Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

14 marca 2021, 07:34

62 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Bitwa o Hålanda" - wszystkie wielkie kluby Europy chcą Norwega, idealną "9" na przyszłość. Ani Borussia, ani jego agent Raiola nie będą elastyczni w trakcie walki o piłkarza. Lider znów się potyka. Atakował bez celnych strzałów i stracił kolejne dwa punkty. Jaume Giró ostatecznie nie znajdzie się w zarządzie Laporty. We Włoszech spekuluje się na temat wymiany Dybala-Griezmann. Alonso błyszczy w swoim powrocie. Benzema uratował Real w 91. minucie. Jego gol w doliczonym czasie gry pozwolił drużynie utrzymać dystans. Silvia Mas i Patri Cantero mistrzami świata w klasie 470.

"LaLiga bliżej!" - Atlético straciło kolejne dwa punkty po bezbramkowym remisie z grającym w dziesiątkę Getafe i powiększyło swój kryzys w lidze. Barça ma szansę zbliżyć się do pozycji lidera, jeśli jutro pokona Hueskę na Camp Nou. Real trzyma się Benzemy, by przetrwać. "Mam nadzieję, że Ilaix zostanie w Barcelonie na przez całą karierę" - ojciec nowej perełki Barçy jest wdzięczny klubowi i Koemanowi za szansę. Araujo z zielonym światłem do gry. Giró nie wejdzie do zarządu Laporty. Fernando Alonso błyszczy w powrocie do F1.

"767" - Messi dogoni Xaviego w liczbie rozegranych meczów dla Barçy, jeśli wystąpi jutro z Huescą. Jaume Giró nie będzie w zarządzie Laporty, choć miał być wiceprezydentem ds. finansowych. Silvia Mas zdobyła mistrzostwo w klasie 470 razem z Patricią Cantero. Mataró i Sabadell odpadły z Euroligi i powalczą o Puchar LEN. Barceloneta i CN Barcelona zagrają w finale Pucharu w waterpolo. Atlético tylko zremisowało z Getafe. Barça znajdzie się 4 punkty za liderem, jeśli wygra z Huescą. Espanyol i Girona remisują, Sabadell przegrywa. Gol Melameda uratował słaby Espanyol przed porażką z Mirandés. Popis koszykarzy Barçy z Saragossą, Penya pokonała Obradoiro.

"Benzema chce mistrzostwo" - Francuz odrobił dla Realu straty w ostatnim kwadransie i utrzymał zespół w walce o tytuł. Ramos i Hazard wrócili do gry. Atlético traci przewagę w meczu z Getafe. Liderowi nie udało się pokonać rywala, który od 70. minuty grał w dziesiątkę. Czołówka się zacieśnia. Real traci sześć punktów, a Barça może cztery. Derby Kraju Basków z europejskimi pucharami w zasięgu wzroku. Złoto i brąz dla Hiszpanii w klasie 470 w żeglarstwie. Muguruza rządzi w Dubaju, to jej ósmy tytuł. Alonso wraca do testów w wielkim stylu.

"Laliga się płonie" - wygrana rzutem na taśmę Realu i remis Atlético sprawiają, że liga jest bardzo emocjonująca. Podopieczni Zidane'a odrobili straty z Elche po dwóch golach Benzemy. Atlético traci siłę - brakowało mu celności i szczęścia w meczu z Getafe, które kończyło w dziesiątkę. Alonso: 130 okrążeń dających nadzieję. Dobre odczucia Asturyjczyka podczas testów. Pierwszy kryzys Laporty - wiceprezydent ds. finansowych Giró odchodzi. Muguruza z tytułem w Dubaju. Kibice wrócą po Wielkim Tygodniu. Irene Lozano widzi już światełko w tunelu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dybala potrzebny w Barcelonie jak w kadrze Argentyny. Jedyna zaleta tej wymiany to że Francuz ma kontakt 25 mln i 30 lat a Dybala 7 czy 8 mln i jest 3 lata młodszy. Podobno Saul chce odejść z Atletico, jak by chcieli powrotu Antoine do Madrytu (a z przodu to tam nie mają zbytniego komfortu) to jest to warte przemyślenia.

Mi by jakoś pasował ten Depay w Barcy. Haaland oczywiście też. Ale ja tam się nie znam ;P

Po pierwsze czas odstrzelić z tego zespołu zawodników, którzy sporo kosztują budżet płacowy a niewiele wnoszą swoją obecnością

Ten Real na zawsze fart. Ile razy można oglądać słaby mecz a oni zawsze coś wcisną w 91 albo później

Dybala-Griezman? Juve znowu chca z naszych zrobic tumokow? No thanx. Jezeli Messi odejdzie, bedziemy potrzebowali Griezmana jako wolny elektron. Wtedy rozwinie skrzydla. On nie jest napadziorem. Jezeli nie, to nalezy sprzedac za gotowke, nawet jezeli jest to 50mln.

Laliga się płonie? Wasze dosłowne tłumaczenia robią mi dzień.

Jeśli Messi odejdzie to jest szansa na Haalanda

Messi => PSG
Mbappe => Real
Haaland => M. City

To niestety najbardziej prawdopodobny scenariusz na lato. Każdy inny przyjmę z dużą radością.

Co Real odrobi jakieś punkty do lidera to "kreatywny" As wrzuca btebsame nagłówki: albo "oni już tu są" albo "liga płonie". Jakość tej gazety podąża za jej obiektywizmem.

na razie nie ma co się tak cieszyć i na zapas przypisywać nam punktów, bo jeszcze (oby nie) może się okazać że my również stracimy punkty. Poczekamy, zobaczymy, jestem dobrej myśli

Atleti słabnie my w formie. Parę kolejek i Materace mogą być na naszym miejscu my na ich.

To co?
Jutro doskakujemy na 3pkt do Atleti? ^^

Ale ten Real to ma farta cały sezon wygrywają jeden zero albo odrabiaja na 2-1

Te transferowe plotki sobie odpuszczę bo one są warte tyle co ci,którzy je wypisują...
Bardziej interesuje mnie sytuacja w tabeli a tu jeszcze nic nie jest powiedziane.
Mam nadzieję że wpadka z Cadiz wyczerpała nasze potknięcia i teraz każdy mecz zagramy jak o życie.

"La Liga sie plonie"? :) ktos sie nie mogl zdecydowal miedzy "sie pali" a "plonie" :)

Odnośnie przeglądu:
1) Hahaha Real już po mistrzostwo startuje bo wygrał z Elche... genialne:)
2) Temat Giro strasznie mnie męczy - jak mogą wyglądać nasze finanse?

Poza tym nadrobiłem trochę temat najświeższych informacji o Haalandzie i w przykrością muszę stwierdzieć, że tak prawdę powiedziawszy wg najnowszych plotek temat "Haaland w Barcelonie" raczej nie istnieje. Nie licząc mediów hiszpańskich związanych z Barceloną to nigdzie w Europie nikt nie bierze nas na poważnie w tym wyścigu. Nie licząc żywej gotówki której nie posiadamy to Haaland który był urodzony w Leeds najbardziej preferuje ligę angielska, a konkurencja jest konkretna:
1) LFC - budżet transferowy to: 200mln funtów + sprzedaż jednej z gwiazd ataku aby kupić 2 nowe gwiazdy. Klopp zakochany jest w Haalandzie
2) MC - klub nawiązał już współpracę z ojcem piłkarza, w klubie wierzą że koszt Haalanda będzie podobny do Mbappe ale z niższą pensją. Guardiola uważa że to nowy Lewandowski.
3) MU - będzie licytował praktycznie tak długo jak to możliwe, a w dodatku już zaangażowali Solskjaera aby spróbawał dogadać się z rodakiem.
4) Chelsea - jest gotowa spieniężyć wielu zawodników + wzmocnić kwotą 120-130mln euro swój budżet transferowy aby go ściągnąć.
5) Poza UK nawet RM - lada dzień pewnie rzuci ogromną kwotę aby spróbować przestraszyć konkurencję i zapewnić sobie Haalanda przed startem okienka.
Bardzo bym chciał Haalanda w Barcelonie ale prawda jest taka że Laporta może ugrać najwyżej obniżenie kosztu prowizji od swojego kolegi Mino, ale BVB sprzeda go temu kto zapłaci więcej, dużo więcej.

"Pierwszy kryzys Laporty - wiceprezydent ds. finansowych Giró odchodzi."

AS jak zwykle w formie. Giro jeszcze nie wszedł do zarządu, ale coś trzeba napisać. W końcu jutro Barcelona zbliża się do Atletico :)

La Liga “się” płonie? La liga płonie...

Coś kojarzę że po rundzie jesiennej Atletico celowało w 100 pkt w lidze na koniec sezonu?