Kolejna wygrana Barçy B

Piotr Guziński

7 marca 2021, 20:09

13 komentarzy

Barcelona B zmierzyła się z dzisiaj z Llagosterą w kolejnej kolejce ligowej. Rezerwy pokonały przeciwnika dzięki remontadzie w drugiej połowie i obecnie są blisko udziału w play-offach do Segunda División A. Do gry po kontuzji powrócili Jandro Orellana i Oriol Busquets.

Kontuzja Balde i stracone dwie bramki w pierwszej części meczu

Pierwsze 45 minut od początku nie układało się po myśli podopiecznych Garcíi Pimienty. Boisko po kwadransie musiał opuścić Alejandro Balde, który nie mógł kontynuować gry z powodu urazu barku. Chwilę później sędzia podyktował rzut karny po przypadkowym zagraniu ręką przez Mikę Marmola. Llagostera bez problemu wykorzystała jedenastkę i objęła prowadzenie. Rezerwy starały się atakować i doprowadzić do wyrównania, jednak kilka minut później goście podwyższyli prowadzenie bardzo dobrym strzałem z dystansu. W końcowych minutach pierwszej połowy drużyna B dalej próbowała zagrozić bramce i w 41. minucie piłkę do siatki po akcji w polu karnym wpakował Rey Manaj. Do przerwy Barça B przegrywała 1:2.

Remontada w drugiej połowie

W drugiej części meczu rezerwy mocno przycisnęły od pierwszych minut i cały czas stwarzały zagrożenie pod bramką przeciwnika. W 48. minucie piłkę przed polem karnym przejął Nico González i zagrał do Konrada. Amerykanin pewnym strzałem umieścił futbolówkę w górnej części bramki, doprowadzając do remisu. W 57. minucie zamieszanie w szesnastce wykorzystał Lucas de Vega, który pokonał bramkarza płaskim strzałem w prawy róg. Ekipa Pimienty wyszła na prowadzenie i mogła sobie pozwolić na chwilę oddechu. W 66. minucie świetną indywidualną akcją popisał się Alex Collado i strzelił swojego szóstego gola w tej kampanii. Barça B po trafieniu na 4:2 zwolniła nieco tempo i starała się spokojnie rozgrywać akcje. Llagostera do końca spotkania nie zagroziła już bramce strzeżonej przez Carevicia. Barcelona B znajduje się obecnie na drugim miejscu w ligowej tabeli i jest o krok od wywalczenia udziału w play-offach.

Ponownie jednym z najlepszych zawodników na boisku był Alex Collado, który swoim poziomem przerasta Segunda División. Dobre zawody rozegrali także Konrad, Lucas de Vega, Álvaro Sanz, Nico i środkowi obrońcy. Cała drużyna funkcjonuje w tej chwili świetnie i gra rezerw wygląda imponująco. Pozostaje liczyć, że w tym sezonie uda się wywalczyć awans do Segunda División A. Tutaj możecie zobaczyć piękne trafienie Collado:

Barça B: Lazar Carević; Álvaro Sanz (85’ Oriol Busquets), Arnau Comas, Mika Marmol, Alejandro Balde (15’ Roger Riera); Matheus Pereira (45’Jandro Orellana), Nico González (85’ Ramos Mingo), Lucas de Vega; Alex Collado, Rey Manaj (79’ Zeballos), Konrad de la Fuente.

Llagostera: Marcos; Bigas, Monreal, Cortes, Sascha; Gil, Diego, Pere (60’ Aimar Moratalla); Manchon, Guiu (60’ Pau Salvans), Duba (60’ Dieste).

Chwała Pimiencie

I po co nam gwiazdki za 120mln jak Collado podobny poziom :D

Ci co nie oglądali meczu niech żałują - to co gra Collado to miód malina - gra jak Trincao, ale przestał tracić głupio piłki. Mamy kandydata to wypróbowania przez Koemana, ale mamy też problem - największymi ofiarami tych prób będą Trincao (szczególnie on) i Puig.

Ależ mamy młodzież! I oby Collado dołączył do pierwszego zespołu!