Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

11 marca 2021, 07:54

67 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Z honorem" - Barça podstawiła się w Paryżu, pokazując grę i okazje, ale nie zagra w ćwierćfinale. Messi strzelił pięknego gola, a potem zmarnował kluczową jedenastkę tuż przed przerwą. Kolejne wysokie zwycięstwo piłkarek Barcelony i szósty awans do ćwierćfinału z rzędu. Atléti odrobiło straty i ma sześć punktów przewagi. Llorente i Suárez z karnego dali drużynie umocnić się na pozycji lidera. Ferrari Sainza ma dużo ulepszeń. Villarreal i Granada mierzą się z Dynamem i Molde. Klasyk w Eurolidze z playoffami jako nagrodą dla Barçy.

"Z honorem!" - Barça odpadła, ale udowodniła, że może ponownie rywalizować w Europie. Keylor Navas uratował PSG 10 paradami, zatrzymał rzut karny Messiego, a Dest uderzył w poprzeczkę. Atlético nie zawodzi u siebie i ma 6 punktów przewagi. Barça negocjuje już z Kunem Agüero. Piłkarki Barçy awansowały do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń po manicie. Bolid marzeń Sainza. Koszykarze Barcelony chcą sprawić kolejne lanie Realowi.

"Wszystko oprócz goli" - Barça odpadła w Paryżu, choć całkowicie przewyższyła PSG w świetnym meczu, w którym brakowało tylko skuteczności. Messi strzelił pięknego gola zza pola karnego, ale Navas zatrzymał jego uderzenie z karnego tuż przed przerwą. Bramka dałaby Barcelonie prowadzenie 2:1. Piłkarki Barçy awansowały po goleadzie mimo wielu rotacji. Joan Laporta dogadał się z Jordim Cruyffem, by ten został dyrektorem sportowym. Atlético pokonało Athletic i ma przewagę 6 punktów nad Barceloną. Ona Vegue najlepszą strzelczynią Granollers, które ma wielkie aspiracje. Koszykarze Barçy chcą pokonać Real na jego parkiecie, dzięki czemu mogliby już zapewnić sobie awans do playoffów. Liverpool ponownie pokonał RB Lipsk i awansował do ćwierćfinału.

"+6 i +8" - Atlético odrobiło straty i powiększyło przewagę. Muniain wyprowadził Athletic na prowadzenie, Llorente wyrównał przed przerwą, a Suárez z rzutu karnego dokończył odpowiedź lidera. Atlético pod koniec się broniło, by powiększyć przewagę w tabeli. Liverpool pewnie awansował. Keylor zatrzymał Barcelonę. Obronił rzut karny Messiego przed przerwą, a Mbappe przypieczętował awans. Barça nie odpadła w 1/8 finału od 2007 roku. Asensio i jego otoczenie nie wierzą, że zawodnik rozwieje wszystkie wątpliwości. Emery - 101 nocy Ligi Europy. Kolejna plaga kontuzji w Granadzie przed meczem z Molde. Piłkarki Barçy awansowały do ćwierćfinału, w którym nie będzie Atlético. Immobile otrzymał Złoty But. Nowe Ferrari Sainza pełne nowinek.

"Duma nie wystarczy" - Mbappe i Keylor dobili Barçę, która była dużo lepsza. Francuz ponownie strzelił gola, a bramkarz obronił jedenastkę Messiego i uratował PSG. Barcelona odpadła w 1/8 finału po raz pierwszy od 14 lat. Atlético odrobiło straty dzięki golom Llorente i Suáreza i powiększyło przewagę. Barça ma 6 punktów straty, a Real 8. Varane chce odejść latem. Real podejrzewa, że obrońca nie przedłuży umowy i wysłucha ofert. Alaba, Pau Torres i Koundé mogą go zastąpić. Federer wraca ze zwycięstwem. Szwajcar pokonał Evansa po 405 dniach od ostatniego meczu. Rewolucyjne Ferrari zaprezentowane.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Fajne zdjecie dal AS, nic dodac nic ując

Nie rozumiem zachwytu nad wczorajszym meczem, przecież P$G cofnęło się dając nam grać. Mam wrażenie że wszyscy chwalą Messiego za to że biega, wiem strzelił piękną bramkę ale znowu nie wytrzymał presji w ważnym karnym i nie pociągnął drużynę w najważniejszym meczu, poza tym nie mogę już patrzeć na to jak inni za wszelką cenę podają do stojącego Leo.Mam nadzieję że w końcu odejdzie bo jesteśmy uzależnieni od gościa który nie ma charakteru zwycięzcy.

Chyba niedługo zobaczymy Mbappe w Realu. Ma w twarzy coś takiego bezczelnego i cwaniackiego co sprawia wrażenie jakby idealnie pasował do Realu Madryt. A oprócz tego te wywrotki jakby za każdy jego kontakt z przeciwnikiem należał mu się rzut wolny. Idealnie skrojony zawodnik pod RM.

Suarez jakiś taki chudy na tym zdjęciu. :))))

To był bardzo dobry mecz! Remis choć niesprawiedliwy (sędziowie nie są bez winy mówiąc delikatnie), to gra Barcy zdecydowanie coraz lepsza! Koeman robi robotę i to widać coraz bardziej!

Taką Barcelonę chcę oglądać, wydanie takiej kasy na Griezmanna to był sabotaż, facet nie sprawdza się, staram się nie narzekać na poszczególnych zawodników, ale niestety ten facet musi odejść, o ile ktoś go będzie chciał kupić.

Podziękowania za honorowe pożegnanie z rozgrywkami chociaż podszyte ogromnym niedosytem ale i potężną nadzieją na przyszłość. W oparciu o nią teraz będzie można spokojniej pracować i walczyć o dwa pozostałe do zdobycia trofea., pomimo wcześniejszej retoryki trenera mówiącej o sezonie przejściowym. Co więcej, to może być nawet najlepsza kampania od trzech lat.
Jednocześnie gratulacje dla piłkarek, które dokończyły dzieła zniszczenia i zgodnie z oczekiwaniami awansowały do ćwierćfinału ligi mistrzyń. Visca el Barca !!!

Teraz wszystkie siły na ligę!

Tera będzie trochę więcej odpoczynku poprawić skuteczność a Real i Atletico jesteśmy w stanie rozwalić

Brawo panowie!!! Z taką grą jesteśmy w stanie każdemu doje...ać jak kozie za obierki. Szkoda niewykorzystanego karnego, bo pajace z Paryża zesrali by się wychodząc na drugą połowę. Byliśmy zdecydowanie lepsi i tylko rozpaczliwe obrony uchroniły PSG od powtórki z rozrywki.
Do przodu Barco, wracamy na właściwe tory!!!

Z taką grą jest nadzieja, że przyszły sezon będzie lepszy.
Brakuje środka obrony i "9ki" z prawdziwego zdarzenia.
Oglądałem wczoraj drużynę, która zostawiła serce i płuca na boisku. Brawo chłopaki, brawo Barcelona.
Ps. jak Rudy to czytasz to Lenglet out!

Cała francuska banda to sabotażyści
Lenglet tylko prokuruje rzuty karne
Griezmann unika gry
Umtiti hipochondryk
Dembele wszystko robi by nie strzelić bramki.
Barcelona skończy jak Arsenal gdy grała tam kolonia Francuzów

Dumni po zwycięstwie.
Wierni po porażce.

Po takiej przegranej też jestem dumny.

Wczoraj zobaczyłem Barcelonę dominującą, głodną gry i determinacji.

Po prostu... nie zawsze piłka chce wpaść do siatki. :/
Ten mecz napawa optymizmem i wierzę, że wrócimy tam gdzie Nasze miejsce!
VeB!

Laporta w Tobie nadzieje że sprzedasz tych zawodników Lenglet , Umtiti , Firpo , Busquets , Pjanić , Coutinho , Braithwaite, Griezmann i Sergi Roberto .Gerard Piqué jeszcze bym zostawił żeby młodzi się ogrywali i nabrali doświadczenia

Barca od dwóch tygodni gra jak za czasów Luis Enrique,pepa.znalesc dwóch dobrych Obrońców i dobrą"9"Lenglet gra na poziomie jakiegoś Lzsu."tragedia każdy mecz przez niego bramka wpada,nawet nie potrafi podać dokładnie...

Była walka,emocje i zjednoczona drużyna . Nasi piłkarze opuścili LM z podniesioną głową. Dzięki i mam nadzieję za rok wygramy tę rozgrywki z Messim w składzie.

Wczoraj po raz pierwszy od wielu lat nie czułem w LM żenady - to była drużyna która czuła potrzebę wygranej, która chciała wygrać i pokazać się w tej Europie - wszystkie te cechy, których nie miały zespoły Velverde i Setiena.
Z obserwacji - Koeman powinien dostać szansę pracy w kolejnym sezonie. Buduje zawodników, ma koncepcje gry i w sumie przekonuje drużynę, że nie zawsze muszą kopać w tym samym schemacie.
Personalnie tradycyjne zawody - Griezmann (napastnik tej klasy, za taką kasę a wyróżnił się w zasadzie jedynie odebraniem piłki Mbappe w obronie) i Langlet (tak jak kiedyś mówili, że mając Messiego zaczynasz mecz z wynikiem 1:0, tak mając Langleta zaczynamy mecze od karnego dla przeciwnika). Messi niech karne odpuści - w ważnych momentach pali się przy tym elemencie fizycznie. Poza tym zagrał świetny mecz - walczył, rozgrywał, strzelał. Meczu już sam nie wygra ale ważnym elementem zespołu może być ciągle. Dest zdzecydowana poprawa w ataku, ale jak dla mnie za mało wspiera bocznego obrońcę. Pożytku jednak będzie jeszcze z niego mnóstwo. Mingueza generalnie ok - szkoda kartki bo później już był problem ale generalnie Mbappe przy nim nie szalał. Na marginesie - może i jest dobry, ale dla mnie porównania do Messiego czy CR7 nie ma.
Generalnie - drużyna i trener którzy dają nadzieję

Najlepszy mecz od niepamiętnych czasów w fazie pucharowej mogliśmy i powinniśmy wygrac ten mecz.Bolesny remis

Wniosków dużo. Na pewno Dembele do sprzedania. Dorzucić Coutinho i parę euro na transfery będzie.

Jestem poprostu dumny,nie rusza mnie to że nie awansowali bo widziałem drużynę z jajem,mamy prezesa ,mam nadzieję że Koeman zostanie na przyszły sezon i dostanie klasową 9 tke ;) nie oszukujmy się , gdyby nie pierwszy mecz to my byśmy awansowali na luzie,niestety wtedy jeszcze Barca była w rozsypce,teraz jest motywacja i gra znacząco się poprawiła

Kurcze jest taki niedosyt po meczu, ze masakra. Biorąc pod uwage dwumecz nalezal sie Nam awans tylko szkoda, ze w tym sezonie zawodzi Nas skuteczność, a wczoraj w 1 polowie to byla plaga niewykorzystanych sytuacji bramkowych. Jakby wszystko wpadalo to z 7 do przerwy by bylo. Ale cóż. Trzeba zyc dalej i sie cieszyc z postawy druzyny, bo jak juz wspomnialem oprocz braku skutecznosci bylo wszystko ladnie pieknie, ale niestety w pilce najwazniejsza statystyka sa bramki, ktorych Nas zabraklo. Glowy do gory i lecimy po dublet w tym sezonie :)

Navas nas zjadł i wypluł - trzeba doceniać jego kunszt. To jest zawodnik skrojony pod LM. Szkoda, że TS nie potrafi udowadniać swojej świetności w taki sposób... Ogniwem, które zawiodło był Dembele. Powinien w pierwszej połowie coś wsadzić, aby PSG wyszło trochę do przodu. Messi wspaniały mecz, ale strzelanie karnych to powinien sobie odpuścić - ten fragment wymaga zmiany egzekutora na kogoś z chłodną głową... Ogólnie był to trzeci mecze z rzędu, w którym byłem dumny z drużyny. BRAWO!!! W dwumeczu pokonały nas indywidualności Mbappe >>> Demebele oraz Navas >>> TS.

Zmienić literówkę bo dziwnie się czyta że Barca się podstawila w Paryżu

Ładny mecz Barcelona pokazała klasę. Szkoda nie wykorzystanych sytuacji. Głównie Dembele bo Messi co prawda karnego nie strzelił ale i tak zdobył piękną bramkę. Po pierwszej połowie mogliśmy odrobić straty bo okazję ku temu były. Ale Barca żegna się z honorem

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę jaki mecz zagrał Busquets. Gdyby trzymał taką formę, jak przez ostatnie 3-4 mecze to nie ma sobie równych na świecie. Wiem, że tu większość lubi go hejtować i jakby nie zagrał, zawsze coś znajdą. Natomiast moim zdaniem wczoraj to był Pan piłkarz w pełnym tego słowa znaczeniu - był wszędzie, super rozdzielał piłki. Pjanić przy nim to amator i zdecydowanie Barca to dla niego za wysokie progi.

Messi zagrał świetny mecz ale przy karnym nie wytrzymał ciśnienia. Kopnął jak Kowalski z a klasy. Zamknął oczy i strzelił z całej siły. Dziwie się że zawodnik z takim doświadczeniem i tyloma karnymi nie potrafi wytrzymać ciśnienia. Szkoda bo mogło być ciekawiej.

Wychodzi więc na to, że Koeman miał rację w zimie jak chciał stopera i napastnika. Nie wiem, co się stało z Lenletem, ale jest drugi po Umtitim, który powinien odejść z klubu. Nie można ciągle liczyć na to, że akurat Francuzi czegoś nie odwalą na boisku.

Wczorajszy mecz pokazał również, że w przodzie musimy mieć zawodników szybkich i dobrych technicznie a na szpicy musi grać napastnik, który będzie strzelał bramki. Co z tego, że zespół wykreował mnóstwo okazji jak wynik końcowy był 1:1?

Trener jest, nastawienie też, oszczędzać i spróbować walczyć o Haalanda za rok

Koeman. Powinien dostać szanse prowadzenia tego zespolu w przyszlym seoznie. Ma pomysl, Laporta zalatwi kilku graczy, sprzeda niepotrzebnych.

I znow zaswieci słońce nad Camp Nou.

Brak snajpera jest wyraźny w tym sezonie. Ale brawa za wczoraj, takie mecze dają nadzieję drużynie na resztę sezonu...

SKUTECZNOŚĆ, BRAK NAPASTNIKA ...

problem calego Tego sezonu. Ile to juz meczy..

Z takim Hallandem po 45min Barca prowadzila by 4-1 jak nie wyżej..

Pierwsza połowa to bajka, poezja, kwintesencja zajebis..

Brawo.

Najlepszy mecz wyjazdowy FC Barcelony w LM od 2015r.

To cieszy.

Messi Messim, cieżko znaleźć w skłądzie osobę która miała by 100% szans na bramkę, ostatnio tak strzelamy te karne. Ale zabrakło szczęścia okazję były :(

No i ten Dembuś. Jedna cudowna bramka, a potem posucha i marnowanie okazji. Gracz za 120 milionów. Griezman walczy , ale jako napastnik słabiutko

Dumny z zespołu!!

Nawet jesli Leo odejdzie po tym seoznie..
Za 2-3 sezony jak nie szybciej to bedzie znow WIELKI ZESPÓŁ!!

ten gestcdruzyny po koncowym gwizdku, koleczko itd.

Brawo!!

Gdyby na Camp Nou nie odcięło nam prądu to takie p$g zjedlibyśmy na śniadanie...
Ale przynajmniej pokazaliśmy że jesteśmy w stanie każdemu podyktować swoje warunki jednak musimy z przodu mieć ludzi,którzy będą umieli trafić w prostokąt 7,32m x 2,44m bo w futbolu kto strzeli więcej goli ten wygrywa.

Szkoda 1 meczu u siebie

Zrobić krok wstecz, żeby wziąść rozpęd na końcówkę tego seoznu i cały nowy!

Jestem dumny z tego meczu i piłkarzy, włożyli duzo serca, wysilku w twn mecz.
Nie wpadalo, brakowało skutecznosci.. Nawet Messiemu.

W 3 dni LAPORTA zrobil wiecej niz jego poprzednik przed 6 lat!!

wszystko idzie w dobrym kierunku, jestem dumny. VeB!
Komentarz usunięty przez użytkownika