Sport przedstawia członków zespołu Laporty

Maciej Łoś

8 marca 2021, 09:00

Sport

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Po wczorajszym zwycięstwie Joana Laporty w wyborach prezydenckich w Barcelonie, nadszedł czas na przedstawienie jego współpracowników. Dziennik Sport przygotował krótki opis osób, które przez najbliższą kadencję będą zarządzać klubem.

Rafa Yuste

Biznesmen, który zasiadał w zarządzie Laporty w latach 2006-2010. Jeden z najbliższych przyjaciół prezydenta, będzie odpowiedzialny za sferę sportową.

Jaume Giró

Będzie wiceprezydentem ds. ekonomicznych. Ma duże doświadczenie z pracy w m.in. Gas Natural, La Caixa i Repsol, co będzie bardzo pomocne klubowi.

Joan Ignaci Macia

Dołączył do Laporty w 2008 roku. Będzie ważną postacią dla sfery społecznej klubu, m.in. w kontaktach z fanklubami. Ma doświadczenie bankowe.

Josep Cubells

Był przy Laporcie od początku do końca pierwszego etapu w klubie, w latach 2003-2010. Z wykształcenia jest prawnikiem, będzie odpowiadał za koszykówkę i inne sekcje sportowe.

Elena Fort

Na ten moment jedyna kobieta w zarządzie. Również ona była z Laportą w latach 2003-2010. Prawniczka, która specjalizuje się w urbanistyce.

Alfons Castro

Wierny Laporcie od 2003 roku. Znany przedsiębiorca sektora budowlanego, wyróżnia się swoją dyskrecją.

Xavier Puig

Prawnik specjalizujący się w prawie upadłościowym, socio o numerze 67 212. Laporta mówił o nim, że jest osobą bardzo empatyczną, Johan Cruyff bardzo go lubił.

Alfonso Escudero

Przedsiębiorca z branży hotelarskiej, znany w La Jonquerze i Gironie, był tam prezydentem klubu piłkarskiego. Będzie odgrywał ważną rolę w Fundacji Barcelony.

Aureli Mas

Laporcie rekomendował go Xavier Sala i Martin. Jest biznesmenem z sektora nieruchomości, kocha futbol młodzieżowy, a przede wszystkim La Masię.

J. Maria Albert

Był dyrektorem sprzedaży w Media Markt. Laporta mówi o nim, że jest "odważny, żywy i ekstrawertyczny". Socio o numerze 94 785. Obecnie jest dyrektorem generalnym ErsaxTrade.

Xavier Barbany

Deweloper, specjalista od energii odnawialnej, ma licencję pilota. Socio o numerze 98 973.

Miquel Camps

Jest prezesem Pimec Autónomos. Socio o numerze 33 976. Zadeklarowany cruyffista. Będzie kierownikiem ds. obiektów klubowych.

Juli Guiu

Przedsiębiorca branży muzycznej, właściciel Clipper's. Jest dyrektorem festiwalu Cap Roig. Będzie odpowiedzialny za sferę marketingową.

Joan Solé

Lekarz dentysta pracujący w Badalonie, gdzie jest bardzo znany. Socio o numerze 17 065.

Jordi Llauradó

Pomimo swojego młodego wieku, jest dyrektorem z piątym najniższym numerem socio: 19 501. Jego ojcem jest Jaume Llauradó, przedsiębiorca budowlany.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rafa Yuste będzie od spraw sportowych, jest na pierwszym miejscu w wykazie, więc nie rozumiem o co kaman tutaj niektórym?

Wszystko fajnie, tylko czemu nie ma nikogo z branży sportowej, kogoś z takim doświadczeniem...

Mnie bardziej ciekawi kto zostanie dyrektorem sportowym, bo będzie miała nie lada wyzwanie: wzmacniać klub, gdy w kasie nie ma gotówki.

Redakcjo
Dalibyście zdjęcia do każdego, przynajmniej było by widać czy dobrze im z oczu paczy;)

brakuje na liście Ferrana Revertera, który ma być nowym CEO

Alemany nie ma. Przynajmniej na razie.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Ale to chyba nie są najważniejsze nazwiska jakie będą pracować w nowej FC Barcelonie?

W następnej części "najczęściej korzysta z papieru 3-warstwowego, a w soboty je zawsze obiad u mamy"

Myślicie ze Laporta wyciągnie jakieś nazwisko z rękawa na stanowisko Dyrektora Sportowego? czy ktoś z nazwiskiem bez doświadczenia

Puig nie gra u Koemana to chce karierę zrobić w zarządzie dobry gagatek

Sporo osób pracujących z Laportą od dawna. To też dobry znak.

Ktoś mi wytłumaczy role Joan’a Sole? Dentysta w zespole?

Mam nadzieję, że polityka transferowa wejdzie w końcu na poziom, jakiego wymaga się od klubu pokroju Barcy, bo z całym szacunkiem do Podbeskidzia, któremu kibicuje, to decyzje transferowe różniły się tylko kwotą, a mam wrażenie że klub z Bielska podejmował rozsądniejsze decyzje aniżeli Barcelona, oczywiście w odpowiedniej skali.

Osoba specjalizująca się w prawie upadłościowym to dobry znak. Należy pamiętać że specjaliści w tej dziedzinie zazwyczaj pomagają wyjść z długów a nie zamknąć interes. Długi Barcelony w stosunku do przychodów są przeolbrzymie, zatem uważam że to bardzo dobra decyzja posiadać swojego człowieka będącego specjalistą w tej dziedzinie. Pozwoli to też uszczelnić wyciek informacji, które mogłyby zaszkodzić Barcelonie w pozyskiwaniu pieniędzy od sponsorów czy partnerów biznesowych.

Puig w zarządzie. No to po Koemanie

Grunt to otaczać się odpowiedzialnymi ludzmi , co mają w sercu ten klub i chcą jak najlepiej :) do dzieła Panie Laporta :)

Nawet Puig się załapał. Aż tak chcę grać w Barcelonie, że już spróbuje dziadziusia do zarządu wcisnąć

Najbardziej nam się przyda Xavier Puig, prawnik specjalizujący się w prawie upadłościowym.