Joan Laporta: Najlepsze, co można zrobić dla Barcelony, to ją kochać

Łukasz Lewtak, Julia Cicha

8 marca 2021, 00:20

TV3, RAC1

240 komentarzy

Fot. Getty Images

Po przeliczeniu wszystkich głosów FC Barcelona oficjalnie poinformowała, że nowym prezydentem FC Barcelony został Joan Laporta!

Joan Laporta - 30 184 głosy 54,28%

Víctor Font - 16 679 29,99%

Toni Freixa - 4 769 8,58%

Frekwencja wyniosła 50,42%

Po ogłoszeniu wyników Joan Laporta wygłosił swoje pierwsze przemówienie jako nowy prezydent FC Barcelony.

- Dobry wieczór. Dziękuję za gratulacje. Przede wszystkim dziękuję socios, którzy wzięli udział w wyborach. Te wybory sprawiają, że jesteśmy więcej niż klubem. Są najważniejsze w historii, bo odbyły się trudnych warunkach pandemii. Dziękuję socios, którzy nas wsparli. Dziękuję również Komisji Zarządzającej za organizację wyborów. Dzisiejszy dzień był świętem demokracji i barcelonismo.

- Dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam w kampanii. To najdłuższa kampania w historii klubu, a wy sprawiliście, że mogliśmy wygrać. Bez kolegów z kandydatury nie udałoby nam się to. Chciałbym także podziękować osobom z nami związanym, których już jednak z nami nie ma. Jest nią np. Johan Cruyff. On inspiruje wszystkie podejmowane decyzje. Dziękuję też naszym rodzicom, dzięki którym zostaliśmy socios.

- Dziękuję piłkarzom i piłkarkom, którzy bronią naszych kolorów. Oni też wzięli udział w tych wyborach i zasługują na wszystko. Dziękujemy także mediom za profesjonalną pracę w trakcie całej kampanii.

- Dziś mija 20 od debiutu Leo Messiego w infantilu. A dziś przyszedł on zagłosować w wyborach wraz z synem. Dla mnie jest to znak, że on kocha Barçę. Jesteśmy wielką rodziną, a najlepszy piłkarz świata kocha Barçę. Zachęcimy go, by został, bo tego chcemy wszyscy. Będziemy szli wszyscy razem mierzyć się z wyzwaniami, które przed nami. Ciąży na nas duża odpowiedzialność, ale jesteśmy optymistami i myślimy o zwycięstwach. Nie chcemy popadać w katastrofizm. Barcelona będzie ponownie w dobrej kondycji finansowej. Jestem przekonany, że osiągniemy nasze cele i poradzimy sobie z trudnościami.

- Socios dalej pozostaną właścicielami tego wielkiego klubu. Kiedy mówię, że musimy iść wszyscy razem, mam na myśli także innych kandydatów. Proszę o brawa dla Víctora Fonta, Toniego Freixy i ich zespołów. Proszę wszystkich barcelonistas, by nie myśleli tylko o tym, co Barça może zrobić dla nich, ale też o tym, co oni mogą zrobić dla niej. Najlepsze, co można dla niej zrobić, to ją kochać. Kochajmy Barçę mocniej niż kiedykolwiek. Visca el Barça i Visca Catalunya!

Víctor Font tuż po poznaniu wyników wyborów udzielił kilku wypowiedzi dla rozgłośni RAC1:

- Nie jest to wynik, którego chcieliśmy ani na który pracowaliśmy. Jesteśmy jednak zadowoleni, że wiadomość o tym, jaka powinna być Barça w przyszłości, zaczęła się przyjmować. Jestem smutny. Zdarzają się błędy i niepewne rzeczy. Było dla mnie jednak jasne, że to, co robiłem, miało sens.

- Pogratulowałem Laporcie, to wielkie zwycięstwo. Gratuluję też Freixy za kampanię, która była bardzo fair play. Sytuacja jest bardzo trudna i musimy się zjednoczyć. Mam nadzieję, że inni kandydaci również postawią na aktywa, na które postawiliśmy my. Mam nadzieję, że Xavi wróci do Barcelony jak najszybciej. Jestem przekonany, że prędzej czy później moja wizja zostanie wdrożona.

- Dziękuję z całego serca socios, którzy uwierzyli w Barçę przyszłości. Ona zasługuje na to, by pracować razem i płynąć w jednym kierunku. Dzisiaj kandydaci umieli pogratulować prezydentowi i stanąć za nim. To powód do dumy dla kibiców.

- Dalej jestem przekonany, że Leo Messi może zostać i zostanie. Razem go do tego przekonamy.

Wyniki wyborów skomentował również Toni Freixa:

- Musimy trzymać się razem, jako socios zawsze będę stał u boku wybranego prezydenta. Nie będę tworzył opozycji.

- Jestem bardzo zadowolony z wysokiej frekwencji. To socios decydują, dla nich Laporta jest prezydentem.

- Nie jestem ważny, jestem zwykłym socio do dyspozycji Laporty. Wszyscy razem możemy wyjść z sytuacji, w której jesteśmy. Życzę Laporcie szczęścia i dobrych decyzji.

- Nie jestem po to, by podbudować swoje ego, chcę dać Barcelonie moje pomysły i propozycje. Szanuję decyzję socios. Jestem dumny, że klub ma nowego prezydenta.

Zapraszamy na zapoznanie się z zapisem z relacji na żywo z wieczoru wyborczego na kanale FCBarca.com!

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najlepsze co można zrobić dla Barcelony to wyjść z długo

Gratulacje Joan wróciłeś jeszcze mocniejszy Visca el Barca

Gratulacje dla Laporty i powodzenia. Oby ta kadencja pomogła Barcelonie odzyskać dawne imię oraz szacunek!
Tak więc stało się! Po wielu miesiącach gorzkich a przy tym smutnych wiadomości związanych z naszym klubem zakończyliśmy ważny dla nas etap wyboru nowego prezydenta. Czy ta decyzja mnie cieszy? Raczej tak, ponieważ mam wiele dobrych wspomnień związanych z Panem Laportą. To człowiek, który w swojej pierwszej kampanii wyciągnął nas z dołka i zbudował coś naprawdę dobrze funkcjonującego. Choć jestem zwolennikiem słynnego powiedzenia: ''Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki'' w tym wypadku to dla mnie najlepsza możliwa decyzja.
Wielkie gratulacje dla zwycięscy! Przed nami masa pracy. Trzeba wyjść na prostą.
Miejmy nadzieję, że przed nami nowa droga. Oby pełna wspaniałych chwil i niezapomnianych wspomnień.
Powodzenia Panie prezydencie!
VEB!

Wielką nadzieje pokładam w tej zmianie! Visca el Barca!!!!

Zacznę od tego, ze powrót Laporty mi się marzył od 1 dnia urzędowania Rosella, a za kadencji Bartomeu przekonywałem wszystkich, że Laporta to najlepszy prezydent jakiego mieliśmy i jego powrót jest najlepszym co może się nam przydarzyć.
Wciąż tak myślę, mam zaufanie do Joana i wiem, że wróci lepsze.
Obawiam się tylko tego.. nadmiaru szacunku z jego strony. Tzn. sam powiedział, że chce aby zasłużeni gracze, tacy jak Busquets odeszli w chwale po wygranych, powiedział też, że teraz nie pozwoliłby już na odejście Eto'o, mówił też w kontekście Koemana, że ze względu na to, że jest legendą należy mu się większy szacunek, etc. I wszystko ok, szacunek powinien być, ale nie powinien wychodzić ponad wszystko inne, jak się ktoś nie nadaje to trzeba zdecydowanych działań.
Obawiam się, że Laporta przeczeka za długo z odejściem kilku nie nadążających już graczy, ze zmianą trenera, etc. W końcu z pewnością podejmie właściwe decyzje, ale może to być o sezon opóźnione i to chyba jedyny minus Laporty.

Natomiast co do samych wyborów, wyniki pokazują, ze socios uwierzyli w projekt Fonta, bo w czasie kampanii podwoił swoje poparcie sondażowe. Gdyby Laporta startował w tym roku po raz pierwszy, gdyby nie jego świetna pierwsza kadencja to nie miałby z Fontem najmniejszych szans, wygrał swoją wiarygodnością zbudowaną w czasie 1 kadencji, Font zaś zdobywał zaufanie jedynie programem. I Laporta powinien to docenić i wziąć pod uwagę, owszem dostał ponad 50% poparcia, ale Font ponad 30%, co też jest bardzo dobrym wynikiem i powinno to uzmysłowić Laporcie, że wiele elementów z projektu Fonta podoba się socios i powinno zostać zrealizowanych.

Swoją drogą politycy z Polski mogliby się uczyć przyzwoitości i szacunku do przeciwników.

Najlepsze co mozemy zrobic to kochac Barce
Najgorsze, wyszczuc wiecej kasy z klubu.
Taki jest moj plan.

Redakcjo chciałbym zaznaczyć że w Barcelonie nie ma prezydenta tylko jest prezes. El presidente w tłumaczeniu znaczy prezes

Jak na Socios kochających klub frekwencja ok. 50% to żenada, widać, że co 4 fan tego klubu wybrał zwycięzcę na prezydenta, nie było nikogo, kto mógłby powalczyć z Laportą jak równy z równym. Dość barwna przeszłość tego pana gwarantuje, że sekcje żeńskie w klubie rozwiną się i osiągną szczyt swoich możliwości, albo raczej szczytowanie ;)

Chłopie, obyś na samym kochaniu nie poprzestał, bo daleko nie zajedziemy...

Cudów nie oczekuję. Pragnę tylko jednego: żeby z mes que un mem stać się z powrotem mes que un club...

To w następnych wyborach Laporta vs Pique? xD
A tak na poważnie innego kandydata nie było i każdy dobrze zdawał sobie z tego sprawę.

Moim skromnym zdaniem wygrał jedyny, słuszny Prezydent Laporta. Pamiętam jak wyciągnął BARCĘ z dna w 2003 roku kiedy prawie spadliśmy do drugiej ligi.. Wierzę w Niego i niech zrobi to po raz kolejny. Życzę Mu tego! BARCA musi wrócić na swoje miejsce, prędzej czy później. Vamoosss BARCAAA!!

Myślę, że gdyby nie miał planu, w ogóle by nie startował. Częścią tego planu na pewno jest Mateu Alemany.

Font za chwilę będzie używał słowa "Xavi" jako przecinka.

Brawo Panie Laporta, zyskał Pan po raz kolejny zaufanie w trudnych czasach. Teraz czas na wykonanie trudnego zadania, wreszcie ktoś dostanie dostęp do szczegółów tego burdelu na Camp Nou, oby to nie zgasiło jego zapału.
Musimy jednak pamiętać, aby nie popadać w hurraoptymizm, to nadal sezon przejściowy, nadal nie mamy szans na Ligę Mistrzów, ale jednocześnie nieźle się ustawiliśmy na krajowym podwórku. Nadal nie mamy hajsu, a ten magicznie się nie pojawi.
Mimo wszystko ja cieszę się z wybrania Laporty, on najbardziej do mnie przemawia, ale przede wszystkim cieszę się, że Barca wreszcie ma kogoś mogącego podejmować decyzje, a to jest potrzebne na wczoraj. Czuję że będzie dobrze.

Co ten Font ciągle o tym Xavim, zrobił z niego jedynego zbawcę Barcy. To że był świetnym piłkarzem i został legendą klubu o niczym nie świadczy tym bardziej że od zakończenia kariery Xavi nie zrobił nic żeby przygotować się do poważnej roli w Barcy ani nie udowodnił że rzeczywiście jest w stanie dać sobie radę na jakimś kluczowym stanowisku. Na razie to Barca B albo zdobywanie doświadczenia w jakiejś poważnej lidze. Chyba że woli liczyć petrodolary jak jakiś treneiro u schyłku kariery.

Chyba najlepsza opcja to Laporta . Już kiedyś stworzył wielką Barce wypada tylko wierzyć iż tym razem będzie tak samo .

sam nie wiem czy to dobrze, dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi. Oby się nie skonczylo na sentymentach i dobrych wspomnieniach. Mam tylko nadzieje ze nie będzie tetaz na sile wpychał legend Barcelony na każde stanowisko byle się podlizać niekompetentnymi ludźmi, tak mam na myśli tutaj Xaviego który na pewno nie powinien teraz prowadzić Barcy, gdy nie będzie już tutaj Leo, Busiego i Pique, zdobędzie doświadczenia to jak najbardziej zapraszam, ale teraz Koeman robi świetna robotę z tej gliny która ma, dać mu teraz tych piłkarzy których chce i w następnym sezonie walka o potrójna koronę.

Joan Laporta - 30 181 głosy 54,28%
Víctor Font - 16 679 29,99%
Toni Freixa - 4 769 8,58%

A te 7-8% pozostałe gdzie się podziało? To głosy nieważne?

Brawo, wreszcie Barca ma prezydenta!!! Oby Laporta zrobił porządek w klubie! Na wychwalanie (mam nadzieję) przyjdzie czas, bo jest to dopiero początek odbudowy klubu, i zobaczymy jakie będą tego efekty w przyszłości.

No zobaczymy jak to będzie. Widzę, iż wielu pisze już, że wygrywamy Ligę Mistrzów w tym sezonie, bo Laporta prezydentem. Oby poukładał ten cały bajzel, choć nie będzie to proste zadanie. I obym za parę lat nie pisał, że klub jest w jeszcze gorszym śmietniku niżeli obecnie, liczę na to.

Jest wiara, a to na początek najważniejsze.

No i zajebiscie! To było praktycznie pewne, ale pozostawała mała nutka niepewności, czy nie wydarzy się coś nieoczekiwanego. To teraz legendy zaczną wracać do klubu. Myślę, ze Messi też powinien zostać.

W sumie, ja to się dziwię, że swego czasu to Barto został prezydentem. Gdzie byli ci socios)

Oby teraz odbudował klub i wprowadził go ponownie tam gdzie jego miejsce, czyli na szczyt.

Panie Laporta, wprowadź nas ponownie na szczyt !

A Font tylko ten xavi i xavi a freixa skoro jest do dyspozycji i przekażę swoje pomysły laporcie to niech przekażę te 250mln na cracka w ataku i obronie ,które tak zapowiadał ,już pewnie zapomniał

Font pewnie załamany, tyle gadał o projekcie, o Xavim etc. i dostał gonga. Forca Laporta, Vamos Barca!

Oby nas poprowadził do sukcesów i odbudował tutaj to co zepsuli jego poprzednicy.

Czyli Messi na 100% zmienia klub po zakończeniu sezonu. Wspierał bardzo Fonta i to go trzymało w klubie, aby poprzeć jego kandydaturę.

Następnym razem postawcie sobie kamery w jakichś ciekawszych miejscach bo źle się to ogląda. Jak rozmowa na widzeniu...

Czas pokaże czy to był dobry wybór. Czeka go sporo roboty ale chociaż w tej kwestii będzie spokój i jakaś stabilizacja. Może teraz powoli wrócimy do normalności. Trzymam kciuki ;)

Gratulacje! No to zaczynamy odbudowę FC Barcelony

Serdecznie gratuluję. Dziś jeszcze czas poświętować, potem odespać świętowanie a następnie brać się do odbudowywania Barcy.

No to teraz pytanie brzmi: jak nowy prezydent zamierza ogarnąć dług przekraczający 1.1 mld euro?

Bedzie mial okazje przejsc do historii jako ten co zastał klub drewniany a zostawił murowany..

W koncu odpowiednia osoba na tym jakze waznym stanowisku. Dajmy mu troche czasu, z pewnoscia ogarnie ten caly syf i przywroci nas do europejskiego topu kolejny raz

Rób tu porządek w tym burdelu !

Szkoda. Człowiek bez planu wygrał.

Nowy prezydent zaczyna prace od jutra i będzie z drużyną już w Paryżu czy w jakimś innym terminie?

To będzie bardzo udany weekend dla klubu!

Po czynach go poznamy! :)

Póki co Laporta 6226, Font 3385, Freixa 1090

O kilka lat za późno, Bartomeu zmarnował kilka lat kariery najlepszemu zawodnikowi świata..

Ktoś wie o co chodzi z tą dziewczyną z tego filmiku z Laporta ?

Oby to nie był ostatni gwóźdź do trumny klubu...
Bo według mnie wybór Laporty to jest ogromny błąd.

Wiadomo kto będzie dyrektorem sportowym ze sztabu Laporty?

raz już udało mu się odbudować ten klub oby znów to powtórzył, abyśmy wrócili na szczyt!

Nie znam typa xd

To będziemy mieli prezydenta o wzroście Kaczaffiego. Tak, wiem - bardzo śmieszne.

Jak Laporta ostatecznie wygra, a zakładam, że tak to szczerze liczę, że poukłada ten burdel. Trzymam kciuki!
Visca el Barça!!

Szkoda, wolałem Fonta, bo uważam, że miał lepszy pomysł na Barcelonę. Laporta to trochę populista, "jadący" na przeszłości, ale jego zwycięstwo też może być, o ile wyciągnął wnioski z poprzedniej kadencji (szczególnie z jej końcówki, niezbyt udanej). Mam nadzieję, że Font nie uniesie się honorem, tylko zadeklaruje pełną współpracę z Laportą, a ten przejmie od Victora kilka pomysłów.

Gratulacje Panie Laporta - zabieramy się teraz do roboty, bo burdel nie z tej ziemi jest do ogarnięcia.

Mam nadzieję, że Laporta doceni wynik Fonta i przejmie jego koncepcję z Xavim jako głową nowego projektu.

Gratulacje dla Laporty za wygraną. Ciekaw tylko jestem czy wyciągnął wnioski z błędów poprzedniej kadencji i czy jest w stanie sprostać jakże trudnym czekającym go wyzwaniom. Mam tylko nadzieję, że nie będzie wykonywa pochopnych decyzji i że przemyśli ewentualne zatrudnienie Xaviego. Ciekawi mnie też taki wielki optymizm na tej stronie ludzi, którzy wierzą, że trafią do nas największe gwiazdy. Pytanie kto za to zapłaci? No chyba, że hurtowo sprzedamy Umtitiego, Lengleta, Busquetsa, AG, Dembele i Duńczyka a Messi odejdzie do City, to wtedy jest szansa na Haalandy i inne gwiazdy.