na to, że jednym z tematów jest właśnie możliwość udziału kibiców w widowisku.

Przypomnijmy, że dziś prezes LaLigi Javier Tebas wyraził nadzieję, że pod koniec kwietnia kibice będą mogli wrócić na stadiony w Primera División, wypełniając obiekty chociaż częściowo. Podkreślił jednak, że wszystko zależy od hiszpańskich władz. Na razie wiele wskazuje na to, że fani wreszcie będą mogli oglądać mecze z wysokości trybun, a kolejnym optymistycznym sygnałem jest decyzja o ich obecności na spotkaniach Segunda División B. Ostatnie doniesienia ESPN wskazują, że również tegoroczny finał Ligi Mistrzów może odbyć się z udziałem publiczności.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Skończyliby ten cyrk w końcu i zaczęli żyć normalnie. Kibice potrzebują wejść na stadion, a stadion potrzebuje kibiców.

Z utęsknieniem czekam na powrót kibiców na stadiony. Nie tylko na mecze finałowe ale i na wszystkie ligowe i jakiekolwiek się odbywają. Od razu lepiej się będzie patrzeć na mecze. Nie będzie tej pustki, tej ciszy :)

Hiszpania 5,7 mln zaszczepionych do końca kwietnia pewnie sporo zaszczepią super że się przymierzają do wpuszczenia kibiców.Także duże poparcie dla szczepień w hiszpanii dobrze to rokuje
https://www.google.com/amp/s/www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/hiszpania-rekordowo-malo-osob-niechetnych-szczepieniu-sie-przeciw-covid-19,456448.amp" target="_blank" rel="nofollow">https://www.google.com/amp/s/www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/hiszpania-rekordowo-malo-osob-niechetnych-szczepieniu-sie-przeciw-covid-19,456448.amp

Nareszcie jakiś kibice się pojawią.
Mam nadzieję że w naszym finale stadion zapełni się chociaż w połowie.